Како да подигнам кредит?

Член од
15 јануари 2012
Мислења
88
Поени од реакции
21
Кредит земајте само ако инвестирате во сигурен бизнис, иначе бегај оти ке ве докрајчат
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Najdobro da ne zemate kredit, ke treba da vratite poveke
i se poveke ke zaglavuvate-dolzite.
Moze da pobarate pomos od prijateli ili rodnini.
Ни роднини ни пријатели помагаат....такво време дојде....многу тешко,за жал:(
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Па земете и не враќате и како сакате да ви помогне? Во денешно време на никој не се дава пари, имам дадено и не ми ги вратија.
за џабе не рекле ако сакаш да изгубиш пријател позајми му или побарај му на заем



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
M

Macedon1um

Гостин
Па земете и не враќате и како сакате да ви помогне? Во денешно време на никој не се дава пари, имам дадено и не ми ги вратија.
Има такви и што ги враќаат ама треба да ги чекаш 2-3 пати повеќе време од договореното, и ајде луѓе сме се случува се ама барем јави се кажи зошто касниш а не да те става во позиција кога ти треба да бидеш тој што ќе се јавува и прашува за враќање на парите
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Има такви и што ги враќаат ама треба да ги чекаш 2-3 пати повеќе време од договореното, и ајде луѓе сме се случува се ама барем јави се кажи зошто касниш а не да те става во позиција кога ти треба да бидеш тој што ќе се јавува и прашува за враќање на парите
Нема чесни и кога и да е ќе те заебат. И овие што ми побараа неколку пати ми ги имаат враќано точно на време, ама последниот пат ме заебаа. Наместо јас да им се јавувам и да си ги барам парите нека им се јавува банката.
 
Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Па земете и не враќате и како сакате да ви помогне? Во денешно време на никој не се дава пари, имам дадено и не ми ги вратија.
Следниот пат позајмицата завери си ја кај нотар или напрај си некаков договор
 

korka

Голтар
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.027
Поени од реакции
435
Како функционираат кредитите преку европски фондови за туризам во Македонија-??Некој да не знае или пак да ме упати кај некој што знае.
 
Член од
28 август 2023
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo sakam da prasham kredit od komercijalna banka da podignam od 2000 evra, rabotam skoro 4 meseci prijaven na opredeleno vreme so primanja od 27000, pa ima li shansi da mi odobrat kreditot i dali treba zhirant i da idam vo firmata da mi potpishat za kreditot? Fala odnapred.
 

G1-Killer

Life is a game
Член од
18 декември 2009
Мислења
352
Поени од реакции
452
Не сум сигурен ама мислам дека треба да си вработен барем 6 месеци во истата фирма и да си осигуран на неопределено....али види прочитај на веб страната од банката за поточно.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
според мене тешко на толку малку стаж одма толкава сума плус на определено си, разгледај на сајтот за услови за кредити...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.683
Поени од реакции
5.705
Јас пред прво вработување 15 години бев со плата 16000мкд земав кредит од 10.000 евра потрошувачки кредит купув акции од нлб и ми станаа 110.000 евра после 10 години. Дадов отказ после 10 години стаж.
Abe poznavam eden shto imashe 100 000 000€ od akcii.
Posle toa se mu otide i zaglavi ushte 5 000 000 i go baraja akcionerite so sacmarki sekoj den niz Germanija i Avstrija, sega e vo edno dupka vo slovacka skrien!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom