Како да и кажам дека ми се допаѓа?

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
А да и речеш дека ти се свиѓа и да се излапа со другар ти ? хахахаха :D

Жени ! <3333
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
895
Поени од реакции
97
и да бидеш искрен и да и кажеш у фаца дека ти се допаѓа увек биди спремен на неуспех,може ти нејзе да не и се допаѓаш.
така е помало и разочарувањето.
 
R

Roten 96

Гостин
Па полекаа,прво ке правите онака муабет за нешто некоја тема ке отворите гледај малку смешна да е колку да се насмејате..и потоа сам ке си дојде моментот кога ке требе ти прв како машко номално да и кажеш и не одолговлекувај кажи и едноставно со зборовите кои ке ги одбереш ми се допаѓаш или слично и чекај одговор од нејзина страна..ти нема што да изгубиш си го отвараш срцето и икажуваш кратко и јасно нема тука ништо срам и слично :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
569
Поени од реакции
339
хахаха бравос :D а инаку ако веќе си живееш со девојчето полесно е, доста е да ја поканиш на кафе и од далеко така да се распиташ што како планира дали сака дечко она ова тај стил нешто па после ако мислеш дека имаш шанси слободно можеш да и кажеш дека ти се свиѓа
Додека се распрашува само ке губи време... Времето е скапоцено, затао мое мислење е немој да луташ по други за да дознаеш дали и се свиѓаш.. биди директен кажи и или покажи и дека ти се свиѓа... ако ти мавне корпа ич кур да не те боли значи не била за тебе и ќао пријатно... Има других има биљих... :)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Значи таа шо ја свиѓам јас ми е најбоља другарка и сеа си збориме и надвор и на фб,значи мојот најдобар другар шо е у врска со нејзината најбоља другарка дознал дека она ме свиѓа мене,само шо ја незнам како да и пристапам :/ и ја флертувам и она флертува само никад не сме на само секад има некој у близина и глупаво ми е да ја истргам ко Crypter што вика..плз некој совет :L
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Значи таа шо ја свиѓам јас ми е најбоља другарка и сеа си збориме и надвор и на фб,значи мојот најдобар другар шо е у врска со нејзината најбоља другарка дознал дека она ме свиѓа мене,само шо ја незнам како да и пристапам :/ и ја флертувам и она флертува само никад не сме на само секад има некој у близина и глупаво ми е да ја истргам ко Crypter што вика..плз некој совет :L
Chicks dig guts. Кажи и, ми се сфиѓаш пеер и како да глеам дека и кај тебе има нешо.. Зашо да не пробаме :) Flat out, straight out. Не му ја мисли многу:)
 
Член од
1 јули 2011
Мислења
51
Поени од реакции
8
Хахахах 13 год сум xD[/quote]
Ххахахах имаш 13 години.Е браво бе голем ти си бил и за девојка.(y)
 
Член од
1 јули 2011
Мислења
51
Поени од реакции
8
Па у 21 век оваа е солидна возраст за да се има врска xD[/quote]
Да,да солидна:tapp:.Во кој и век да сме тие години си се тие години.
Уште незнаат носот како треба да си го избришат они девојки бркаат.:pos:Напредни ни се генерациите нема што.
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
386
Поени од реакции
98
Додека се распрашува само ке губи време... Времето е скапоцено, затао мое мислење е немој да луташ по други за да дознаеш дали и се свиѓаш.. биди директен кажи и или покажи и дека ти се свиѓа... ако ти мавне корпа ич кур да не те боли значи не била за тебе и ќао пријатно... Има других има биљих... :)
па и нема да губи многу време затоа што неа ќе ја распрашува а не други :) а лично според мене ако сака нека е и најубавиот дечко во светот ако не ми се свиѓа муабетот со него, да не знае два реда муабет да направи... ништо од бизнисот :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom