Како да тргнам “write-protection“ од MP3?

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Please Help!!!:)
Сакам да форматирам MP3 плеер но при форматирањето ми кажува "The disk is write-protected. Remove the write-protection or use another disk."
И како сега да го тргнам тоа write-protection???
И што е најважно не можам да бришам песни, а уште помалку да додадам.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Од страна провери некое копче дали има.
Ако има мени во сетингс провери
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
А и заборавив да пишам, воопшто не се вклучува (затоа и сакам да го форматирам) па така да Точкест ако мислиш на мени на плеерот ништо од тоа:toe:
А од страната има копче "hold" пробував и со тоа ама не бива.
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
А и заборавив да пишам, воопшто не се вклучува (затоа и сакам да го форматирам) па така да Точкест ако мислиш на мени на плеерот ништо од тоа:toe:
А од страната има копче "hold" пробував и со тоа ама не бива.
Епа тоа холд би требало да е. Ако не, гаранцијата во џеб и од кај што си го купил/а
 

caci_cris7

Red Devil Girl 4ever
Член од
28 октомври 2008
Мислења
294
Поени од реакции
3
Епа тоа холд би требало да е. Ако не, гаранцијата во џеб и од кај што си го купил/а
Е тоа "hold" било само јас не сум пробала убаво и внимателно,:pos2: како и да е фала многу, но сеуште не се вклучува :toe:
Иначе гаранција нема, подарок ми е со компјутерот ама од пред 2 години :)
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Нејкев да отварам нова тема затоа што има нешто слично. Не можам да го тргнам write-protected од мемориската ( пробав со неколку), се убаво ја ставам во карт ридер не е ставена на лок, можам податоци од нејзе да ставам на компјутер ама обратно никако а со друг сака со мојот нејке. Да не има некоја опција или толку му бил векот на треаење на картридерот.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
320
Поени од реакции
9
Нејкев да отварам нова тема затоа што има нешто слично. Не можам да го тргнам write-protected од мемориската ( пробав со неколку), се убаво ја ставам во карт ридер не е ставена на лок, можам податоци од нејзе да ставам на компјутер ама обратно никако а со друг сака со мојот нејке. Да не има некоја опција или толку му бил векот на треаење на картридерот.
Da ne ima nesto na card readerot sto go pritiska kopceto na karticata vo lock pozicija koga ke ja stavis karticata? Posto i onaka ne ti funkcionira pred da kupis nov otvori go i proveri da ne ima nekoja ispaknata plastika ili slicno.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom