Како до Бугарски Пасош

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Не сум сигурен дали темава е за овој подфорум, ако треба преместете ја.

Имено, Македонците ( а сигурно и сите други ) кога одат да вадат Бугарски пасоши на интервјуто во Бугарското МВР мораат да одговараат на некои прашања. Прашањата јасно се гледаат.

ПС: Сликата ми ја прати пријател кој сега се наоѓа во Германија а пред само 10 дена доби бугарски пасош.
 

Attachments

Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Многу прости прашања.... ја очекував од татарите нешто по комплексно,на пример колку е корен од тој и тој број..и на крај ко ќе го извадиш,да добиеш одговор... аз сам Блгарин благонадежен..
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Јас чисто сумјам дека ќе ми дадат пасош
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.965
Не сум сигурен дали темава е за овој подфорум, ако треба преместете ја.

Имено, Македонците ( а сигурно и сите други ) кога одат да вадат Бугарски пасоши на интервјуто во Бугарското МВР мораат да одговараат на некои прашања. Прашањата јасно се гледаат.

ПС: Сликата ми ја прати пријател кој сега се наоѓа во Германија а пред само 10 дена доби бугарски пасош.
прашање со понуден еден одговор.....
се гледа дека се глупи. Во златното време заедно со БГР пасош се добиваа пари, кола......работа.....сега се продаваат на кило
ако сакаш јас ќе ти наштампам. во Мала Речица....кај Али. Ного фино место. Дури пиеш кафе со љокум имаш пасош. И за кравата дури може пасош. Мерси момчета
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Ваква комбинација ама ич нема да им се уклопи xD
Драгољуб Лукешевић
Да беше барем Југослав може и ќе ти дадат како на Македонец :) Но и на срби даваат пасоши.;)
 
V

Vollstandig

Гостин
Која тактика за антимакедонизација, по се изгледа откако ќе се наполни потребниот број на македонци кои примиле Булгаризам, ќе ја примат мк во европска унија. Доттогаш, елајте си при б`лгарија.
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Ajde na evtini pasosi sinovi Makedonski upppsss greska :)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Кур ОВ може да добие паспорт?
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Абе шо е потребно за бугарски пасош.. Какви документи
 

borissuzana1

@pravda
Член од
25 март 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Како е интервју на Бугарски пасош на МВР? Дали имате некој бил на интервју ? Како е помина на интервју ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom