Како да проверам колку е користен фото апаратот?

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.917
Поени од реакции
31.152
Фала многу за рефератите те измачив.
Занчи подобро да си купам непрофесионален што ми го препорача пред 1 месец Canon Power Shot A 4000 IS или Canon Power Shot SX150 IS кој е подобар од овие два ?.
Ми треба повеќе за портрети.
За портрети -- ни еден, али ако веќе мора јас би зел 150ка (за овие два апарати оценка дадов само врз основ на интернет тестови)
 
Член од
12 март 2013
Мислења
92
Поени од реакции
17
И еден друг човек ми го препорача A 4000 IS ама ако е подобар SX150 IS таков ке земам..
 
На врв Bottom