Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
Како влијае марихуаната на крвниот притисок?
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Малку оф топик. Можно е деновиве да правам тест за ТХЦ, а прошливе недела дена пушев скоро секој ден. Е сеа планирам да зеам урина од другар, во тегличка со вакум, па неа да ја употребам при тестот. Би требало да биде обичен тест од аптека. До сега немам правено и не знам како функционира, па дали доколку ја искористам урината по 2-3 дена би било проблем?
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
Тоа исто ми се фаќа како позитивен да испаднал. Подобро ми е да се пробам, ништо не губам.
Пробај со хидрација, по 4 5 литри вода на ден, два дена пред тестот убаци б комплекс, некој добар квалитетен, има во Виола по 12 денари капсула, по две три капсули за да ја обоиш урината, и две литри вода пред да дадеш урината. Има добри шанси да излезе негативен.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.084
Поени од реакции
15.920
https://bit.ly/2HLLVEj

Многу реално и поучно, посебно за стонери ко костич.
Па не би сакал да истакнувам детали, сепак приватна ствар е.
Најдобронамерно, ти препорачувам да го симнеш фајлот и да го прочиташ текстот.
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Најдобронамерно, ти препорачувам да го симнеш фајлот и да го прочиташ текстот.
Го читнав и потполно се согласувам со целиот текст. Но далеку од тоа дека пушам секој ден. Пушам неколку пати во месецот, онака со друштво колку да се дешава нешто. Некогаш се дешава и по 2-3 месеци да не пушам, па немам никаков проблем. Тоа што се деси прошлата недела, беше чисто ради окружувањето, односно бев во странство и луѓето околу мене беа баш како тие што се опишани во текстот, па да се уклопам им се придружував( не дека не ми одговараше и мене), но секако немам никаков проблем со марихуаната и никако не ми влијае врз животот. Еве скоро 5 години кај што пушам и никогаш не сум бил во ситуација да морам да пушам, за да задоволам некои физички или психички потреби.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Како влијае марихуаната на здравјето...



Еве како.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom