Како раскинувате?

Apofis

Оператор
Член од
20 септември 2009
Мислења
158
Поени од реакции
21
a seedno li ke ti bidi ako, imash cel zivot maka ot toa da si so nekoj koj ne go sakas?
Sozaluvanjeto ne e dobro vo ovoj slucaj
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
a seedno li ke ti bidi ako, imash cel zivot maka ot toa da si so nekoj koj ne go sakas?
Sozaluvanjeto ne e dobro vo ovoj slucaj
Апсолутно... Тоа е всушност и еден од најболните краеви за тој што те сака. Затоа велам-ти го повредуваш. Не сакаш, а мораш. За сопственото и неговото добро. А тоа носи комплескност во ситуацијата. Значи, не се согласувам во ниеден случај дека раскинувањето е лесна работа. :back:
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Начекувам момент кога ќе биде со другарки на кафе, улетувам и викам „Нека стане девојка ми!“...и кога ќе стане оваа „Каааде ма ти?!“.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ada
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Раскинуем у екстремни ситуации. Иначе у нормални врски играм на нерви и си бркам друга дур не ми раскине. Ако ми успее одма да ќарам некоја ондак иам супер причина идемо даље.
Ми раскинувале исто така, почесто него јас. Не сме создадени еден за друг, се фативме прерано, заслужуваме подобро време, ти си површен,ти си себичен, ти си скржав. Тие шо ми раскинуваат без причина ги сфаќам, пошо ми признаваат дека сум совршен:smir:,нејќат ама едноставно мораат.
Нaј-зен раскинување од сите, шо ми раскина една девојка е: Страв ми е да не ми раскинеш прв
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
9
Па бидејки јас раскинав во петокот мислам дека најсвежо ми е ке ви кажам. Многу сум директна не вртам одокули и причината многу јасно и гласно ја кажувам. А за да направам нешто такво треба навистина нешто многу да ми е згрешено иначе по природа сум многу толерантна
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Pisete kako kazuvate na nekoj deka e KRAJ i deka raskinuvate so nego/nea.
Sto pravite dokolku nekoj/a e histericen poradi raskinuvanjeto?
Ili ednostavno ja stavate licnosta na ignor
Pisete za nekoe vase raskinuvanje


jas obi4no raskinuvam oci vo oci preku muabet.ama za raskinuvajneto da imam dobra pricina a ne ednostavno taka.dokolku nemam ja ignoriram i pretezno mn sum nervozen
 

kompas

Junior
Член од
21 септември 2009
Мислења
107
Поени од реакции
3
ochi vo ochi i kratko i jasno!
-vaka vekje ne ide.
-ne mozam vekje
-najubavo da se drzime nastrana eden od drug
mozam vaka do utre :)
 

ex machina

сфинге раја
Член од
4 септември 2007
Мислења
721
Поени од реакции
104
Врскава не ни ја бива веќе, џабе се мачиме. Можеби сега не ти изгледа така, ама наскоро ќе сфатиш дека ти е подобро без мене. И мене исто. Ај сега да се опнеме за последен пат и да се разделиме ко луѓе.
 
?

..........

Гостин
Зависи колку ми значи таа особа како личност....и колкав психички товар може да поднесе:helou:

Имам еден лош пример..на самиот почеток 2 година средно одев со едно девојче беше една година помала ....и јас тогаш така во тие години исфилмуван и нанесов голема штета испаднав идиот:kesa:

девојчето ми купило златно ланче, штедела цело лето и дури потрошила од парите за книги што и требале а веке беше почеток на септември и требаше да оди 1 година .....истата вечер уште пред да ме изненади со подарокот . се однесував одбивно и се смотав со нејзина најомразена другарка:toe:

Беше скршена после тоа јас ја немав видено , па нејзини и мој познаници ми кажаа дека пробала да си сече вени :nesvest:

Навистина сега ми е многу жал за тоа :tapp:
 

Unknown!

Непознат!
Член од
5 август 2009
Мислења
81
Поени од реакции
1
Па за раскинување не ме бива..не сум таков човек што може толку лесно да раскине..а уште помалце ако ми значи, и ја сакам тогаш ни на крај на светот не би можел да и раскинам. И никогаш не ми се десило јас да раскинам, секогаш сум остајл времето да помине, и они коа ке сакаат да ми раскинат, зашто јас неможам, не би можел да го кажам тоа, знаејќа дека ке ја повредам.

И у врскава што сум сеа, исто таков случај е, ја сакам премн, а врскава не е нешто кој знае што, не е толку убаво ко што беше летово, све иде на караница, али сепак неможам да и речам не иде веке вака ова она..ке остаам нејзе коа ке и дојде до крај тогаш ке се случи тоа.
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
најдобро е очи во очи ама сите користат моб,мсн,фц или нешто слично..

кога се заљубуваме зборуваме за иднината а кога се скаруваме за минатото :tapp::tapp::tapp:
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Досега ја немам доживеано оваа случка, но ако ја има тогаш најдобро би било кога би и рекол очи во очи. Ако постојат некои недоразбирања ова е и моментот да се разјаснат сите тие работи. Зошто сум се одлучил на овој чекор, што ми недостига со неа...
 

nonchalant

i4 ne mi 4ue
Член од
27 ноември 2009
Мислења
64
Поени од реакции
2
kazuem koncizno, i si idam...neam dragoceno vreme za gubenje u raspravii.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom