Како најчесто го започнувате вашиот ден?

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Секој си има своја рутина при започнување на денот. Најчесто одговорот е со кафе и мал појадок но исто така претпоставувам дека има луѓе со поинакво започнување на денот.
Јасно е дека на повеќето кога ќе станеме се што сакаме е полесно да се расониме и едноставно брзаме за се и што попрво да направиш пред да заминеш на работа.

astretch.jpg

Порано пред да одам на работа кога бев со слободно утро што би се рекло станував, си варев кафенце, ќе го оставам да ми се лади и потоа одев да си пазарувам за појадок што според мене појадокот е меѓу најважните работи наутро. Потоа следува кафенцето па појадокот и во меѓувремено си пуштав тивка музика чисто онака што е можно да е потивко утрото. Потоа најчесто и со точак си се возев по кеј. Утрото го започнував најчесто околу 6:30 мин. Но сега откако веќе долго време работам поинаку е секое утро... некако немам време за ништо и секако веќе нема појадок бидејќи тешко станувам а уште потешко се расонувам. Палам колата во устат ќе си купам кафе ќе го пијам до работа а некогаш се случува на работа да си ставам кафе па ајде да се расонам итн.

5-8-efektivni-soveti-kako-da-go-zapochnete-denot-www.kafepauza.jpg

Која е вашата утринска рутина? како се подготвувате за вашиот ден?
 
Ф

Флеш

Гостин
Кревет ------ Фрижидер ------ Кревет

Така би сумирал.
Ако има за јадење,повесел сум.
Ако нема,ме фаќа мрза и назад во кревет и се тетеравам долго време во кревет ако е слободен ден.Ако имам обврска,одложувам до 10-11 ч најкасно да станам и средам.Ако сум на работа,до последна минута пред да одам,лежење.

Значи сакам утрото да е опуштено,лежерно,ај дон гиф а фак,само за мене свое време, последна шанса за дремка и каснам нешто,ако има :) Најслатко е да задремиш утрото.После цел ден ти е црпење енергија буквално.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Секој си има своја рутина при започнување на денот. Најчесто одговорот е со кафе и мал појадок но исто така претпоставувам дека има луѓе со поинакво започнување на денот.
Јасно е дека на повеќето кога ќе станеме се што сакаме е полесно да се расониме и едноставно брзаме за се и што попрво да направиш пред да заминеш на работа.

Прегледај го приврзокот 154365

Порано пред да одам на работа кога бев со слободно утро што би се рекло станував, си варев кафенце, ќе го оставам да ми се лади и потоа одев да си пазарувам за појадок што според мене појадокот е меѓу најважните работи наутро. Потоа следува кафенцето па појадокот и во меѓувремено си пуштав тивка музика чисто онака што е можно да е потивко утрото. Потоа најчесто и со точак си се возев по кеј. Утрото го започнував најчесто околу 6:30 мин. Но сега откако веќе долго време работам поинаку е секое утро... некако немам време за ништо и секако веќе нема појадок бидејќи тешко станувам а уште потешко се расонувам. Палам колата во устат ќе си купам кафе ќе го пијам до работа а некогаш се случува на работа да си ставам кафе па ајде да се расонам итн.

Прегледај го приврзокот 154366

Која е вашата утринска рутина? како се подготвувате за вашиот ден?
Човек кога ќе почне да работи "престанува" да живее, се нема време за ништо.
Кревет ------ Фрижидер ------ Кревет

Така би сумирал.
Ако има за јадење,повесел сум.
Ако нема,ме фаќа мрза и назад во кревет и се тетеравам долго време во кревет ако е слободен ден.Ако имам обврска,одложувам до 10-11 ч најкасно да станам и средам.Ако сум на работа,до последна минута пред да одам,лежење.

Значи сакам утрото да е опуштено,лежерно,ај дон гиф а фак,само за мене свое време, последна шанса за дремка и каснам нешто,ако има :) Најслатко е да задремиш утрото.После цел ден ти е црпење енергија буквално.
Вака ли бе држава ќе градиме?! :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Човек кога ќе почне да работи "престанува" да живее, се нема време за ништо.[DOUBLEPOST=1471123794][/DOUBLEPOST]
Човек кога ќе почне да работи "престанува" да живее, се нема време за ништо.

Вака ли бе држава ќе градиме?! :D
Има време за тоа,цел ден за користење до 2-3 ч по полноќ.Вежбање,школо,другари,работа итн. обврски молим лепо за преку ден оставам често.Утрото ми е најфин и најмирен дел.Нема чачкање.:sneaky:
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Прво мијам очи и лице со ладна вода, мочам, притоа може и да прднам и праам ладно нес кафе без шеќер
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Копачите
Se k'ti nokta crna! Se ruti karpa-mrak!
I petli v selo peat i zorata se zori-
nad karpata v krv se mie i temninata pie
silno svetnal den.

Probudete se morni kopači i kopački-
na trudot crn narod!
So motika na ramo za korka suva leb,
po patišta strmni, po poliva ramni,
u vivnalniov den- da trgneme i nie stradalnici od vek.
----------------------
Јас сум од старата сорта...
„станував рано...во темните мугри
кошевите од двете страни на добичето и тргам на тутун“
Ама тоа беше некогаш
сега годинава нешто слично
станувам многу рано... во белите мугри
робата во кола (неколку пакети и торби) и тргам на пазар
поставувам масите и кутиите на што подобро место таму и
се враќам кај колата да си сварам кафе(плинско е секогаш тука)
често пати знам и доручекот(симит погачаи јогурт)да го заменам со
млеко и бисквити-двопек,обично тоа кога е поладно времето
потоа почнува денот,се враќам на пазарот(каде Добро утро не ќе чуеш)
 
Последно уредено:
Член од
27 април 2011
Мислења
2.306
Поени од реакции
3.043
Будење, миење, вежбање, туш -----> кафе и цигара и после работа и све друго :)
 
Член од
5 март 2013
Мислења
253
Поени од реакции
282
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Се будам и одеднаш сваќам колку каснам иако сум станал пред време. Си ветувам дека вечер порано ќе си легнам. Така беше и вчера.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Мојот ден започнува со sвонење на тел во 6:30 за работа и од кревет до вц денот започнува со следните зборови: "Да ти и*ам и работа и живот таков никаков и пари се да го е*ам секој ден иста песна да го е*ам ". Секој ден иста рутина.

Фала ного чао пријатно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom