Како да трансферирам пари во странство без банкарска сметка или без фактура

Член од
28 јуни 2009
Мислења
199
Поени од реакции
187
Во мојата банка ми бараа фактура. Во друга банка бараа сметка да имам кај нив за трансфер. Помош ако може. Фала.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.151
Поени од реакции
1.681
Во мојата банка ми бараа фактура. Во друга банка бараа сметка да имам кај нив за трансфер. Помош ако може. Фала.
Со гулаб. Врзи му го пликото за десната нога и нека шиба, само пази, мора да е десната нога. Пиши што ќе направиш. Поз
 

Стев

Fallen
Член од
19 декември 2019
Мислења
2.601
Поени од реакции
2.460
Во мојата банка ми бараа фактура. Во друга банка бараа сметка да имам кај нив за трансфер. Помош ако може. Фала.
Увек можеш да пробаш парите физички да ги однесеш
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.715
Поени од реакции
8.113
Во мојата банка ми бараа фактура. Во друга банка бараа сметка да имам кај нив за трансфер. Помош ако може. Фала.

Сигурен си дека ти бараат фактура? Обично сакаат да ги имаш сите информации за тоа каде сакаш да пратиш пари (пожелно е на писмено) за да нема забуна пошто штом пратат пари готово е, тешко враќање ако згрешиш број итн... Нема логика едни да ти бараат фактура а други само да имаш сметка, така да најверојатно таму каде што имаш сметка си налетал на некој што несака да те услужи.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
2.736
Поени од реакции
4.274
Да се распрашаш за Вестерн Унион или Маниграм?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom