Како изгледа војничкиот пакет на сув оброк ширум светот

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.261
Поени од реакции
29.745
Jawohl mein kommandant!!!
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Ме подсетивте на убавите времиња.
За жал сега не ме бива за било која војска.
Инаку да бев млад.... Од зонско ќе се видеше .... Што да Ви расправам....?
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
и јас прво што приметив беше паломата на канада и британија.
а ова со америчкаа храна, во стомак ми израсна јадејќи ја. само опасни беа оние мастиките за “празнење“ :pos:
што би рекле, брзо трчање, ретко срање
а дали знаете дали ние имаме такви пакети? јас мислам НЕ, освен како што е на сликите на лет, конзерви и сл.
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
и јас прво што приметив беше паломата на канада и британија.
а ова со америчкаа храна, во стомак ми израсна јадејќи ја. само опасни беа оние мастиките за “празнење“ :pos:
што би рекле, брзо трчање, ретко срање
а дали знаете дали ние имаме такви пакети? јас мислам НЕ, освен како што е на сликите на лет, конзерви и сл.
иаме бе ,како што пишав погоре татко ми имал шанса да донесе неколку пати таков пакет храна...има и други работи по разновидно е... ма да нели не е до толку како од сликиве али сепак да кажам задоволително ...:)
 
Последно уредено:

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
иаме бе ,како што пишав погоре татко ми имал шанса да донесе неколку пати таков пакет храна...има и други работи по разновидно е... ма да нели не е до толку како од сликиве али сепак да кажам задоволително ...:)
има, има, конзерви!!! друже, ако не си бил во војса, знај дека тегнењето на тие конзерви е вистинска мака. ако собереш еве да треба да носиш храна за 7 дена, колку обчно трае една вежба, тогаш си го наебал. барем 1/3 од таа тежина отпаѓа на конзервите.
 

TheQueen

Поларна мечка од цвет на цвет
Член од
26 ноември 2013
Мислења
584
Поени од реакции
791
Многу се опремени, што да се каже?:tapp:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
има, има, конзерви!!! друже, ако не си бил во војса, знај дека тегнењето на тие конзерви е вистинска мака. ако собереш еве да треба да носиш храна за 7 дена, колку обчно трае една вежба, тогаш си го наебал. барем 1/3 од таа тежина отпаѓа на конзервите.
Не се носи толку следовање, се носи за еден ден во ранец, ако има потреба следен ден се дотураат следовањата на положај додека не профункционираат полските кујни.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Не се носи толку следовање, се носи за еден ден во ранец, ако има потреба следен ден се дотураат следовањата на положај додека не профункционираат полските кујни.
страшното е тоа што ова ми се случило. не фрлија во една недоџија, богу иза леџа и никој да провери дали сме живи. али опасно добра школа.
7 дена немиен, гладен за вистинска храна ко волк, ореку таквото од желки и сл работи само да биде нешто зготвено, ....... пошто некои од конзервите беа од 70-тите:tapp:
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
984
Поени од реакции
496
страшното е тоа што ова ми се случило. не фрлија во една недоџија, богу иза леџа и никој да провери дали сме живи. али опасно добра школа.
7 дена немиен, гладен за вистинска храна ко волк, ореку таквото од желки и сл работи само да биде нешто зготвено, ....... пошто некои од конзервите беа од 70-тите:tapp:
jakoo :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom