Како раскинувате?

Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Pisete kako kazuvate na nekoj deka e KRAJ i deka raskinuvate so nego/nea.
Sto pravite dokolku nekoj/a e histericen poradi raskinuvanjeto?
Ili ednostavno ja stavate licnosta na ignor
Pisete za nekoe vase raskinuvanje
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
We need to talk.. :icon_cool


Зезам. Преку SMS. Или MSN.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од кога имаме нови модератори на Љубов и секс?

Леа, Крусер, Никола, не знам дали има ваква тема, само ќе ја преименувам, вие одлучете и ја иднината.
 
Член од
12 септември 2009
Мислења
4
Поени од реакции
3
Kako i da raskinuvate obavezno treba da imate cvrsta pricina koa stvarno nemate podobro izmislite ja ama ako ste sigurni deka e kraj dajte mu do znaenje i na partnero deka e kraj ,Najmalku pak da probame da se razdelime pa ako ne ide ke se vratime pak ili ostavime da se sredam prvo imam porblemi ednostavno ako e kraj taka i neka bide ne mu ostavajte nikakva Nades ako stvarno ja nema
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Ми се допаѓа темава, не е за совет туку за искуства според мене.
Па вака, јас затоа што имам проблем со директно кажување на работите раскинувам многу тУжно.
Сликата би била: Главата во земја и ,,Знаеш,мислам дека треба да прекинеме....
Најмногу мразам кога ми бараат објаснување,како тоа да ќе промени нешто...
А доколку некој стане агресивен,уште полесно ке ми биде,веднаш ке си заминам.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Лично и директно. Сите пати кога сум раскинала некому, не ми значел и не сум сакала да се себеизмачувам во заробеништво и губење време.
Значи:
,,Вметни име, сакам да прекинеме. Веќе доволно време иако вложувам во нашата врска, сепак не можам да почувствувам љубов. Знаеш-на срцето не му се наредува. Понатаму, одлучи сам дали сакаш да комуницираме. Ако се прашувам јас, немам против".
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Oној/онаа кој/а раскинува го прави тоа за да не го нааправи пред неа истото другиот!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Oној/онаа кој/а раскинува го прави тоа за да не го нааправи пред неа истото другиот!
Грешка си пријателе. Има малку подлабоки причини од ММЕ Кој прв почнa.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Не е важно кој на кого прв ќе му раскине, важно е на кого ќе му биде криво после тоа:smir:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
Јас ги отпуштам ако не сум задоволен од покажаното или понуденото или ако најдам дека некоја друга ќе ми покаже и понуди повеќе.
Додуше една и пензионирав после долги години.
 
K

Kicky

Гостин
Ќе му ја кажам причината за раскинувањето во лице, директно, и без големи заобиколувања да нема забуни. Многу поразлично е кога кажуваш нешто преку СМС и кога кажуваш во лице. Јас преферирам лице во лице .
Инаку искуство.....Бившиот ми раскина преку СМС, причината ја заобиколуваше ``не е до тебе, до мене е``:vozbud:ЛУЗЕР :tapp:
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
ти му раскинуваш од страв да не те откачи тој прв иначе зошто би раскинувала пријателке?
:uvo: Можни причини за раскинување:
- исчезнување на љубовта
- газење на нечии принципи
- презаљубување во друг

Знаеш колку луѓе ,,се молат" партнерот да им раскине, од што не го сакаат повеќе а немаат храброст да му го кажат тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom