Како да префрлам пари на сметка

Член од
8 април 2019
Мислења
10
Поени од реакции
0
Можда е малку глупо ова али..
Како да префрлам пари на сметка некој што ми дал број од неа, дали можам електронски да испратам на некој од друга банка или ?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Можда е малку глупо ова али..
Како да префрлам пари на сметка некој што ми дал број од неа, дали можам електронски да испратам на некој од друга банка или ?
Можеш од твоја сметка на негова, оди во твојата банка на шалтер за платен промет.
 
Член од
8 април 2019
Мислења
10
Поени од реакции
0
Можеш од твоја сметка на негова, оди во твојата банка на шалтер за платен промет.
мора на шалтер или може преку банкомат или електронски од халкбанк страната
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
мора на шалтер или може преку банкомат или електронски од халкбанк страната
Е не знам, не сум на Халкбанк, нека каже некој што е ама 3 минути работа е и да отидеш на шалтер, само ЛК покажуваш
 

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Можда е малку глупо ова али..
Како да префрлам пари на сметка некој што ми дал број од неа, дали можам електронски да испратам на некој од друга банка или ?
Ако имаш електронско банкарство можеш без проблем одбери ПП 30 внеси го бројот на сметка името и презимето сумата, шифра 289 и тоа е тоа.
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
problem e sto ja izgubiv licnata karta i nemozam dali ima drug nacin?
Можеш и без лична карта само напиши матичен број на уплатница (ако парите не се на твојата сметка туку кеш). Јас така праќав пред некој ден токму во ХалкБанка. Во краен случај ако парите се во кеш, замоли некој ќе ги прати место тебе.
 
Член од
8 април 2019
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ако имаш електронско банкарство можеш без проблем одбери ПП 30 внеси го бројот на сметка името и презимето сумата, шифра 289 и тоа е тоа.
можам во кое било време да префрлам електронски ?
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.633
Поени од реакции
4.934
Некој да не знае дали може од сметка на еден корисник во една банка да се префрлат на друга сметка во друга домашна на ист корисник. Т.е. сакам сам на себе да си префрлам пари од една на друга мк сметка. Да не прават проблеми за ова?
 

Knoppix

El Patrón
Член од
16 април 2012
Мислења
723
Поени од реакции
1.908
Некој да не знае дали може од сметка на еден корисник во една банка да се префрлат на друга сметка во друга домашна на ист корисник. Т.е. сакам сам на себе да си префрлам пари од една на друга мк сметка. Да не прават проблеми за ова?
НЕ! Што ги боли таквото за твоите пари, што сакаш ќе правиш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom