Како да откријам број?

Член од
10 февруари 2018
Мислења
10
Поени од реакции
8
здраво форумџии
можеби темава не е за тука, нека средат админите.
Дали има начин да се открија од кого е нечиј број. Пробав со фб, вибер нема никакви резултати изгледа не е најавен ниту на вибер ниту на фб. Дали постои некој начин да го дознаам од кого е бројот. Вработената во вип ме советува доколку ме замара некој број да пријавам во полиција, не сакам да пријавувам зошто немам закани од тој број само ми титка а кога му ѕвонам не ми се јавува. Ве молам за помош
 
Член од
2 септември 2013
Мислења
255
Поени од реакции
237
па сега ако се надеваш дека тој дечко или кој и да е ти титка не ја мешај полицијата... мислам работа си имаат оние нема да се замарат дали симпатијата ти ѕвонел или не
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.343
па сега ако се надеваш дека тој дечко или кој и да е ти титка не ја мешај полицијата... мислам работа си имаат оние нема да се замарат дали симпатијата ти ѕвонел или не
Немој така, цел живот после ќе ја копка кој и титкал ако не дознае.
 
Член од
14 август 2010
Мислења
5.507
Поени од реакции
5.818
здраво форумџии
можеби темава не е за тука, нека средат админите.
Дали има начин да се открија од кого е нечиј број. Пробав со фб, вибер нема никакви резултати изгледа не е најавен ниту на вибер ниту на фб. Дали постои некој начин да го дознаам од кого е бројот. Вработената во вип ме советува доколку ме замара некој број да пријавам во полиција, не сакам да пријавувам зошто немам закани од тој број само ми титка а кога му ѕвонам не ми се јавува. Ве молам за помош
И мене еден така ми правеше па сега сопруг ми е.
Ништо треба храброст да има дечкото изгледа се уплашил од тебе :) така беше кај мене :)
Се надевам наскоро ќе дознаеш или можеби претпоставуваш кој е :)
 
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Е стварно страшна работа некој ако ти титка. :facepalm:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
здраво форумџи, можеби темава не е за тука, нека средат админите.Дали има начин да се открија од кого е нечиј број. Пробав со фб, вибер нема никакви резултати изгледа не е најавен ниту на вибер ниту на фб. Дали постои некој начин да го дознаам од кого е бројот. Вработената во вип ме советува доколку ме замара некој број да пријавам во полиција, не сакам да пријавувам зошто немам закани од тој број само ми титка а кога му ѕвонам не ми се јавува. Ве молам за помош
.... вработената во Вип можеше по женска линија да ти помогне веднаш да ти го даде името и презимето на сопственикот на тој број или може било кој друг да се јави на тој број со неговиот телефон и ќе има сигурно повратен позив... туку ако тој ти титнал десет пати, а ти си му вратила со јавување сигурно ќе продолжи во неговата игра која ти си ја прифатила.... прекини по негово два три пати титкање, не реагирај нема да ти се јави повторно...ама пуста љубопитност не ти дава :D
 
Последно уредено:

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.562
.... вработената во Вип можеше по женска линија да ти помогне веднаш да ти го даде името и презимето на сопственикот на тој број или може било кој друг да се јави на тој број со неговиот телефон и ќе има сигурно повратен позив... туку ако тој ти титнал десет пати, а ти си му вратила со јавување сигурно ќе продолжи во неговата игра која ти си ја прифатила.... прекини по негово два три пати титкање, не реагирај нема да ти се јави повторно...ама пуста љубопитност не ти дава :D
Си слушнала за заштита на личните податоци и за снимање на разговор?
На самиот почеток кога се јавуваш ти кажуваат дека разговорот се снима, ако има некој доволно луд да изгуби работа и да одговара кривично ради „женска линија“ тогаш супер.
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
7
здраво форумџии
можеби темава не е за тука, нека средат админите.
Дали има начин да се открија од кого е нечиј број. Пробав со фб, вибер нема никакви резултати изгледа не е најавен ниту на вибер ниту на фб. Дали постои некој начин да го дознаам од кого е бројот. Вработената во вип ме советува доколку ме замара некој број да пријавам во полиција, не сакам да пријавувам зошто немам закани од тој број само ми титка а кога му ѕвонам не ми се јавува. Ве молам за помош
Здр, во операторите на телефонска мрежа немат право да ти ки кажат податоците на бројот, ако имаш голем проблем пријави во полиција

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Си слушнала за заштита на личните податоци и за снимање на разговор?
На самиот почеток кога се јавуваш ти кажуваат дека разговорот се снима, ако има некој доволно луд да изгуби работа и да одговара кривично ради „женска линија“ тогаш супер.
... НЕ, не сум слушнала, ама сум видела дека не важи!
ако има милион снимени разговори каде нема заштита на лични податоци, нека има милион и еден чиј податок не е заштитен, не биди ситничав само за едно дополнително ! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom