Како кај детето да се створи одбивност кон дрогата?

Бејко

unregistered user
Член од
14 ноември 2005
Мислења
222
Поени од реакции
1
едукација хмм... нека гледа:
Requiem for a Dream - Darren Aronofsky
Dealer - Benedek Fliegauf
ако не сфати само, џабе солење памет.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Ако само не си створи одбивност кон дрогата кога ќе му ги кажам последиците од неа, со сила не можам да му ја наметнам одбивноста.
Леле :ne_zboram се наежив.
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Многу е лоша работа дрогава,а младинава се поглупа и поглупа. Ништо,најпрво треба детето да има памет,нека гледа филмови и документарци за наркоманите како полека се уништуваат. Еве јас слушам и рап,многу ме научи за тоа. Не ни помислувам на цигара не па на дрога:smir:
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.151
Поени од реакции
870
Не помага воопшто трубењето “Не посегај по дрога, не посегај по ова, не посегај по она“... Навистина се создава контраефект, и не само за такви сериозни работи како дрогата туку и за останато.
Поучни се филмовите, а во краен случај неколку портрети и пејсажи од тоа какво екстремно дејство има дрогата и крај :)
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
Не помага воопшто трубењето “Не посегај по дрога, не посегај по ова, не посегај по она“... Навистина се создава контраефект, и не само за такви сериозни работи како дрогата туку и за останато.
Поучни се филмовите, а во краен случај неколку портрети и пејсажи од тоа какво екстремно дејство има дрогата и крај :)
Да, да само така може да им се долови вистинската слика за луѓето кои користат или користеле дрога.
Внук ми почна да ми зборува за дрога и се изназборе. Не сакав многу да му трубам, сакав да видам што знае. Кој и да му кажал, каде и да видел убаво разбрал. Мило ми е што го научил тоа на само 10 години. Сепак и кажав на братучетка ми (мајка му) мислам дека она е покомпетентна за тој муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom