Како до побели заби..

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
1.846
Поени од реакции
1.486
Со редовно миење и одржување на забите ќе им ја вратите природната белина.Јас со Сигналот не видов некои резултати, а овие што се црниве со јаглен, не знам колку се делотворни. :toe:
Би ви препорачал Colgate Whitening Fluoride and Calcium паста за заби, ја има во сите маркети и не е скапа. За неколку нијанси знае да ги обели и да им го врати сјајот и тоа за релативно брзо време се воочува разликата.

Е сега доколку сакате да ви блескаат како лед фарови во темница, тогаш пробувајте со секакви препарати, ама бидете спремни и за последиците.
Да,и оваа е добра,а и евтина.Исто така,јас сум задоволна и од Colgate Triple Action(во Кам маркетите оваа ја има во пакување од 125 мл.,а цената `и е 57 денари). (y)
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
65
Поени од реакции
15
Другари.. Сестра ми земала My Magic Shine, некој си активен јаглен. Искрено и топло ви го препорачувам. Бев скептик на почетокот, но после одредено време стварно има ефект.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
570
Поени од реакции
857
Доколку има некој шо има пробано од новата паста со активен јаглен Hua Hua,ако можи да сподели свое искуство.
 
Член од
3 март 2010
Мислења
650
Поени од реакции
318
Препорака за Bright White пенкалото, маскимално ги избелува забите.
Го порачав во комбинација со Power Floss за цена од 1000 ден. двете и ефектот е неколку нијанси побели заби
https://www.youtube.com/watch?v=f45QsHxDeBo
https://www.youtube.com/watch?v=LM5ppJ4Jrlg&t=44s

Порачани од facebook stranata Вашето Шопинг Место
@vasetosopingmesto
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
570
Поени од реакции
857
Препорака за Bright White пенкалото, маскимално ги избелува забите.
Го порачав во комбинација со Power Floss за цена од 1000 ден. двете и ефектот е неколку нијанси побели заби
https://www.youtube.com/watch?v=f45QsHxDeBo
https://www.youtube.com/watch?v=LM5ppJ4Jrlg&t=44s

Порачани од facebook stranata Вашето Шопинг Место
@vasetosopingmesto
Ова направа врши трајно избелување на забите или само се користи за "пред излегвање":D?
 
Член од
15 април 2019
Мислења
552
Поени од реакции
700
Lumineers. Ама скапа работа.
не е препорачливо иѕбелување на забите на краток период тоа многу ги уништува забите, подобро преку некој пасти чуда, јесда нема толкав ефект.[DOUBLEPOST=1560556768][/DOUBLEPOST]и смалете кафе и цигари :pivo2::misticen:
 
На врв Bottom