Како да се откажете од цигарите?

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Зошо не е на арно? Пак почнав да пушам и супер ми е. :)
 
Член од
24 ноември 2013
Мислења
216
Поени од реакции
268
Што ви требаше да пушите...

Sent from my 6037Y using Tapatalk
 
Член од
5 август 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Ме интересира дали и колку е штетно да пушиш по неколку цигари (пример 5-6 или тука некаде) неделно?

Знам дека секако е штетно и подобро ич - јасно е тоа! Aли ме интересира пошто има некои што тврдат дека коа не пушиш неколку дена и после коа ке запалиш... баш таа цигара е најштетна VS некои што тврдат дека до 3 цигари на ден организмот е способен да ги прифати, и скоро и да немаат никакво влијание врз здравјето на организмот?

Некој што се има замарано со ова и знае.... кога би дал еден добар коментар полн со аргументи да разјасни би било супер! Поз :*
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
1.894
Ме интересира дали и колку е штетно да пушиш по неколку цигари (пример 5-6 или тука некаде) неделно?

Знам дека секако е штетно и подобро ич - јасно е тоа! Aли ме интересира пошто има некои што тврдат дека коа не пушиш неколку дена и после коа ке запалиш... баш таа цигара е најштетна VS некои што тврдат дека до 3 цигари на ден организмот е способен да ги прифати, и скоро и да немаат никакво влијание врз здравјето на организмот?

Некој што се има замарано со ова и знае.... кога би дал еден добар коментар полн со аргументи да разјасни би било супер! Поз :*
Не знам од кај ти е оваа идеја, со болд.


Ко прво дали е добра идеја да веруваш на рекла казала?
Ко второ дали форумџии можат да ти дадат добар совет?


hint: Одговорот е не.



Зашто не одиш на матичен и не го поставиш ова прашање?
 
Член од
5 август 2015
Мислења
30
Поени од реакции
3
Не знам од кај ти е оваа идеја, со болд.


Ко прво дали е добра идеја да веруваш на рекла казала?
Ко второ дали форумџии можат да ти дадат добар совет?


hint: Одговорот е не.



Зашто не одиш на матичен и не го поставиш ова прашање?
Не верувам на рекла казала, али може има некој форумџија што се има замарано со ова па ќе каже...
 
Член од
1 октомври 2012
Мислења
401
Поени од реакции
307
Ојте на piratebay (у Германија сум моментално, не смеам да отварам тоа) пишите stop smoking нешто илустрација (сликовница) има, јас и еден другар од едно читање (15мин) не сме запалиле веќе 9 месеци :)
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Знам дека е глупаво ама кога сум болен или нешо слично најлесно можам да се откажам.

Пример сега имав процедура на вадење на умник и цела недела неможев ни да јадам а не па да запалам цигара. И така цела недела без цигари бев и немав кризи но сепак бев во болки од процедурата која ја имав. После една недела се вратив во нормален живот и ми беше океј ама запалив два дена по 2 цигари на ден, наместо по цела кутија што е релативно океј ама не требаше сепак. Немам кризи сеа некои ама имам некои ритуали кои многи ме асоцираат на цигара. Па полагам плус сеа ужас. Пак се пазам, сакам и тие две цигари да не ги палам ама најтешко е во друштво или со алкохол кога сум. Ако веќе така нешо по цигара палам ќе си зеам сеа тутун па барем нешо такво да свиткам не сакам од овие смрдените пак. После некое време смрдат, да.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
Некој со искуство на гадење/терање на повраќање за време на пушење на цигарата? Не сум пушач од сношти.. години години.. но лајт пушач сум 4-5 цигари просечно на ден.. прв пат ми се случува ова, веќе месец два вака а запалам цигара по вовлекување ми се надига до грло , пробав и да сменам цигари... не верувам да е тровење, не пушам повеќе од 5 цигари дневно.... и секогаш со течност, сок кафе мафе... не сум болен фала богу.. здрав прав па ми е чудно....
 
Член од
9 септември 2016
Мислења
560
Поени од реакции
398
Тешко е нека си ебе мајката 8 саати немам запалено,се тресам како луд. :popce:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Niacin + големи дози витамин ц, кога и да ви се припуши по 500мг/1 грам. Ниацинот предизвикува црвенило и чешање, но помага доста.


Некој со искуство на гадење/терање на повраќање за време на пушење на цигарата? Не сум пушач од сношти.. години години.. но лајт пушач сум 4-5 цигари просечно на ден.. прв пат ми се случува ова, веќе месец два вака а запалам цигара по вовлекување ми се надига до грло , пробав и да сменам цигари... не верувам да е тровење, не пушам повеќе од 5 цигари дневно.... и секогаш со течност, сок кафе мафе... не сум болен фала богу.. здрав прав па ми е чудно....
Провери ја јетрата.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Јас ги оставив цигарите на тој начин што кутијата цигари ја сплескав од нервоза иако внатре имаше уште 10ина цигари и ја фрлив во најблискиот контејнер, а потоа кога стигнав дома од патос ја удрив и искршив порцеланската пепељара во која си пушев во соба и така ... пробајте го и вие ова кои што сакате да ги оставите цигарите, успева, со месеци не сум запалил цигара, повеќе од половина година, а пушев по 2 кутии на ден !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom