Како да заработувате преку интернет!

Член од
14 мај 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo, jas sum Antonio i samo sto se zacleniv na forumov ;)
Rascepkav malku niz forumov, barajki mislenja za zarabotka preku internet i sfativ deka najgolem del od clenovite na forumov se pesimisti i ne veruvaat deka e mozna zarabotka na soliden prihod preku internet (kaj nas) . A od druga strana ostanatiot mal del na lugje koj zarabotile, ili go krijat metodot ili linkovite se stari i ne rabotat.

Jas rabotam na internet vejke edna godina i mozam da kazam deka sum zadovolen. Ne zarabotuvam ogromna suma na pari megjutoa vadam ekstra mesecen dzeparac od okolu 100/150€. Znam deka ne e nekoja suma za da padnes na gaz, no za vremeto koe go vlozuvam (malku :D) tolku i dobivam.

Metodot e ednostaven. Sobirate poeni (simnuvajki aplikacii, popolnuvajki anketi i drugi ponudi, referali) koi podocna moze da gi zamenite za pari. Isplata se vrsi preku PayPal vo rok od 48h. Znam deka ima mnogu vakvi strani koi ili ne se dostapni vo MK ili plajkaat mnogu malku no ovaa strana e edna od podobrite, plajka redovno i e dostapna vo MK.



TIP: Makedonskite ponudi se retki i plajkaat relativno malku, zatoa simnete si Windscribe ( free VPN) i smenete si Amerikanska IP. Potoa napravete amerikanski akaunt i ke dobiete bezbroj ponudi. (Isplatata ne se menuva)

TIP#2: Koga ke napravite akaunt, popolnete si go profilot i vnesete promo code NENAD (go najdov na youtube) za da dobiete 500poeni // 0.5$

TIP#3: Vednas od koga ke go kreirate profilot, odete vo download apps i izvrsete ja ponudata od "Nielsen" koja nagraduva 5$. Parite moze da gi izvadite uste naredniot den preku PayPal.

Edit: https://imgur.com/a/7EH5JHc
 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
kaj si be nenad. aren li si. sto rabotis. se soncas na plaza na havai?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.602
Поени од реакции
11.144
Има сајтови за курварење и покажување дунди и патлаци на камера, женските обично добро заработуваат.
Друг начин, тешко.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
F>>>A>>>>L>>>A,,,jas ne se razbiram vo ova...izvini se brazam trgam na sigurna para a i vremevo mi se pogodi
koj e za so mene ajde...SOBIRAM POLZAVI 30 den. kilo,
za podetalni informacii kaj mene, nacin na sobiranje,vreme na sobiranje.mesta na sobiranje, transport(ti gi zemat od doma)plakanje,vednas na lice mesto.
bev i denes nautro,potocno bevme dvajca sobravme 80 kgr. i vednas 2400 denari i nekolku casa vo priroda A TI DREMI PRED KOMJUTER i krivi kicma.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
218
Поени од реакции
609
F>>>A>>>>L>>>A,,,jas ne se razbiram vo ova...izvini se brazam trgam na sigurna para a i vremevo mi se pogodi
koj e za so mene ajde...SOBIRAM POLZAVI 30 den. kilo,
za podetalni informacii kaj mene, nacin na sobiranje,vreme na sobiranje.mesta na sobiranje, transport(ti gi zemat od doma)plakanje,vednas na lice mesto.
bev i denes nautro,potocno bevme dvajca sobravme 80 kgr. i vednas 2400 denari i nekolku casa vo priroda A TI DREMI PRED KOMJUTER i krivi kicma.
Озбилно ова за откупот од дома ? Битола беа 22 па сеа кренаа на 27 и има само едно откупно место и пребираат упм..
 
Член од
3 март 2010
Мислења
633
Поени од реакции
359
ne si ni prv ni posleden sto pomislil na toa, ama nemas nikakvo iskustvo zatoa ne dobivas odgovor, tie sto rabotat 15-20 godini unazad ne si go gubat vremeto da komentiraat, bidejlji tie ucele i se macele so godini usovrsuvajki se i naogjaki resenija, a vervaj ima takvi sto pravat 5-15k evra mesecno, pa ne se zamarat i nemaat vreme za delenje soveti
NE MORASE NOVA TEMA DA OTVORIS, VEKE IMA TAKVI TEMI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom