Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
drugar nemoj da se zaebes da probas neso pojako lsd ili slicno...ti otide vozot tebe....slusaj me...se glea deka si slab karakter...i lesno ke se navleces i bez droga zivotot ke ti nema smisla poveke...vaka zaglavuvaat 90% so ednas ke osetat kako letaat i posle baraat pak...i pak i pak...i dur da se svestat kade se...kasno e...sedi si na trevata niso pojako...
Фала за советот брат, ќе размислам... а баш мислев една доза ЛСД да кркнам пред работа. :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
Молам од иднина постовите на тие кои пишуваат дека ганџата влијае негативно а се поткрепени со недочитани фејк линкови, податоци и безвезе аргументи, рекла казала од другарчиња муабети за бедови и секако мешање на психичка со физичка зависност, да се бришат. Јасно е ко ден, кој ги предизвикува негативностите, а тревата во муабетов најмалце.

Се извинувам за оффтопик, ама преку таквото ми е да читам демохристијански постови што немаат врска од животот! Барем во оваа тема, поштедете не од такви срања.
Фала.
 
Член од
6 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
41
Никако.
Јас не шмркам марихуана како оние секташине по дискачи што излагаат, што се тресат со тоа косите...тоа е сатанизам. Баш едно другарче се зарази со марихуана еднаш и почна да се понаша како ненормален, идеше скокаше од зграда, се фрли под воз и ги растураше сандачињата у влез.
Не сум ја од тие. Ја за друго се смеев.
Прво марихуана не се шмрка :tapp: и објасни го ова со секташиве (молим те не треси глупости светов чита). А то другарчето не е возможно од марихуана да се ЗАРАЛИЛ па уште еднаш па така да се понаша, сепак прашај го на какви хемии бил или да не си имал психички проблеми дечкото. Патем ако немаш ти искусено неможеш да знаеш како му било на другарчето ти .
"Не сум ја од тие."- од кои?
--- надополнето: 25 март 2013 во 12:43 ---
Jas 5 godin pushev redovno sekoj den, nekoj prijateli moi isto zimaa herion :( pa nikogas ne sum podlegnal na iskushenieto da probam.
Паметно, ако пушиш пуши не барај си ја неволјата да ти дојде ;). Пошто марихуаната е права ствар ама за паметни дечки. Од марихуана не можеш да си зависник ама таа ти е најблизок чекор до дрогата која ствара завис. Паметно кажано Shorty, марихуана не е за секого.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Прво марихуана не се шмрка :tapp: и објасни го ова со секташиве (молим те не треси глупости светов чита). А то другарчето не е возможно од марихуана да се ЗАРАЛИЛ па уште еднаш па така да се понаша, сепак прашај го на какви хемии бил или да не си имал психички проблеми дечкото. Патем ако немаш ти искусено неможеш да знаеш како му било на другарчето ти .
"Не сум ја од тие."- од кои?
.
Добро знаеш од кои, не се праи наудрена.
Тие наркоманите што се занимават со дрога.
А тоа дали шмркате тамо у секта или се шприцате со марихуаните, ич не ме интересира. Ваша работа, што сакате праите само не не заразувајте нас нормалните.
Јас си знам што е најдобро, по една две ракиички и супер ми е, не ми требаат мене тие дроги и такви работи.
 
Член од
6 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
41
Добро знаеш од кои, не се праи наудрена.
Тие наркоманите што се занимават со дрога.
А тоа дали шмркате тамо у секта или се шприцате со марихуаните, ич не ме интересира. Ваша работа, што сакате праите само не не заразувајте нас нормалните.
Јас си знам што е најдобро, по една две ракиички и супер ми е, не ми требаат мене тие дроги и такви работи.
Кој секти бре будало ај едуцирај се малку :facepalm:.
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Добро знаеш од кои, не се праи наудрена.
Тие наркоманите што се занимават со дрога.
А тоа дали шмркате тамо у секта или се шприцате со марихуаните, ич не ме интересира. Ваша работа, што сакате праите само не не заразувајте нас нормалните.
Јас си знам што е најдобро, по една две ракиички и супер ми е, не ми требаат мене тие дроги и такви работи.
а ти по две три ракиички да си стегнеш една двојка? знаеш колку добро има да ти дојде? ;)
 
Член од
6 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
41
а ти по две три ракиички да си стегнеш една двојка? знаеш колку добро има да ти дојде? ;)
Да супер ќе му дојде црнио дроб уништен, после некој минимален период зависен алкохоличар кој е проблематичен и супер ќе му дојде:pos:. Трагично за него.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.614
Поени од реакции
10.862
а ти по две три ракиички да си стегнеш една двојка? знаеш колку добро има да ти дојде? ;)
Претежно кога ќе им подадам џоинт или нејќат или после тоа повраќаат. Аматери :icon_mrgr:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.796
Кој секти бре будало ај едуцирај се малку :facepalm:.
а ти по две три ракиички да си стегнеш една двојка? знаеш колку добро има да ти дојде? ;)
Ивона и Ладубуг, вие сте тие што требе да се едуцирате. Зарем не гледате младинава од дрогава што све се претвори?
Сите тие шприцови и шмркање, глеј те по улици децава што прават бре!
Вие како модерни млади треба позитивно да влијаете, а не да ширите пропаганда за наркоманство на форумов!
Да бидете пример за другите млади. Мислам слушајте си вие каква музика сакате, и народно и забавно, али немојте само тие сатанистичките музики што тераат на дрога.

Ладубуг, јас ќе си стегнам девојка, немај гајле, кој не се дрогира и девојка и све ќе има.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
цццццц.... муабетот „Пораснаа пилци, поебаа квачки“... Ни дрогирашките не се тоа што беа...
 

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Ивона и Ладубуг, вие сте тие што требе да се едуцирате. Зарем не гледате младинава од дрогава што све се претвори?
Сите тие шприцови и шмркање, глеј те по улици децава што прават бре!
Вие како модерни млади треба позитивно да влијаете, а не да ширите пропаганда за наркоманство на форумов!
Да бидете пример за другите млади. Мислам слушајте си вие каква музика сакате, и народно и забавно, али немојте само тие сатанистичките музики што тераат на дрога.

Ладубуг, јас ќе си стегнам девојка, немај гајле, кој не се дрогира и девојка и све ќе има.
ај да разграничиме поими. јас не викам да се боцкаш и да шмркаш, ниту пак ја учам младината на такво нешто. јас ти зборувам за природна работа, зеленило. според мене тоа не ти е дрога. си ја растеш, си ја гледаш, си ја береш, си ја сушиш и на крај си ја пушиш ;)
пробај па ќе знаеш. дур не си пробал не можеш да збориш, нели?
е сега не знам јас кои се тие сатанистички музики кои според тебе тераат на дрога...:facepalm:
хахаха јас не реков девојка, реков ДВОЈКА!:facepalm::facepalm::facepalm:

а ако збориме за штетни по здравје работи, ракија од 50 степени целзиусови ти е многу здрава ствар. ај не зезај...
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Прво марихуана не се шмрка :tapp: и објасни го ова со секташиве (молим те не треси глупости светов чита). А то другарчето не е возможно од марихуана да се ЗАРАЛИЛ па уште еднаш па така да се понаша, сепак прашај го на какви хемии бил или да не си имал психички проблеми дечкото. Патем ако немаш ти искусено неможеш да знаеш како му било на другарчето ти .
"Не сум ја од тие."- од кои?
--- надополнето: 25 март 2013 во 12:43 ---

Паметно, ако пушиш пуши не барај си ја неволјата да ти дојде ;). Пошто марихуаната е права ствар ама за паметни дечки. Од марихуана не можеш да си зависник ама таа ти е најблизок чекор до дрогата која ствара завис. Паметно кажано Shorty, марихуана не е за секого.
marihuanata ti go zela umot devojce, gledam uste imas halucinacii, marihuanata se smrka toa e fakt, i moze da se zarazis. Odrekuvanjeto e toa od kaj sto se pocnuva :(
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Ај дај не се лупајте,да било здраво сигурно нема да е забранета со закон.Како бе не сум запознал досега некој доктор,адвокат,семеен човек што редовно пуши марихуана него се се тоа изгубени случаи кои не се способни ни наједноставна работа да завршат.Кај сме дотепана и мрзлива нација уште и мара фали да легализираат.Дувајте си вие на редовна база и тешете се дека се е у реду и не сте зависни и дека можете да прекинете коа сакате,така се тешат и пушачите на едни обични цигари..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom