Како да слушам Кајгана радио?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Моментално радиото е во тест фаза и може да се слуша преку следниве линкови:

1) Директен линк за слушање преку Winamp или друг плеер;

2) Виџетот на почетната страна на форумот


3) Преку апликацијата TuneIn за iPod/iPad/iPhone или Android уреди...
Или едноставно преку нивниот сајт :)


Секогаш настојувајте да го користите директниот линк (http://radio.kajgana.mk:8013/listen.pls) за слушање преку плеер. Квалитетот е подобар, си го слушате во омилениот плеер (на пример на Winamp или на вашиот мобилен телефон преку апликација од типот на TuneIn), може да си играте со еквилајзерот и тн. Виџетот на почетната страна е повеќе таму за да привлече слушатели. Квалитетот на звукот преку него може да биде за нијанса послаб.

Понатаму, во план е дедицирана страница со плеерче, листа на диџеи, програма за тековната и наредната недела и тн.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
Добро ќе биде да го ставите линкот од десно кај виџетот... Има многу од тие што сакате да ги привлечете што нема да можат да го најдат линкот :)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Добро ќе биде да го ставите линкот од десно кај виџетот... Има многу од тие што сакате да ги привлечете што нема да можат да го најдат линкот :)
Добра идеја, ќе го ставам :)
--- надополнето: 16 март 2013 во 15:36 ---
Готово, го ставив :)
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.116
Поени од реакции
13.680
само мене не ми работи ни една опција? :(
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Има шанси повторно да заживее радиово ?
 

El_Professore

Born to win
Член од
24 јануари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Зашто да не би можело, само ако се сака се може.
Јас ќе доделам пристап на сите кој ќе одлучите да се дел од радиото и ќе си имате радио 24/7 онлајн.
Работам со медиа сервери Радио и ТВ стриминг.

Џингловите од SoundCloud ќе се превземат и ќе се емитуваат и џинглови и аудио реклами во одреден период во текот на денот.

Ако никој не пушта радиото ќе оди со Автоматски ДЏ и плеј листа со истите функции кога би имало ДЏ онлине или при одредени песни ќе се сетира да се пуштаат автоматски џинглови/реклами автоматско менување на плеј листи во одреден период во денот и слично..

Ако сте заинтересирани, администраторите нека ми испратат официјална е-мсаил адреса во порака и лого за радиото, серверот ќе биде стартуван за неполни 2 минути.

Сите потребни стриминг информации ќе ги добијат на е-маилот.

Поздрав :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom