Како да ги изразам вените на рацете???

Дискусија во форумот 'Фитнес, бодибилдинг и рекреација' започната од AudiA6, 31 мај 2016.

 1. AudiA6

  AudiA6 Гостин

  Здраво на сите, се надевам ке ми помогнете..... има 1 година откако се бавам со бодибилдинг ама вените на рацете не ми се познаваат :unsure: би сакал да се познаваат и да бидат изразени, разбарував и сватив дека ми се внатрешни, имам 18 години и тежок сум 88кг и висок 186cm, после секој тренинг се познаваат и тоа само неколку, а потоа се губат, сало речиси малце имам на рацете повеќето е дефиниција, но некои и премногу имаат сало па му се познаваат..... Некој да не знае да ми помогне што би требало да применам :(
   
 2. Bodhidharma

  Bodhidharma Avatara

  Член од:
  17 септември 2011
  Мислења:
  5.205
  Допаѓања:
  3.125
  За што вежбаш....за да се фалиш со мускулатура и вени?
   
  На Mariusz, DimceY, kazioX и уште 15 други им се допаѓа ова.
 3. Безидејазаник

  Безидејазаник

  Член од:
  24 јуни 2011
  Мислења:
  523
  Допаѓања:
  462
  Иди кај Жан Митрев нека ти ги извади однадвор, ебате кретенот.
   
  На Flatter, Aleksandar91, darknight и уште 43 други им се допаѓа ова.
 4. Ska Maniac

  Ska Maniac Бараба

  Член од:
  2 октомври 2013
  Мислења:
  3.575
  Допаѓања:
  3.420
  Шо ке ти се ? , Да не ке се дрогираш ?
   
  На Gabby1997 и _BerzerkeR_ им се допаѓа ова.
 5. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.077
  Допаѓања:
  1.290
  @AudiA6 6 Нема што да примениш, продолжи да вежбаш константно и гледај да осеќаш добар pump при вежбање. И генетиката игра улога ама мислам дека со константно вежбање барем неколку години по ред ќе имаш добар резултат. И јас на 18 немав вени, тек после неколку години ми се исцртаа и проширија. Едноставно за вакви работи треба да помине одреден временски период, да имаш "стаж".
  Ако сакаш некој брз фикс или совет барај на youtube или гуглај "how to be vascular".
   
  На UpperCut и AudiA6 им се допаѓа ова.
 6. AudiA6

  AudiA6 Гостин

  Брат, бавен метаболизам имам, порано бев многу дебел па започнав да го одржувам телото, без протеини без ништо колку да бидам во форма, а вени скоро секој сака па и јас :)
   
  На Colt Willcox му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  74.653
  Допаѓања:
  151.245
  Билдериве како да живеат во некој паралелен универзум :D Кој ве лаже дека сите сакале такви вени, језиво е од женска гледна точка. Освен ако не планирате да ја дејтате Мортиша од Адамс Фемили.
   
  На Makaron, kazioX, krkac и уште 19 други им се допаѓа ова.
 8. Бавча

  Бавча идол на младите

  Член од:
  25 декември 2007
  Мислења:
  10.644
  Допаѓања:
  8.451
  Ќе ти дое џанак и ќе ти каже јао бачко овие вени плачат за фикс.
   
  На kazioX, Feisty, * BUDALA * и уште 14 други им се допаѓа ова.
 9. marambo

  marambo

  Член од:
  19 април 2013
  Мислења:
  2.004
  Допаѓања:
  2.077
  m8s0tMq.jpg
   
  На Govinda, Ska Maniac, Корто Малтезе и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. AudiA6

  AudiA6 Гостин

  Не планирам да одам на стероиди во животов, туку само секогаш на природна база :)
  --- Споено дупло мислење, 31 мај 2016 ---
  Благодарам за мислењето и искуството брат.
   
  На nE0n1nja му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Rigil

  Rigil Tu te reconnaîtras

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  4.539
  Допаѓања:
  3.650
  Колку грдо изгледаат вени да се изразени , а ти го бараш токму тоа . :гик:
   
  На Panter 01, DejV', Bibo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. AudiA6

  AudiA6 Гостин

  За кој како, јас не барам премногу изразени пример по цела рака, да има до некој степен...
   
 13. Клипче

  Клипче asd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  11.385
  Допаѓања:
  27.180
  sifra: ocaen narkoman


  grmehehe
   
 14. nE0n1nja

  nE0n1nja Eat nerds get shredded

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  2.077
  Допаѓања:
  1.290
  Еве вака ми изгледа моментално раката додека седам на компјутер. Не очекувај нешто повеќе од ова. На поладно време поповлечени се. Исто така и ако си на low carb диета заборави на вени..

  DSC_1044.jpg
   
  На Gabby1997, marambo и AudiA6 им се допаѓа ова.
 15. Беркут

  Беркут независен експерт

  Член од:
  12 април 2010
  Мислења:
  9.631
  Допаѓања:
  14.178
  Дрофирај се ко и цел нормален свет.
   
  На Ska Maniac му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: