Како да слушам Кајгана радио?

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Acid, 15 март 2013.

 1. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.545
  Допаѓања:
  26.041
  Моментално радиото е во тест фаза и може да се слуша преку следниве линкови:

  1) Директен линк за слушање преку Winamp или друг плеер;

  2) Виџетот на почетната страна на форумот
  [​IMG]

  3) Преку апликацијата TuneIn за iPod/iPad/iPhone или Android уреди...
  Или едноставно преку нивниот сајт :)


  Секогаш настојувајте да го користите директниот линк (http://radio.kajgana.mk:8013/listen.pls) за слушање преку плеер. Квалитетот е подобар, си го слушате во омилениот плеер (на пример на Winamp или на вашиот мобилен телефон преку апликација од типот на TuneIn), може да си играте со еквилајзерот и тн. Виџетот на почетната страна е повеќе таму за да привлече слушатели. Квалитетот на звукот преку него може да биде за нијанса послаб.

  Понатаму, во план е дедицирана страница со плеерче, листа на диџеи, програма за тековната и наредната недела и тн.
   
  На Мезнаеш, ivonaaaaa, kazioX и уште 4 други им се допаѓа ова.
 2. Nemorosus

  Nemorosus

  Член од:
  5 ноември 2008
  Мислења:
  2.555
  Допаѓања:
  589
  Добро ќе биде да го ставите линкот од десно кај виџетот... Има многу од тие што сакате да ги привлечете што нема да можат да го најдат линкот :)
   
  На Acid му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.545
  Допаѓања:
  26.041
  Добра идеја, ќе го ставам :)
  --- надополнето: 16 март 2013 во 15:36 ---
  Готово, го ставив :)
   
 4. Acid

  Acid Администратор

  Член од:
  22 јануари 2005
  Мислења:
  33.545
  Допаѓања:
  26.041
  На Мезнаеш му/ѝ се допаѓа ова.
 5. коцка

  коцка Curiouser and curiouser!

  Член од:
  12 јули 2005
  Мислења:
  3.744
  Допаѓања:
  5.419
  само мене не ми работи ни една опција? :(
   
 6. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Моментално радиото не работи поточно не пушта никој музика...
   
  На коцка му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Windfucker

  Windfucker Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат

  Член од:
  30 април 2010
  Мислења:
  8.436
  Допаѓања:
  15.302
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 8. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.821
  Допаѓања:
  4.265
  Има шанси повторно да заживее радиово ?
   
 10. Invader

  Invader I am not in danger, I am the danger!

  Член од:
  17 ноември 2008
  Мислења:
  17.121
  Допаѓања:
  19.231

Сподели преку: