Како да живеам повторно?

F

Flatter

Гостин
Тоа што си женет, не значи дека имаш секс.
А ти се знаеш кој се има секс кој се користи кондоми. Така ли е ?

Ај оди сеа отвори тема "Дали имате секс во брак и колку имате?"
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.067
Поени од реакции
3.213
Мммм..
Не сакам да бидам лезбејка
Прекрасно
Фати некој дечко 26+
Ја ја јаАА
Женет сум, но благодарам што се грижиш за мојот сексуален живот.
Грујка да не се вика жена ти
чекај чекај имаш странќиња која се вика Никола
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Да претпоставиме дека ова е некоја хипотетичка ситуација и личноста што ја отворила темава пишува за некој имагинарен лик. Истото важи и се ова во случај да е вистина.

Добро бре, твоите дома ти овозможиле да стекнеш наобразба во странство. Дали сте свесни сите вие во слична ситуација која шанса во животот сте ја добиле?
Викаш си бегала од државава, не ти чини општеството, потесната околина и.т.н. тоа све е легитимно да се каже. Но дали ти, и сите останати кои што кенкаат за тука и се отселиле таму некаде на Запад и повторно и таму не му чини, помислиле барем за момент дека проблемот не е можеби до околината туку дека е до вас?

Од ова што го збориш делуваш како личност која што е во потрага по сигурност. Не си нашла тука сигурност си се отселила надвор, си го напуштила првиот и си побарала сигурност во втор, повторно си се отселила надвор заедно со вториот, како што и сама велиш тоа било добро бидејќи си имала некој таму покрај тебе за да не бидеш сама.
Сега бараш сигурност во трет. Си го проценила добро човекот и веројатно ги исполнува твоите критериуми, затоа и размислуваш во таа насока. Сакаш да го чуваш првиот како резерва, во случај моменталниот план да не ти се изјалови.
Дополнително, имаш 26 години, време во кое мнозинството од твојата генерација или е во брак или планира, или е во некаква стабилна врска. Дополнителна улога тука имаат и твоите родители, чија грижа за тебе и твојата моментална ситуација доведува да ти чувствуваш дополнителен притисок да го решиш својот статус согласно наметнатите општествени норми.

Во целата оваа потрага по сигурност и кокетирање со дури тројца, би рекол дека играш опасна игра. Стабилизирај се малку, размисли добро кои се твоите приоритети во животот, потоа мисли како да ги оствариш етапно. Гледај прво самата да се осамостоиш, да си обезбедиш сигурност во животот за истата да не мора да ја бараш во други, да чекаш од други да ти ја обезбедат. Размислувај самостојно и делувај така. Ти во случајов делуваш дезориентирано, влегуваш од грешка во грешка. Кога навистина знаеш што сакаш, ќе најдеш и некој кој што ќе ги сака истите работи како и ти.
 

mr wednesday

We're soldiers. Soldiers don't go to hell.
Член од
24 јуни 2017
Мислења
1.649
Поени од реакции
7.997
Се гледа дека никоја не сака да има секс со тебе.
Од авион се гледа :)
Доста бе па ти, само правда делиш негде.. најверојатно никој несака тебе да те ебе па сереш тука пошо немоеш у реалност да глумиш вакво лудило. Смири троа хормоните.
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
Ако се однесувате вака и во врска (не сите, ама повеќето), не е ни чудно што толку разводи има.
Морате да се научите да разговарате отворено и искрено со партнерите, а не да редите само навреди.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.790
јадев многу г... на за македонија по форуми, по фб, изнаправив еден куп проблеми на луѓе, срам ми е кога ќе ми текне што се направив, ама морав.
Кога го запознав него, се ми се смени.Ме сакаше на секој можен начин и покрај различната националност и неговата религија.Меѓутоа како што се зацврстуваше врската, така стануваше полошо, заради околни проблеми моравме да раскинеме, а освен тоа се иселив од мк, Сакам да се спасам од овој триаголник, овој што е од другата земја ме вика сестра, бфф, ме викаше на гости, ама мислам дека ќе го шокирам ако отидам бегалка.Совет како да се нормализирам???
... да се нормализираш, прво треба подолго време да одиш во црква и секој ден да ги спомнеш луѓето на кои си им направила куп проблеми, а тоа што си јадела „ г омна“ за сопствената земја Македонија каде си се родила и те пораснале( што значи тоа МОРАВ? ), а богами ти ја дале и првата писменост тешко ќе се нормализираш, напротив ќе ти биде возвратено за сите „г омна“ што си ги јадела, ако под хитно не направиш илјада добрини за неа- Македонија (y)
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.249
Поени од реакции
78.879
....
Во меѓувреме имав проблеми со документите, моите средија, јадев многу г... на за македонија по форуми, по фб, изнаправив еден куп проблеми на луѓе, срам ми е кога ќе ми текне што се направив, ама морав.
Кога го запознав него, се ми се смени.Ме сакаше на секој можен начин и покрај различната националност и неговата религија.
ОК, до тука читав и неам намера даље да читам и не ни знам што се десило. Право на неосудување и слободно изразување на сопствени афекции, не важи за тие што у денешно време и покрај све, со муслимани си имаат работа. Ко да не живеат у информатичко време. Ова ко некој да ми каже - еј не ме осудувајте, али јадев од медицински отпад, шо да праам сеа?
Немаш право на никаква жалба коа се буташ у тенџере со АлКаеда. FuckYou.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.595
Поени од реакции
34.790
ОК, до тука читав и неам намера даље да читам и не ни знам што се десило. Право на неосудување и слободно изразување на сопствени афекции, не важи за тие што у денешно време и покрај све, со муслимани си имаат работа. Ко да не живеат у информатичко време. Ова ко некој да ми каже - еј не ме осудувајте, али јадев од медицински отпад, шо да праам сеа?
Немаш право на никаква жалба коа се буташ у тенџере со АлКаеда. FuckYou.
... чудно, не приметуваш дека направила куп проблеми на луѓе и зборела лошо за Македонија? а си приметил за делот со „друга религија и националност“ ? хм, и каде пишала дека се мисли за „муслиманска религија“? you are muslim Beric? :несвест:
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Sestro, na tebe ti treba dobar psihijatar za da ti go sredi zivotot. Problemot ne e vo drugite tuku vo tebe. Duri ne se sredis, ne misli ni na mazacki ni na zenacki.
 
Член од
26 април 2018
Мислења
170
Поени од реакции
105
ОК, до тука читав и неам намера даље да читам и не ни знам што се десило. Право на неосудување и слободно изразување на сопствени афекции, не важи за тие што у денешно време и покрај све, со муслимани си имаат работа. Ко да не живеат у информатичко време. Ова ко некој да ми каже - еј не ме осудувајте, али јадев од медицински отпад, шо да праам сеа?
Немаш право на никаква жалба коа се буташ у тенџере со АлКаеда. FuckYou.

Демек сите се од АлКаеда?
 

Horny Junkie

АТЕИЗАМ,МУЗИКА, СЕКС,УМЕТНОСТ, ДРОГА!
Член од
21 јуни 2018
Мислења
45
Поени од реакции
15
Од затворена,без живот наеднаш се здиви,до уши заљубена во едниот а по 2 дена од ко раскина одиш со друг,трет незнам,незнајш ни сама.
Напрај си едно reality check свести се или умри сама трето нема.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Читав, онака површно, и не сфатив ништо. Претпоставувам уште една емотивно луда девојка, as usual.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom