Како до поплава коса?

Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
Јас природно имам плава коса ама со тек на времето е се по темна и по темна :place: кога е лето е посветла ама кога е зима НЕ! некои ми рекоа нешто со лимон требало да се направи дали вие сте пробале такво нешто? или пак со хидроген?
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Јас природно имам плава коса ама со тек на времето е се по темна и по темна :place: кога е лето е посветла ама кога е зима НЕ! некои ми рекоа нешто со лимон требало да се направи дали вие сте пробале такво нешто? или пак со хидроген?
По никот заклучувам дека си машко па само ќе прашам Зошто ти е важно каква боја ти е косата?
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Со лимон ќе си ја исушиш само и ќе се заебеш.
Летоска ти е посветла поради сонцето, топлината „произведува“ количина на хидроген во воздухот, а во зима немеТ сонце.
Пробај со хидроген, 6% немој одма 9%, па ако сакаш уште посветла, почекај две недели па помини ја со 9%.
Најубаво со фарба на фризер. Немаш утка. Или извади си прамени со бланш ули фарба (на фризер) и ќе ти биде светла и нема да ја уништиш цела
 
Член од
3 март 2012
Мислења
63
Поени од реакции
3
МетЕросексуалец :)
да никот е машки пошто на другар е а јас немам направено свој :)
--- надополнето: 25 март 2012 во 23:05 ---
По никот заклучувам дека си машко па само ќе прашам Зошто ти е важно каква боја ти е косата?
да никот е машки пошто на другар е а јас немам направено свој :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Јас природно имам плава коса ама со тек на времето е се по темна и по темна :place: кога е лето е посветла ама кога е зима НЕ! некои ми рекоа нешто со лимон требало да се направи дали вие сте пробале такво нешто? или пак со хидроген?
сигурно ти рекле чајче од камилица, само без лимон;)
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
хидроген 3% од аптека (чист) за чистење на рани....нанеси го на коса еднаш неделно.....постепено ќе ја осветли косата без да ја оштети и без нагло да и ја смени бојата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom