Како постои секс за една вечер, а сите жени го осудуваат?

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
од стотици мажи кои минуваат покрај неа секој ден,никој нема да шмекне или измери од глава до петици ?! само ако е геј.......
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
од стотици мажи кои минуваат покрај неа секој ден,никој нема да шмекне или измери од глава до петици ?! само ако е геј.......
Барам само една разумна причина поради која постов е поврзан со темава.
 
Член од
23 октомври 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
epa sakate zenskite da vi priznaat deka sakat sex za edna vecer a posle toa vie zboruvate deka nikogas ne bi sakale da imate vrska so takva devojka taka neli ?
epa vie sami ste krivi za toa a ne devojcinjata
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Koj rece deka ne saka da ima vrska so takva devojka? Nikoj ne rece,so shto avtomatski ne sme krivi za toa sto vie ne sakate da priznaete. Dodusa tuka ne priznavate, tamu kaj sto treba - priznavate :)
 

Вилинско коњче

It is my party :))
Член од
31 декември 2009
Мислења
550
Поени од реакции
62
Волксваген :salut:,

Секс за една вечер секако постои.
Го практикуваат и мажи и жени - во денешно време се почесто застапен меѓу западниот свет (младите) но и во Македонија.
Тоа е одраз на стилот на живот, визиите, принципите кои една личност ги има - секако не исклучувајќи ја и спонтаноста која една вечер може да ја донесе (зависи колку често и со колку партнери се практикува секс за една вечер)
Проблемот е што најчесто во Македонија се глуми лудило од страна на мажите - безпотребно се шармира, лаже девојката (троши енергија) - само за да се дојде до секс за една вечер ... за утре таа да се смета за уште еден закачен трофеј на ѕидот ... за среќа ... не сметам дека денешните девојки не се свесни за тоа туку напротив ... свесни се дека живот исполнет со табуа и предрасуди останува за некое друго време (постари генерации) и се послободни и поостроумни да го добијат тоа што го сакаат и да си причинуваат задоволства - дури и за една вечер
Поздрав:smir:
 
Член од
10 октомври 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
Сите ние сакаме секс за една вечер. Така и женските. Ако го осудуваат, тоа го прават за да изглумат дека они не се такви (као демек тие што имаат секс за една вечер се некоја друга раса на луѓе) До сега сум немал за една вечер ама за Втора да. И тоа ке добиев на првата вечер ама несакав да навалам. Со тоа што не навалив добив многу повеке. Затоа немора да биде од прва вечер. Ако ја начукате цурата немора одма да ја искористите. Ако таа сака да има секс со вас, немора да биде вечерта туку може утре дента, задутре.
МОЕТО МОТО : Бидете добри и ке добиете повеќе !!! :zlo:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.804
Поени од реакции
20.137
Секад имало секс за една вечер, кој рече дека жените негираат, ако негираат со кого тогаш маживе имаат секс м? И после анкети геј популација кај нас ете и тука имало нешто може има премногу гејови што имаат секс за една вечер а?
А жена ко жена, секад истата приказна не ја секс за една аууу боже сачуј(нормлано ако признае одма под дифолт кај поголем процент од мужите е факинг хор, а они се јебо факич), и вечната изрека втор си ми, или сега на трет е стигната работава??
Нормално не се изјаснуваат јавно затоа што ќе бидат воглавно со поинакви очи гледани, нема да можат дечко за озбилно да си најдат, нема да можат да се омажат и така натаму, кога мажите како мажи би биле по флексибилни и би рекле дека ај донт гив а дем, колку имала парнтери и какви се тоа врски биле, тогаш мислам дека и жените би биле поотворени и поискрени на оваа тема, се додека има осуда нема искреност, јбга, они ќе си се ебкаат за една вечер ама јавно-тајно :)
 
V

Vollstandig

Гостин
Problemo e sho se praj mn golema rabotava nekoe devojce ako ima seks za edna vecher.. no ne se praj tolku golema rabotata mashko ako go napraj toa.
Ama takov mue mentaliteto na lugjevo za zal !

Ne treba da sudish coek sho go praj toa sho go saka vo zivoto..makar sho e zensko !

Navivam za tie zenski sho mozat da ziveat kako sho sakat i sho si davat sloboda taka da ziveat.
Клуч што отвора поеќе брави, е ептен добар клуч. Брава што ја отвораат повеќе клучови е лоша брава:)
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
59
Жените почесто фантазираат, па една вечер им го руши моделот. Но факт е дека се почнува или завршува за една вечер.
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
895
Волксваген :salut:,

Проблемот е што најчесто во Македонија се глуми лудило од страна на мажите - безпотребно се шармира, лаже девојката (троши енергија) - само за да се дојде до секс за една вечер ... за утре таа да се смета за уште еден закачен трофеј на ѕидот ... за среќа ... не сметам дека денешните девојки не се свесни за тоа туку напротив ... свесни се дека живот исполнет со табуа и предрасуди останува за некое друго време (постари генерации) и се послободни и поостроумни да го добијат тоа што го сакаат и да си причинуваат задоволства - дури и за една вечер
Поздрав:smir:

Сакаш да кажиш ако (претпоставувам си девојка) директно ти се пуштам и те поштедам од шармирање ти ќе легнеш со мене? Неможе така, тоа е дел од играта. Така било со векови.

Плус тоа, не е така само кај нас. Секаде е така. Јбг.

Убаво кажа некој погоре. Лоша е онаа брава што ја отворат повеќе клучеви.

Значи во природата на секој животински вид е мажјакот да се обиде да оплоди повеќе женки. Женките одбираат кој мажјак ќе ги оплоди (т.е. кај нас чинот на оплодување). Што потешко е женката да се освои, толку таа е подобра и поголем предизвик за мажјаците.

Но, се разбира доколку женката премногу одбива нема да има род или по нашки стара-мома :) (старачупа).

Мене ме нервира фактот само што се глуми лудило. Да е реално тоа, да речеме дека жените внимваат навистина со кого легнуваат ќе биде една работа, но реалноста е сосема друга. Кај нас предрасудите прават работите да се прикажуваат искривено.

Сите жени во Македонија од 14-60 години сакаат да се сексаат исто колку мажите. Не веруваат во идеалите на жена која сака да се чува за „вистинскиот“ и затоа „тајно“ легнуваат со речиси било кој и за релативно кратко време откако го запознаваат, а во јавност се глуми лудило дека тоа не е факт.

90% од форумџијките тоа го прават, како еве елитата на македонските млади интелектуалки што доаѓаат тука на форумов.
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
54
Поени од реакции
6
Секад имало секс за една вечер, кој рече дека жените негираат, ако негираат со кого тогаш маживе имаат секс м? И после анкети геј популација кај нас ете и тука имало нешто може има премногу гејови што имаат секс за една вечер а?
А жена ко жена, секад истата приказна не ја секс за една аууу боже сачуј(нормлано ако признае одма под дифолт кај поголем процент од мужите е факинг хор, а они се јебо факич), и вечната изрека втор си ми, или сега на трет е стигната работава??
Нормално не се изјаснуваат јавно затоа што ќе бидат воглавно со поинакви очи гледани, нема да можат дечко за озбилно да си најдат, нема да можат да се омажат и така натаму, кога мажите како мажи би биле по флексибилни и би рекле дека ај донт гив а дем, колку имала парнтери и какви се тоа врски биле, тогаш мислам дека и жените би биле поотворени и поискрени на оваа тема, се додека има осуда нема искреност, јбга, они ќе си се ебкаат за една вечер ама јавно-тајно :)
БРАВО, искрено мислењето мое е многу слично, само некако ми е застарено она со сваќањата на мажите за ако имала за една вечер, дека е хор. И тоа втор си ми е премногу излитено... мислам како да живееме во New York и се запознаваме со некој кореец. Па во Македонија (колкава е толкава е, наша е) сме.
А секс за една вечер... па зашто да не, ама само ако го знам партнерот/партнерите :vozbud:

:pos2::pos2::pos2:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
525
Сексот за една вечер е како рандом скокање банџи без да знаеш дали падобранот ќе ти се отвори или не :icon_lol:
во поглед на своето вагинал/пенисуидно здравје :)
Доколку би ја занемариле здравствената страна на проблемов, мислам дека сексот за една вечер кај нас не е до таа мера практикуван од младите како што е на запад на пример, тоа е позитивно, мажите никад не ги ценеле оние жени што лесно се подаваат, и според погорните изјави на машки особи може тоа да се закључи нели, е сега повеќето од жените ова го осетиле и од свое лично искуство :) мажите сакаат плен кој ќе го ловат али исто така во поголем број на случаи тоа е и ирелевантно зашто некоја ружна девојка на пр, без разлика колку и да е добра, блабла и ок личност нема да ја сака никој па макар ни за една вечер, значи све е изматеријализирано, ако е убава девојката и да е јавна бештија секој ќе ја посакува за девојка и жена нема везе значи со чесноста нема потреба од глуматање секој со своите габарити.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom