Како изгледа вистината?

M

MIL

Гостин
Вистината...е вистинска кога е вистина . Ја сакам вистината , сакам да ја слушам и покрај тоа што некад може да е болна и да мислам дека не е вистина ... :pipi:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725


ако не сте знаеле како изгледа...
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.954
Поени од реакции
1.349
Вистината изгледа.....вистински :pos:
За мене секогаш е подобро да ја слушнам вистината каква и да е!
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
ќе ја погледнам вистината од еден друг агол. Секој има своја вистина ,ако таа за мене е тоа ,за друг можеби не е ,сите ја обојуваме својата вистина и даваме свој белег во зависност од нашите погледи на свет, предрасуди и др .Така да вистината има многу лица . Но сепак светот би бил многу поубав кога сите би ја зборувале вистината ,а што е права вистина не знам ,но веројатно тоа што го кажувам да можам во секое време да го кажам без да се прикажувам во подобро светло без да манипулирам ,без задни мисли и по мене најважно,тоа што го кажувам воопшто да не ме вознемири ,не знам, стварно не знам.
 

Blue Scarlet

Amazonka
Член од
21 март 2010
Мислења
45
Поени од реакции
6
Kakov bi bil svetot koga bi postoela " apsolutna vistina " ?
Kolku vie ste sposobni da im "pluknete" vo lice na svoite bliski vo sluzba na vistinata?
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.304
Поени од реакции
4.651
Sekogas onaka kako ne sakas da ja gledas vo momentot..:)
 

cvetanovskiigor

›———————‹
Член од
6 мај 2009
Мислења
1.425
Поени од реакции
57
Се што знаеш , а неможеш со зборови да го кажеш е вистина , аналогно на тоа се што ке кажеш е невистина . Затоа ова што го напишав е невистина.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Све е психологија, и с еучи како да се познае вистината. Обично во полиција и на царина одма можат да препознаат кој што шферцува или кој лаже. они имаат искуство и таак и луѓето еднаш двапати може некој да те лаже али псоле се надевам дека човекот учи и не би требало следниот пат да бидеш излажан.

А како изгледа вистината? Тоа би рекол дека е светло и сјаје, додека лагата е темна и затоа тој што се крие и прави зло или прави работи нели што не сака јавноста да ги знае ги прави во темница :helou:


п.с. и затоа на многумина во овој денеше свет не им договара строфат од песната на бајага

da l' išta može da se sakrije
po licu kad se svetlo polije

:wink:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Доколку некој ми збори , и погледне надолу (во долен десен агол) аа..ме лаже :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom