Како да успеам ,а да не раскинам со девојката?

Член од
22 март 2017
Мислења
16
Поени од реакции
3
Епа другар, тогаш прави како што ќе ти каже и нема да раскинете, биди и кукла и трпи си ги последиците :D
ja praqshvam shosaka da napram zanea za da se smeni za da bidi kako porano ni problemi ni nishto. i mi veli neznaela trebalo jas da go znam to i neodelo pokje[DOUBLEPOST=1490304364][/DOUBLEPOST]dzabe prijateli. se sluchi to sho najmnogu se plashev. raskinavme. a jas pak istio. pak ja sakam najmnogu od se i pak ja osekjam vo srceto deka e mojata malechka i mila:notworthy::place::place::place::place::place::place::place:
 
Последно уредено:
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
ja praqshvam shosaka da napram zanea za da se smeni za da bidi kako porano ni problemi ni nishto. i mi veli neznaela trebalo jas da go znam to i neodelo pokje[DOUBLEPOST=1490304364][/DOUBLEPOST]dzabe prijateli. se sluchi to sho najmnogu se plashev. raskinavme. a jas pak istio. pak ja sakam najmnogu od se i pak ja osekjam vo srceto deka e mojata malechka mila:notworthy::place::place::place::place::place::place::place:
ееее баш поради ова ти раскинала, никоја не сака плачковци, сигирно нашла друг ебач, а ти глеј заљуби се пак, со љубов на овој свет не оди ништо, на другиот не знам.
 

Coca Cola

Пашламарка
Член од
4 јануари 2009
Мислења
882
Поени од реакции
1.404
Сигурно се тртори со друг (y)
 
Ф

Флеш

Гостин
За ум за друг пат, заљубување на 15 години нц нц :neetaka:
Абе ај :ROFLMAO:Како му викаш не пуши цигари никад,а почиња у трето одделение,ко да му викаш да не пие никад,а почињаат од основно.Основна потреба брат,јак нагон,сеа колку до самоконтролата и јаката волја.:D
 
Член од
22 март 2017
Мислења
16
Поени од реакции
3
neznam. ako sakate da ostanite so taja sho ste bidete svesni shoprajte kakoprajte izoshtoprajte duri ste zaedno. a od ko kje naprajsh neshto nema nazad vrakjanje samo ja gubite verbata vo to deka mozi da e podobro. samo bidete svesni shoprajte pred da se pokajte nishto dr. i sakajte iskreno i posle razdelvanjeto, moznoe da ti se vrati nazad to sho si go izgubil negubete nadez nikogash
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
neznam. ako sakate da ostanite so taja sho ste bidete svesni shoprajte kakoprajte izoshtoprajte duri ste zaedno. a od ko kje naprajsh neshto nema nazad vrakjanje samo ja gubite verbata vo to deka mozi da e podobro. samo bidete svesni shoprajte pred da se pokajte nishto dr. i sakajte iskreno i posle razdelvanjeto, moznoe da ti se vrati nazad to sho si go izgubil negubete nadez nikogash
Сега фати си некое чупе што е мераклика и истреси ја цела болка на нејзе. И после ќе те фали како си бил добар у кревет и полесно ќе најде чупиња, а може да се случи и бившата да ти речи, слушам си се сменил.
 

GlorijaSS

MoneyMaker
Член од
13 август 2016
Мислења
13
Поени од реакции
12
Прво купи си правопис многу ќе ти помогне, друго у врска со девојката пробај малку самиот да се промениш ако ти рече не сакам да сме заедно мавни и клоците, па ако има среќа ќе си најдеш друга и со таа пробај да се однесуваш поразлично од првата
Ако живееш со некоја пријателка на твојата девојка прашај ја како би можел да ја задоволиш, верувај пријателките на девојката можат да ти помогнат за тоа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Го читам воведниот пост и глеам колку ни е заебан јазикот...
И за женско и за машко се користи „му“...
На момент помислив дека се работи за хомосексуална врска...
 
Член од
22 март 2017
Мислења
16
Поени од реакции
3
Сега фати си некое чупе што е мераклика и истреси ја цела болка на нејзе. И после ќе те фали како си бил добар у кревет и полесно ќе најде чупиња, а може да се случи и бившата да ти речи, слушам си се сменил.
Nemozam probav mnogupati ovaja nedela da vidam druga da ja zaboram, ama nishto od to nemozam.nikako da ja zaboram, boli premnogu[DOUBLEPOST=1490517999][/DOUBLEPOST]
Прво купи си правопис многу ќе ти помогне, друго у врска со девојката пробај малку самиот да се промениш ако ти рече не сакам да сме заедно мавни и клоците, па ако има среќа ќе си најдеш друга и со таа пробај да се однесуваш поразлично од првата
Ако живееш со некоја пријателка на твојата девојка прашај ја како би можел да ја задоволиш, верувај пријателките на девојката можат да ти помогнат за тоа.
Abe prijatel odtebe i od Bojan Van Buuren nebaram sovet za pravopis. Imam problem i baram sovet za to. Da se soglasuvam sovas deka bogatstvoto e jazikot ama bez nekoj da imash dotebe, da imash inspiracija da zivejsh zaradi nea, da znajsh deka te saka, e od to prijatel.nema pogolemo bogatstvo. Da nemie tolku znachajna zamene i posebna nemashe da baram soveti odma kje ja batalev. A sakam sovet kako da ja vratam nazad da bidi pak moja, nekjam druga nea ja sakam. Pomozete nekako ako.mozite :(
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Nemozam probav mnogupati ovaja nedela da vidam druga da ja zaboram, ama nishto od to nemozam.nikako da ja zaboram, boli premnogu[DOUBLEPOST=1490517999][/DOUBLEPOST]
Abe prijatel odtebe i od Bojan Van Buuren nebaram sovet za pravopis. Imam problem i baram sovet za to. Da se soglasuvam sovas deka bogatstvoto e jazikot ama bez nekoj da imash dotebe, da imash inspiracija da zivejsh zaradi nea, da znajsh deka te saka, e od to prijatel.nema pogolemo bogatstvo. Da nemie tolku znachajna zamene i posebna nemashe da baram soveti odma kje ja batalev. A sakam sovet kako da ja vratam nazad da bidi pak moja, nekjam druga nea ja sakam. Pomozete nekako ako.mozite :(
ако таа нетесака неможиш да направиш магично да тезасака, ич да несе замараш, ќети помине
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Abe prijatel odtebe i od Bojan Van Buuren nebaram sovet za pravopis. Imam problem i baram sovet za to. Da se soglasuvam sovas deka bogatstvoto e jazikot ama bez nekoj da imash dotebe, da imash inspiracija da zivejsh zaradi nea, da znajsh deka te saka, e od to prijatel.nema pogolemo bogatstvo. Da nemie tolku znachajna zamene i posebna nemashe da baram soveti odma kje ja batalev. A sakam sovet kako da ja vratam nazad da bidi pak moja, nekjam druga nea ja sakam. Pomozete nekako ako.mozite :(
Другар во воведниот пост ти немаш точно напишано од кого бараш совет, што значи бараш од сите кајганџии, а во тие кајганџии спаѓам и ја, така што браша совет и од мене. Толку за ова.
Друга работа, ја тебе нигде не те посочив у лошо светло. Ти си го збориш твојот дијалект и се тоа си е океј. Ја само кажав дека јазикот ни е заебан, што никако не повлекува навреда или нешто слично кон тебе, така што смири живци, млад си ќе ти требаат уште.
И трета работа, си ја сакал или не, небитно, си се навикнал на неа и ти фали, шо е нормално. Ќе ти фали некое време, ќе бидеш може депресивен некое време и ќе помине. Пробај пополни си го времето со други занимации, ко на пример излези со другари, спортувај нешто, земи учи, крај на школска година се ближи :D
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Nemozam probav mnogupati ovaja nedela da vidam druga da ja zaboram, ama nishto od to nemozam.nikako da ja zaboram, boli premnogu[DOUBLEPOST=1490517999][/DOUBLEPOST]
Abe prijatel odtebe i od Bojan Van Buuren nebaram sovet za pravopis. Imam problem i baram sovet za to. Da se soglasuvam sovas deka bogatstvoto e jazikot ama bez nekoj da imash dotebe, da imash inspiracija da zivejsh zaradi nea, da znajsh deka te saka, e od to prijatel.nema pogolemo bogatstvo. Da nemie tolku znachajna zamene i posebna nemashe da baram soveti odma kje ja batalev. A sakam sovet kako da ja vratam nazad da bidi pak moja, nekjam druga nea ja sakam. Pomozete nekako ako.mozite :(
Е?
Проблемот како што гледаш сам ти се решил, повеќе немаш расправии. Во меѓувреме гледај фудбал и пиј пиво, ама за пивото првин побарај дозвола од родител или старател :)
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
36
Еве ти еден добронамерен совет... Подобро што сте раскинале... Тоа што сега го сакаш на 17 години, не и ни близу од тоа што ќе сфатиш дека го сакаш натака во животот. Да те разбирам, детска заљубеност е убава работа, добар ролеркостер... Ќе ја заборавиш, ќе наполниш некоја година плус, ќе знаеш што сакаш... А што до тогаш? Млад си бато, уживај... нови пријателства, љубави...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Има една фина книга, еден guide да речам. Слободно можел Deida да стави наслов How To: Women. Првите 40-50 страни имаат се што ти треба, искрено те советувам да ја прочиташ нема да зажалиш. Баш за овој тип на проблеми се збори, имаш и примери и решенија и се што треба. Со среќа. :)

David Deida - The Way of the Superior Man
Друже сега ќе има саем на книга, па кажи ми дали само вака на англиски ја има книгата или можам на македонски да ја барам (нормално да ми кажеш мкд наслов)..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom