Како да најдам работа во оваа држава Р.Македонија?

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.872
Поени од реакции
7.567
Што ти се работи?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.568
Поени од реакции
7.985
Манекенче изгледа сака да биде...
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
.во погрешна црква се крстиш
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
236
напни се малце сакаш од дома да те викнат?
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Стани Албанче :) и ако имаш завршено факултет, одма на работа во администрација...рамковен договор, сега слушав на вестите почетната плата изнесувала 24.000 денари :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.645
Поени од реакции
13.690
Го замолувам модераторот да ја премести темава во Мистерии.
Ви благодарам.

Онтопик:
1. Партиски книшка
2. Роднини
3. Огласи
 
Член од
8 јули 2010
Мислења
10
Поени од реакции
0
Би работел било што а сум со завршен факултет.
 

Magde.

Модератор
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.675
Поени од реакции
3.814
Да не ни пишеше у насловот како ни се вика државата во која сме, никогаш немаше да ни текне каде бараш работа


Kako и да е, со среќа со барањето покрај толку невработеност..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.661
Поени од реакции
211
ima rabota koj saka da raboti a toa kolku e platata i dali vredi da rabotis za taa e drug muabet bitno se naogja
 
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
Дајте и за мене некоја работа, пример директор. Плата до 500-600 евра таман ми е... фала однапред
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.872
Поени од реакции
7.567
Најстариот бизнис е секогаш опција... :)
Имам другар жиголо работи во Скопје и околина, и тоа не оди со стари.....

Тие што мислат дека се заебавам слободно нека си мислат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom