Како да накачам некое кило и да се извишам?

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Ми треба помош како би можел да накачам некое кило дека кога ке се видам во огледало сум како сучка така тенок не ми е по задоволство имам 58,9кг и исто така сум низок 163,4 цм како да се извишам некој Совет?
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Колку години имаш?Висината пред се е дефинирана од генетскиот фактор така да јадењето неможе многу да ти смени.За некој сантиметар плус може да трењираш кошарка или слично,а за да се здебелиш пробај јади повеќе ако не ти се јади пробај со пивски квасец.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
dajte be i mene me interesira ova особено за тежината коска и кожа сум
--- надополнето: Nov 20, 2011 11:34 PM ---
Ми треба помош како би можел да накачам некое кило дека кога ке се видам во огледало сум како сучка така тенок не ми е по задоволство имам 58,9кг и исто така сум низок 163,4 цм како да се извишам некој Совет?
за висина зависи колку год имаш
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Пробај да јадеш најмногу пред спиење, најкасно што можеш, прескокнувај го појадокот, пиј пиво и газирани производи и јади тестенини.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
колку години си ? исто така на таа висина и баш не си прелесен , друго ќе беше да речеше дека си 180 а 58 кила а друго е на 163 да имаш толку. Реално може ти фалат до 5 кг но тоа е занемарливо и лесно ако поспортуваш нешто било тимски било обично самоиницијативно како трчање, теретана, точак...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
Пробај да јадеш најмногу пред спиење, најкасно што можеш, прескокнувај го појадокот, пиј пиво и газирани производи и јади тестенини.
некиме да се упропастиме туку малку да се здебелиме со пиво и газирано само ке се подуваме во стомациве:D
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Ако си висок 163,4, а тежок 58,9 не би требало да бидеш сучка зашто како што знам (ако не е така нека ме поправи некој) дека ако си на пример висок 170 см , би требало да си тежок 70 кг.Ти си тука некаде 163,4 - 58,9.Можда уште 4-5 кила ти требаат. А за пивски квасец џабе е, не помага.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
колку години си ? исто така на таа висина и баш не си прелесен , друго ќе беше да речеше дека си 180 а 58 кила а друго е на 163 да имаш толку. Реално може ти фалат до 5 кг но тоа е занемарливо и лесно ако поспортуваш нешто било тимски било обично самоиницијативно како трчање, теретана, точак...
јас сум тука некаде 63 кила а 1.80
 
С

сашенко

Гостин
Колку години имаш?Висината пред се е дефинирана од генетскиот фактор така да јадењето неможе многу да ти смени.За некој сантиметар плус може да трењираш кошарка или слично,а за да се здебелиш пробај јади повеќе ако не ти се јади пробај со пивски квасец.
Пивски квасец како помага тука? Сум слушнал многу пати го препорачуваат за вакви работи, ме интересира како помага тоа?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
Ми треба помош како би можел да накачам некое кило дека кога ке се видам во огледало сум како сучка така тенок не ми е по задоволство имам 58,9кг и исто така сум низок 163,4 цм како да се извишам некој Совет?
висина и тежина паралелно одат од моето скромно познавање на пр 1.70 висина со 70 тежина
 
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Ми треба помош како би можел да накачам некое кило дека кога ке се видам во огледало сум како сучка така тенок не ми е по задоволство имам 58,9кг и исто така сум низок 163,4 цм како да се извишам некој Совет?
kako da se izvisam...ccc covece :) procitaj pred se "fizicki tipologii na licnost" i vidi za sto stanuva zbor.Na kratko,nema da se zgois,ako konstitucijata ti e da si slab
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.314
Без оглед на конситуцијата и генетската предиспозиција, некој колку и да е слаб може да се здебели колку-толку. Цел живот сум слаб па лани летото се здебелив 15 кила ради Седмица.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.913
Поени од реакции
9.519
Без оглед на конситуцијата и генетската предиспозиција, некој колку и да е слаб може да се здебели колку-толку. Цел живот сум слаб па лани летото се здебелив 15 кила ради Седмица.
не бе немојт :pos::pos: кажи му на ѕвер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom