Како да откријам број?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони и телекомуникации' започната од Sara_3456, 10 февруари 2018.

 1. Sara_3456

  Sara_3456

  Член од:
  10 февруари 2018
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  0
  здраво форумџии
  можеби темава не е за тука, нека средат админите.
  Дали има начин да се открија од кого е нечиј број. Пробав со фб, вибер нема никакви резултати изгледа не е најавен ниту на вибер ниту на фб. Дали постои некој начин да го дознаам од кого е бројот. Вработената во вип ме советува доколку ме замара некој број да пријавам во полиција, не сакам да пријавувам зошто немам закани од тој број само ми титка а кога му ѕвонам не ми се јавува. Ве молам за помош
   
 2. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.942
  Допаѓања:
  7.481
  па блокирај го во опции
   
 3. historynameless

  historynameless

  Член од:
  2 септември 2013
  Мислења:
  140
  Допаѓања:
  90
  па сега ако се надеваш дека тој дечко или кој и да е ти титка не ја мешај полицијата... мислам работа си имаат оние нема да се замарат дали симпатијата ти ѕвонел или не
   
 4. Ron Burgundy

  Ron Burgundy

  Член од:
  29 јуни 2014
  Мислења:
  6.942
  Допаѓања:
  7.481
  Немој така, цел живот после ќе ја копка кој и титкал ако не дознае.
   
 5. Николина

  Николина Teacher

  Член од:
  14 август 2010
  Мислења:
  5.486
  Допаѓања:
  5.766
  И мене еден така ми правеше па сега сопруг ми е.
  Ништо треба храброст да има дечкото изгледа се уплашил од тебе :) така беше кај мене :)
  Се надевам наскоро ќе дознаеш или можеби претпоставуваш кој е :)
   
  На acereal, gjoko-mkd и historynameless им се допаѓа ова.
 6. apmkd

  apmkd

  Член од:
  29 август 2017
  Мислења:
  80
  Допаѓања:
  38
  Е стварно страшна работа некој ако ти титка. :facepalm:
   
 7. KyleXY

  KyleXY

  Член од:
  16 мај 2016
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  433
  На Curious му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Тартл Јунит

  Тартл Јунит

  Член од:
  22 јули 2011
  Мислења:
  50
  Допаѓања:
  26
  Пиши ми го бројот во приватна
   
 9. Forza Milan!!!

  Forza Milan!!!

  Член од:
  1 јуни 2011
  Мислења:
  18.903
  Допаѓања:
  28.329
  Прати му порака Среќна нова 2003 година.
   
  На Curious и Јаневски им се допаѓа ова.
 10. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  2.557
  .... вработената во Вип можеше по женска линија да ти помогне веднаш да ти го даде името и презимето на сопственикот на тој број или може било кој друг да се јави на тој број со неговиот телефон и ќе има сигурно повратен позив... туку ако тој ти титнал десет пати, а ти си му вратила со јавување сигурно ќе продолжи во неговата игра која ти си ја прифатила.... прекини по негово два три пати титкање, не реагирај нема да ти се јави повторно...ама пуста љубопитност не ти дава :D
   
  Последно уредено: 10 февруари 2018
  На Sara_3456 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. k0k014

  k0k014

  Член од:
  10 септември 2016
  Мислења:
  1.723
  Допаѓања:
  1.953
  Кој си ти бе чоече вакви работи шо праиш :icon_mrgr:
   
  На Тартл Јунит му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Кеплер

  Кеплер

  Член од:
  14 јануари 2015
  Мислења:
  4.448
  Допаѓања:
  5.331
  Си слушнала за заштита на личните податоци и за снимање на разговор?
  На самиот почеток кога се јавуваш ти кажуваат дека разговорот се снима, ако има некој доволно луд да изгуби работа и да одговара кривично ради „женска линија“ тогаш супер.
   
  На Ilumious и gjoko-mkd им се допаѓа ова.
 13. googlegm

  googlegm

  Член од:
  5 јуни 2017
  Мислења:
  17
  Допаѓања:
  4
  Здр, во операторите на телефонска мрежа немат право да ти ки кажат податоците на бројот, ако имаш голем проблем пријави во полиција

  Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
   
 14. fufipasawu

  fufipasawu

  Член од:
  31 јануари 2018
  Мислења:
  99
  Допаѓања:
  47
  зошто мори не се јавуваш
   
 15. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  2.547
  Допаѓања:
  2.557
  ... НЕ, не сум слушнала, ама сум видела дека не важи!
  ако има милион снимени разговори каде нема заштита на лични податоци, нека има милион и еден чиј податок не е заштитен, не биди ситничав само за едно дополнително ! :D
   

Сподели преку: