Како да подигнам кредит?

PsychoalieN

Омлет мастеР
Член од
12 јули 2009
Мислења
1.703
Поени од реакции
1.411
Штедилница Фулм нуди опција кредит за невработени
Мене не ми дадоа :place: ми вртеа па дај со злато, па најди некој од државна администрација, па тој да нема кредити или да не е жирант за 280.000 o_O
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Мене не ми дадоа :place: ми вртеа па дај со злато, па најди некој од државна администрација, па тој да нема кредити или да не е жирант за 280.000 o_O
Мене па 2 ми але досега со жирант, вработен во државна фирма (комуналец) цел затрупан со кредити. Ела си БТ башибузук се :)
 
G

garthok

Гостин
Дали штом ќе се вработиш уште првиот месец можеш да земеш потрошувачки кредит, или мора да си во работен однос пример 6 месеци?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
Дали штом ќе се вработиш уште првиот месец можеш да земеш потрошувачки кредит, или мора да си во работен однос пример 6 месеци?
Зависи од банката во генерала мора да се 6. Мислам дека Шпаркасе не бараа решение да си вработен 6 месеци, знам една од банките така правеше се мислам Шпаркасе беше/
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.100
Луѓе дали некој може да ми објасни условите и камата за земање на 2плати во минус?? Да речеме плата ми е 15 000?
 
Член од
26 јуни 2011
Мислења
67
Поени од реакции
3
Дали некој може да ми каже колку време се чека за одобрување на ненаменски кредит од 150000 денари во Халк банка? Чекам веќе 1 месец и сеуште не ми е одобрен кредитот, аплицирав пред велигденските празници, но од банката ми рекоа дека ќе бидам известен за една недела доколку е одобрен или не.
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Кредит за невработени нема а ? Само хипотека или да се заложи нешто ???
 
Член од
6 април 2015
Мислења
396
Поени од реакции
128
Дали има некој искуство со штедилница можности ?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Дали штом ќе се вработиш уште првиот месец можеш да земеш потрошувачки кредит, или мора да си во работен однос пример 6 месеци?
E како да не.
Дури и со решение да си на работа нема да ти дадат уште првиот месец.
Првин мора да си вработен на неопределено, да имаш добра кредитна историја па тек даље.
Луѓе дали некој може да ми објасни условите и камата за земање на 2плати во минус?? Да речеме плата ми е 15 000?
Зависи фирма кај работиш, колку време работиш, и дали си на определено или неопределено. Ако си државно ќе ти дадат обавезно. Каматата ти е скоро сегде иста, 11-12% на потрошената сума.
 
Член од
31 декември 2009
Мислења
569
Поени од реакции
142
Здраво дечки незнаев каде да ја отворам темава па ја отворив тука малце сум неискусен во овие работи па ако може некој да ми објасни..

Малце сме фамилијарно заглавени па сакаме да подигнеме кредит од околу 10.000 евра што треба да направам и кој се условите

Молам за одговор

Поздрав
se odi vo banka i tamu se prasuva.
 
Член од
24 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
344
Дали има некој искуство со штедилница можности ?
јас имам искуство со нив и покрај тоа шо имав неисплатен кредит со закаснати 100 рати во стопанска скопска се зависи до платата која ја земаш ако земаш поасолна плата не му е гајле.
 
Член од
10 март 2014
Мислења
1.009
Поени од реакции
1.216
Здраво не знаев каде да го поставам ова прашање па ќе го поставам овде.Аплицирав онлајн за кредит мала сума во Стопанска Банка Скопје.Ми се јавија и ми рекоа дека парите ми се префрлени, сега деновиве планирам да одам па сакам да прашам кои документи треба да ги земам и од каде да ги подигнам парите од банкомат или на шалтер.
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.062
Поени од реакции
11.411
Ми се јавија и ми рекоа дека парите ми се префрлени, сега деновиве планирам да одам па сакам да прашам кои документи треба да ги земам и од каде да ги подигнам парите од банкомат или на шалтер.
Провери си состојба на банкомат, најверојатно ќе може и од банкоматот да си ги подигнеш.
 
Член од
30 март 2017
Мислења
6
Поени од реакции
3
Ајде вака едно прашање. Невработен сум, работам како хонорарец преку интернет. Имам солидна заработувачка. Сакам да извадам станбен кредит, да си купам стан. Дали би ми дале кредит како невработен пример ако поднесам со учество од 30 - 50 проценти и имам еден жирант(или без жирант). Пример стан од 40 илјади евра, со учество од 20илјади, 20илјади кредит.

Друга опција дали би можел некаде да се вработам јас да си исплаќам плата пример во некоја компанија да им давам по 1000 евра месечно да ми исплаќаат плата 6-10 месеци и да извадам така кредит.

Некои мислења совети?
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.148
Поени од реакции
3.100
Луѓе ми требаат околу 1000евра како е подобро да земам кредит или мој кеш од стопанска банка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom