Како до побрзо растење?

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
Па вака сеа.. Последните денови си мислев нешто и така ми падна на ум да се извишам уште малце. Имам 16 години и 172цм. сум висок. Па дајте по некој совет како би можел да се извишам уште малце барем 180цм. и до колку години одприлика растиме ние машките..? Секој совет за забрзано растење е добредојден. :wink:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Па вака сеа.. Последните денови си мислев нешто и така ми падна на ум да се извишам уште малце. Имам 16 години и 172цм. сум висок. Па дајте по некој совет како би можел да се извишам уште малце барем 180цм. и до колку години одприлика растиме ние машките..? Секој совет за забрзано растење е добредојден. :wink:
Најдобар начин ти е секојдневно спортување (кошарака и пливање). Посебно кошарка, ја тренирав 4-5 години, ти кажувам од искуство :)
 
Член од
22 септември 2009
Мислења
199
Поени од реакции
26
Па вака сеа.. Последните денови си мислев нешто и така ми падна на ум да се извишам уште малце. Имам 16 години и 172цм. сум висок. Па дајте по некој совет како би можел да се извишам уште малце барем 180цм. и до колку години одприлика растиме ние машките..? Секој совет за забрзано растење е добредојден. :wink:
А зошто, шо ти фали, 172цм не е малку, не се замарај. Мислам фино вака да пишуваме и дискутираме али арен си нема што да се извишуваш, шо ти текнало на тоа :smir:
 

pAnDa`

Original..
Член од
5 ноември 2009
Мислења
578
Поени од реакции
35
А зошто, шо ти фали, 172цм не е малку, не се замарај. Мислам фино вака да пишуваме и дискутираме али арен си нема што да се извишуваш, шо ти текнало на тоа :smir:
Не бе онака ми текна па си велам дај да побарам совет, сепак нема да ми штети така. А и обично си трчам навечер во спортска сала...мислам го сакам спортот, па зш да не се извишам уште малце.. :wink:
 
V

VeniVidiVici

Гостин
Ja ќе ти кажам сеа како, само потребни ти се два автомобили за оваа работа.
Ќе замолиш некој да ти ги врзе нозете со сајла и на куката на едниот автомобил, а рацете на куката на другиот автомобил и после тоа автомобилите ќе даваат гас во обратна насока. Тоа ти е загарантирано. :pos2:

Добар си па и ти, и јас сум 1,76 па што ми фали. Ако ти е за девојките, верувајми дека не им е тоа толку важно. Поважно им е во кревет колку си широк(ако се разбравме).:smir: Уживај, добар си и вака.
 

831

רַב אושר של חוכמה
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.852
Поени од реакции
12.335
Ke zastanis na dozd da te navrne i na sonce za da te ogree i ke porasnis...
 
Х

Ханзо

Гостин
Онака му текнало да се истегне уште малку...ајде бе. :pos:
Си забележал како луѓето со ниски родители се ниски а луѓето со високи родители високи? Има нешто до тоа мислам...не сум баш сигурен. Хм...
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Ебате, уште брк не си брикнал, не си задоволен со висината. -.-

Купи 2 коња, врзи нозете за еден, рацете за друг и нека те тегнат.
 

SV-Strange

Sorcerer Supreme
Член од
27 август 2007
Мислења
3.604
Поени од реакции
367
Мене па како мал двајцата мои дедовци ме тегнеа да пораснам. Ме мајтапеа, али вистина е муабетов,

Па може и има нешто во тоа, оти.. од буквално цела фамилија сум највисок. И најширок. (bah)
 

СрбоЛегенда

Сами против свих
Член од
24 декември 2008
Мислења
2.694
Поени од реакции
123
Па вака сеа.. Последните денови си мислев нешто и така ми падна на ум да се извишам уште малце. Имам 16 години и 172цм. сум висок. Па дајте по некој совет како би можел да се извишам уште малце барем 180цм. и до колку години одприлика растиме ние машките..? Секој совет за забрзано растење е добредојден. :wink:


Ќе пораснеш до 18 години сам по себе.Или пиј коњски протеини.
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
растењето не може ти сам да си го контролираш растеш растеш и ај сега доста или обратно. епа не може така :toe: природна работа ти ЈЕ то ништо не можеме против тоа :salut:
 

bounty_hunter

Фатенко
Член од
13 октомври 2009
Мислења
1.268
Поени од реакции
322
Omg...уште и ваква тема си отворил, :pos: нели имаше една кај што ти кажавме што треба да прави твоето "другарче" за да порасне. Ако сакаш да пораснеш, треба да почекаш до 18 години. Во меѓувреме што и да правиш, може само мал ефект да има. Мене ми викаа цигари да не пушам, да спортувам и др. Пет години вежбав ракомет секојдневно, не извишив ни 10cm, се откажав и почнав да пушам цигари и извишив 20cm во 3 месеци. Тој ми бил периодот за растење, без разлика што сум правел. Гени и други разни глупости се во прашање.

А, со седење на форум, сигурно нема да пораснеш нешто повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom