Како влијае марихуаната на здравјето...

  • Креатор на темата MSV
  • Време на започнување
B

Bafra

Гостин
Еј, немој, читав коментари на рајата на фиби по изјавата на Ленче. Луѓево ко у Мека и Медина да живеат, бесилка одма за Ленче.
Не сфатив какви реакции имало... Мојата од кога ја слушнав заборавете на либерализација или така нешто, туку строга регулација веќе не ја бендисувам, ми се одмили.
Како може да забрануваш и казнуваш некој да прави штоа сака со себе, БЕЗ ПРИТОА ДА ПРАВИ ШТЕТА НА ДРУГИ.


Господ ни дал слободна волја, овие запнале милион закони и регулации.

Ојте таму фаќајте политичари и полицајци кои стварно прават штета во општеството, а не некој што сакал да ужива.

Ако вози под дејство на марихуана КАЗНИ го, ама да го казнуваш додека е дома и никому не штети :facepalm:
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.091
Поени од реакции
15.952
Не сфатив какви реакции имало... Мојата од кога ја слушнав заборавете на либерализација или така нешто, туку строга регулација веќе не ја бендисувам, ми се одмили.
Како може да забрануваш и казнуваш некој да прави штоа сака со себе, БЕЗ ПРИТОА ДА ПРАВИ ШТЕТА НА ДРУГИ.


Господ ни дал слободна волја, овие запнале милион закони и регулации.

Ојте таму фаќајте политичари и полицајци кои стварно прават штета во општеството, а не некој што сакал да ужива.

Ако вози под дејство на марихуана КАЗНИ го, ама да го казнуваш додека е дома и никому не штети :facepalm:
Јас колку што ја разбрав Ленче кажа дека е за декриминализација и легализација но од друга страна уште посилна контрола на останатите опојни дроги.

А коментарите на луѓето претежно беа негативни, као готово ако легализираат трева ќе пропадне државата. Впрочем и татко Никола предупреди дека предавникот Зоран сака да легализира трева и проституција. Абре младината сакаат да ни ја уништат.
 
B

Bafra

Гостин
Јас колку што ја разбрав Ленче кажа дека е за декриминализација и легализација но од друга страна уште посилна контрола на останатите опојни дроги.

А коментарите на луѓето претежно беа негативни, као готово ако легализираат трева ќе пропадне државата. Впрочем и татко Никола предупреди дека предавникот Зоран сака да легализира трева и проституција. Абре младината сакаат да ни ја уништат.
Нема шанси Ленче да сака да легализира нешто.. како би правела кариера, како би казнувале и полнеле буџет и како ДБК вработените ќе имаат над 100.000 еур кеш на сметките..
Јас никогаш не сум се зафркавал друри и кога сум бил член на АМСМ и народна техника а зошто би и на овој форум ?

Норвешка...
Норвешка иако е навистина богата земја таму владее исто овој култ на марихуаната, имам братучед таму (тежок идиот) слуша блек металика исто култ, палат цркви има тоа може да го прочиташ на интерент. Никогаш не бил добредојден во мојот дом, не сакам да биде блиску моите деца и баба му.[DOUBLEPOST=1513459503][/DOUBLEPOST]
Не е убаво да ги нарекуваш така.
Ти да тркнеш на гости кај брачед ти, да ги видиш нивните цркви и ти би ги запалил. Пострашни и поморничави градби не сум видел. Можда поради нив забегале во култот на зеленото :D

Туку по кој закон е забрането и индустриски коноп да се сади кај нас... Кое министерство е одговорно..
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Еве само еден мал пример како марихуаната влијае врз општото психичко здравје.
Имено, станува збор за најдобриот другар на човекот т.е. кучето кадешто гледаме кој е ефектот на марихуаната;


Овие невини суштества несакајќи ја конзумирале оваа дрога која веројатно била посадена во нечиј двор или нива а добро знаеме дека кучињата не разликуваат градинарски култури од обична фауна.

Којзнае што може да му се случи на човек доколку ја конзумира оваа дрога.
 
B

Bafra

Гостин
Еден бенефит ти е што на природен начин ти се лачи многукратно повеќе Мелатонин. Кога ќе бидеш позитивен доволно прочитај си каква е функцијата на мелатонинот.
 
Последно уредено од модератор:

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Муабетите за растење и мењање рецепти чувајте ги за ПП.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.046
Поени од реакции
6.655
Еве само еден мал пример како марихуаната влијае врз општото психичко здравје.
Имено, станува збор за најдобриот другар на човекот т.е. кучето кадешто гледаме кој е ефектот на марихуаната;


Овие невини суштества несакајќи ја конзумирале оваа дрога која веројатно била посадена во нечиј двор или нива а добро знаеме дека кучињата не разликуваат градинарски култури од обична фауна.

Којзнае што може да му се случи на човек доколку ја конзумира оваа дрога.
греотичка :(
 
B

Bafra

Гостин
Муабетите за растење и мењање рецепти чувајте ги за ПП.
Зашто постовите со "која е користа" и одговорот каде што кажувам дека се зголемува мелатонин при конзумирање коноп се избришани?

Кај имаше во тие постови рецепти или за растење ?

Којзнае што може да му се случи на човек доколку ја конзумира оваа дрога.
Па може да стане претседател на државата, се има случено :P
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Зашто постовите со "која е користа" и одговорот каде што кажувам дека се зголемува мелатонин при конзумирање коноп се избришани?

Кај имаше во тие постови рецепти или за растење ?



Па може да стане претседател на државата, се има случено :P
Затоа што беше дел од низата :P Сега ќе го вратам и едитирам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom