Како раскинувате?

Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
У поверење(остана неженет до ден денес):D
И јас се плашам од тоа..да не побесне...а најдобро место за раскинување? (пошто дома кај него не ме носи освен за пригоди имиња, родендени итн)
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
И јас се плашам од тоа..да не побесне...а најдобро место за раскинување? (пошто дома кај него не ме носи освен за пригоди имиња, родендени итн)
Моето раскинување беше на улица ..инаку правило нема, никогаш незнаеш дали ке збесне или раскинувањето ке го прими мирно....како и да е, треба само да бидеш решителна, стисни заби и исповедај се...со среќа :)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
И јас се плашам од тоа..да не побесне...а најдобро место за раскинување? (пошто дома кај него не ме носи освен за пригоди имиња, родендени итн)
Уште не го остави? :shook:
Ти не зезаш овде, мака мачиме да ти најдеме идеално решение а ти....
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
У поверење(остана неженет до ден денес):D
a imate po 15 god. i ne ste ni spiele ni nisto,
nebitno ne se vregja, ke kazete ne sme eden za drug ne e toa toa mozesh bolje ne sum za tebe i sl. normalno ko lugje a ne u faca da vregjate, sepak vi bil partner i pocit treba da imate, za da ne molite i kukate posle.
Автоматски споено мислење:

a inace moe naj krsh raskinuvanje koga mu kazav deka sum zaljubena vo drug. :несвест:
porano bev teshka budala so se odnesuva na ponasanjeto so deckovci ali sekad sum sakala i sum se davala 100% od sebe.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
a imate po 15 god. i ne ste ni spiele ni nisto,
nebitno ne se vregja, ke kazete ne sme eden za drug ne e toa toa mozesh bolje ne sum za tebe i sl. normalno ko lugje a ne u faca da vregjate, sepak vi bil partner i pocit treba da imate, za da ne molite i kukate posle.
Па јас не ни го вреѓав, напротив, јас го окркав после тоа, ем шлаканица, ем навреди си добив откако му се крена притисокот поради тоа што не сакаше да биде напуштен...знаеш она кога ке повредиш машка суета...тотално се непредвидливи во реагирањето:toe:
 
Член од
15 април 2019
Мислења
1.086
Поени од реакции
1.542
Па јас не ни го вреѓав, напротив, јас го окркав после тоа, ем шлаканица, ем навреди си добив откако му се крена притисокот поради тоа што не сакаше да биде напуштен...знаеш она кога ке повредиш машка суета...тотално се непредвидливи во реагирањето:toe:
neznam i nesakam da znam, iskreno se na mene mi raskinuvaat. :(
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.734
Поени од реакции
24.373
Па јас не ни го вреѓав, напротив, јас го окркав после тоа, ем шлаканица, ем навреди си добив откако му се крена притисокот поради тоа што не сакаше да биде напуштен...знаеш она кога ке повредиш машка суета...тотално се непредвидливи во реагирањето:toe:
Го пријави?
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Го пријави?
Немаше потреба, оти кога ме видоа дома со еден образ натечен и сите пет прсти на него, јасно им беше се..братми ја среди таа работа, му мавна неколку клоци и неколку совети и толку беше се.
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
Ova mi e najlesno mu vikam decko tolku bese ne sum zainteresirana super bese sve ubavo si pominavme jas sum avanturist vo dusa i toa e toa.Ako go sretnam na ulica moze i da se pozdravam zavisi on koj vlece ili jas koj vlecam i sto mi se mota vo glava vo toj moment i da go ignoriram kako da ne postoi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom