Како да задоволиш жена?

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Систем :Како да задоволиш жена?

Стотици години наназад , мажите се обидуваат да ги задоволат своите жени. Некои викаат џст секс и тоа див. Некои викаат само строго ако сакаш поштовање. Виктор Иго вика " Без жената дијамантите ќе беа само камења ".

"Експертите " велат жените се комплицирани суштества, им требаат многу нешта, така да единствен начин да се задоволи жената е истовремено да има четири различни дечковци крај себе:

Стар - би седел дома, би и ги давал парите, би ја гушкал силно, би ја тешел, а не би барал секс.
Грд - тој би правел се за да помогне, се што е потребно по дома, зашто би бил пресреќен што воопшто го забележува некоја жена.
Мускулест, секси - Третиот со изглед на Рамбо би служел исклучиво за секс ( како вибратор), зашто и онака не е надарен со памет.
Геј тип - би одел на шопинг, ништо не би барал , освен трач приказни, на него жената би му раскажувала што прави со останатите три типа.

Играта е следна :

- Направи нешто шо она сака и добиваш поени.
- Направи нешто шо она несака и ќе ти бидат одземани.
Поени не се добиваат ако направиш нешто шо она очекува. Јбг тоа се правилата.

Вообичаени должности :

- Го намести креветот +1
- Го намести креветот али ги заборави декоративните перничиња 0
-Го рашири креветниот прекривач преку згужваните чаршави -1
- Ја остави подигната даската од ВЦ шољата -5
- Ставаш нова ролна тоалетна хартија кога веќе нема 0
- Кога на ролната веќе нема хартија, земаш влажни мармици-1
- Кога веќе нема влажни марамици, одиш у другото купатило -2
- Излегуваш да и купиш екстра лајт влошки со крилца +5
- на снег +8
- но се враќаш со пиво -5
- и без влошки -25
- Проверуваш некој сомнителен шум и ништо нема 0
- Проверуваш некој сомнителен шум и има нешто +5
- Тоа нешто си го исчукал со бејзбол палка +10
- Тоа е било нејзината мачка -40

На прием

- Остануваш со неа цело време во текот на приемот 0
- Остануваш извесно време со неа, а потоа заминуваш да поразговараш со својот колега од факс кој е пијан -2
- Колегата се вика Татијана -4
- Татијана супер танцува -10
- Има вградени силикони -18

Нејзиниот роденден

- Си се сетил на нејзиниот роденден 0
- Купуваш честитка и цвеќе 0
- Ја изведуваш на вечера 0
- Ја водиш на вечера, али тоа не е клубот на навивачи на твојот клуб +1
- Ок де, клубот е на навивачите на твојот клуб -2
- И тоа е баш вечерта кога газдата на клубот ги части гостите да изеде кој колку може, а твоето лице е обоено у боите на твојот клуб -10

Излегување со пријателите

- Излегуваш со близок пријател 0
- Твојот пријател е среќно оженет +1
- Твојот близок пријател е неоженет -7
- Твојот близок пријател вози ферари -10
- На регистерските таблици се неговите иницијали -15

Излегување со неа

- Ја водиш во кино +2
- Ја водиш да го гледате филмот по кој таа лудува +4
- Ја водиш да го гледате филмот шо ти го мразиш +6
- Ја водиш да го гледате филмот шо ти го сакаш -2
- Филмот се вика “ Полицаец на смртта 3 ” -3
- У филмот се прикажани роботи кои јадат луѓе -9
- Ја излажа и и кажа дека станува збор за европски филм за некое сираче -15

Твои телесни карактеристики

- Имаш гооооооооооооолем стомак -15
- Имаш голем мев + вежбаш да го намалиш +10
- Имаш голем стомак и го криеш у широки фармерки и хавајски кошули -30
- Викаш “ Па шо има врска, имаш го и ти ” -800

Големото прашање : “ Дали во овој фустан изгледам дебела ?

- Го избегнуваш одговорот -10
- Одговараш, “ Каде дали си дебела? ” -35
- Одговараш, “ Мислам дека е во прашање газето ” -100
- Било кој друг одговор -20

Комуникација

Кога она сака да разговарате за некој проблем:

- Слушаш, изразуваш нешто што укажува на загриженост +2
- Ја слушаш повеќе од пола саат +5
- Заземаш став за нејзиниот проблем и изнесуваш некое слично искуство +50
- Изненадување, до тебе стигаат нејзините зборови : “ Добро, што мислиш што би требало да направам ”, али твоите мисли одлутале на вечерашното дерби -50
- Ја слушаш више од пола саат, притоа негледајќи у телевизорот +100
- Она приметува дека си заспал -200.

Споделете неко искуство и со среЧа...
 

Sora_Dono

The 14th
Член од
22 октомври 2011
Мислења
129
Поени од реакции
35
my points, they are OVER 9000!!!

well, not really, se na se plus i minus mi se svedoa na 1.... barem sum u pozitiva xD.

si odzemav sto poso koa me prasuva dali izgleam debelo, mojot odgovor e posten - da/ne/si oslabnala/si se zdebelila i povremeno ima "svrti se da te vidam"

si dadov sto poso actually slusam so mi zborat tipki lol, nivnata retardiranost me fascinira
 

Kajgana Shop

На врв Bottom