Како да инсталирам Windows XP & Windows Vista (објаснето со слики)

Superhik

Краде од сиромашните, дава на богатите
Член од
26 јануари 2007
Мислења
128
Поени од реакции
4
да али ме дупчи форматот на ова c:....како да го форматирам?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
да али ме дупчи форматот на ова c:....како да го форматирам?
Епа нема да го форматираш С преку десен клик на него и формат :):):)
Земаш ХР цеде, праиш BOOT FROM CD, ќе почекаш да се вчитаат податоците од цедето, и после имаш формат опција... ќе се снајдеш, лесно е
 
Член од
1 февруари 2008
Мислења
21
Поени од реакции
0
kako da instaliram win xp sp3 mi izleguva nesto za pisuvanje komandi
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
инсталирање на Windows е просто...само треба да ги следиш иструкциите, се ти пишува....би ти објаснил чекор по чекор со слики али неможеш да маваш Print Screen кога немаш оперативен систем...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
инсталирање на Windows е просто...само треба да ги следиш иструкциите, се ти пишува....би ти објаснил чекор по чекор со слики али неможеш да маваш Print Screen кога немаш оперативен систем...
Малку касниш на темава. Се е разрешено од пред некој месец, нема проблеми никој сега за сега :helou:
 
P

Princ

Гостин
A kako da stignam do ovaa prva slika?:D
Ти треба бутабилно Windows XP.
Стави го, рестартирај го компјутерот (со цд-то внатре нормално).
Откако ќе го помине биос-от, ќе ти рече нешто во стил "ако сакаш да бутираш од ЦД, стисни било кое копче". Најди го било кое копче на тастатурата и стисни го (не барај многу, имаш 5 секунди да најдеш). Почекај минута-две да си ја помине постапката и ќе ти се појави првата слика.
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
a ako veke go imam Windows XP?
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
a ako veke go imam Windows XP?
не е важно..важно е дека треба да имаш Windows XP бутабилно цд, и тоа да е наместено да е првиот boot device, за да се подигне пред постоечкиот Windows...

после преку сетапот можеш да го форматираш таа пратиција со Windows-от што веќе го имаш, и на свежата партиција ќе инсталираш нов...
 

bubi4ko

Македонци брее..
Член од
24 јуни 2008
Мислења
274
Поени од реакции
17
jas sakam da go formatiram mojot kompjuter.Jas imam butabilno CD no neznam kako da go izbrisam Toj Windows sto go imam za da goo intaliram toj windows od CD-to
 
Член од
23 април 2008
Мислења
6
Поени од реакции
0
Aj kazete kako da napravam msn messenger pa i hotmail da mozam da gi otvaram preku mozilla...ke pocnam so mozilla ama po default hotmail mi se otvara so internet explorer...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom