Како да направиш подводни фотографии?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.545
Поени од реакции
996

Доколку сакате да снимите подводни фотографии, а специјалните куќишта ви се скапи, направете исто што и американските маринци - навлечете му кондом на фотоапаратот и нурнете :)

Се што ви треба за да ги заштитите вашите електронски уреди од водата се два кондоми и водоотпорно лепило. Пожелно е кондомите да бидат без лубрикант, бидејќи сигурно не би сакале да го чистите од фотоапаратот.

Доколку планирате да зумирате, за објективот да може да се издаде околу него ставете парче од ролна тоалетна хартија, а потоа целиот фотоапарат ставете го во кондомот. Врзете чвор и залепете го со водоотпорен лепак. Повторете ја постапката и со вториот кондом.

Истото можете да го направите и со мобилен телефон. Доколку се одлучите да ја пробате методава, пишете ни ги резултатите.

Еј, да, за евентуалните оштетувања кои можат да произлезат - не одговараме :)


Погледнете го видеото.
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
абе се е ок ама срамота е вака да те видат на плажа
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
837
Не верувам дека нешто посебно видливи ќе искочат фотографиите, после натнати два куртона на камерата...ама ај :) нека проба некој, па нека каже.
 

Apokalipto

(М)
Член од
4 март 2007
Мислења
15.578
Поени од реакции
2.576
Абе ќе излезе фотографија ама со значително намален квалитет, плус ако кондензира ќе има доста блур :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.533
Поени од реакции
837
Тоа како додатен ефект де :wink:
 
Член од
22 август 2006
Мислења
458
Поени од реакции
957
хаха а дека два кондоми полесно се кина :D

при триењето на двата полесно можи да дојди до оштетување т.е кинење на кондомите xD:D
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227

Доколку сакате да снимите подводни фотографии, а специјалните куќишта ви се скапи, направете исто што и американските маринци - навлечете му кондом на фотоапаратот и нурнете :)

.
А дали женските фотографи можат да се напијат антибејби пилула и да нурнат со апарато?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
617
Поени од реакции
63
Имам апарат од 800 евра и да експериментирам со кондом под вода не би ризикувал
 

Acid

Администратор
Член од
22 јануари 2005
Мислења
34.224
Поени од реакции
30.852
Имам апарат од 800 евра и да експериментирам со кондом под вода не би ризикувал
Битно имаш апарат од 800 евра...

ЧЕКАЈ, 800 ЕВРА И ПАК НЕ МОЖЕ ДА СЛИКА ПОД ВОДА? :shok:

Туторијалот е за апарати-идиотчиња, не е за профи апарати.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
тешко овие шо имаат профи ама без функција за под вода.:pos2:
 

WildGirl

Lost in the forest ...
Член од
28 јуни 2008
Мислења
636
Поени од реакции
93
Пред 2 години на плажа едни девојки пробаја да сликет под вода така шо апаратот го стаја во тегла.:lud: Искрено баш ме интересираше шо фотографии излегоја, за жал немав можност да ги видам.:jaj:
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.303
Поени од реакции
5.310
сега гледам прават и фотоапарати кој се и подводни и за на субво што би се рекло:D
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.652
Поени од реакции
585
сега гледам прават и фотоапарати кој се и подводни и за на субво што би се рекло:D
A и исто така ако имаш инкубатор при рака и тоа врши работа, херметички е затворен, + има две гумени дупки во форма на ракавица за да бутнеш раце и да ракуваш со апаратот фино поштено :)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
11.303
Поени од реакции
5.310
A и исто така ако имаш инкубатор при рака и тоа врши работа, херметички е затворен, + има две гумени дупки во форма на ракавица за да бутнеш раце и да ракуваш со апаратот фино поштено :)
и преку тие гумени дупки ќе ти се наполни апаратот со вода:tapp:

ова е најдобро решение
 

Kajgana Shop

На врв Bottom