Како ви влијае работата на психа?

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Gizo напиша:
па можете и да спомнете што работите, баш ме интересира кој што работи
Znaesh i kaj rabotime i shto rabotime :D Ne moram da pishuvam, taka? :D
No, za onie koi ne znaat... Devilish, Ninja i jas rabotime vo najubavoto net kafe (so telefonija) vo Makedonija (reklama bez pari... se nadevam deka gazdata na Kajgana nema da bara pari za muabetov, a ako se buni ke go chastime po edno pivo :D ) :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
I jas rabotam vo internet kafe Gizo, ne e ubavo kolku gorenavedenoto, ama taka ... razlicno e ... nema zidovi :lol: :lol: :P
 
Член од
14 мај 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
Позитивно,со мали испади на нервоза поради неписмени клиенти и препукувања со вработените од најубавото нет-кафе во Македонија :wink: особено кога ќе снема струја :lol:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
divine напиша:
I jas rabotam vo internet kafe Gizo, ne e ubavo kolku gorenavedenoto, ama taka ... razlicno e ... nema zidovi :lol: :lol: :P
Alo! Sekoe net kafe si ima svoja ubavina, a toa shto nema zidovi mu dava poseben "shmek" :D :D Mora Ninja da dojde!!! Jas si kazav deka e najubavo, zatoa shto si rabotam tuka, a najubavo e! :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Miki напиша:
Позитивно,со мали испади на нервоза поради неписмени клиенти и препукувања со вработените од најубавото нет-кафе во Македонија :wink: особено кога ќе снема струја :lol:
Kolku znaev deka si ti od odma ... jade ban zatoa smena nick? :lol: Aj se nadevam nema pak ... dobar si zasega 8)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Miki напиша:
Позитивно,со мали испади на нервоза поради неписмени клиенти и препукувања со вработените од најубавото нет-кафе во Македонија :wink: особено кога ќе снема струја :lol:
Epa kako nema da sme takvi? I ne se zali od nas, ne si videl ti shto e losho :D Da ne pochnam da zboruvam :D
 
Член од
14 мај 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
еве осеќам пак ме фаќа психа :shock:
 
Член од
14 мај 2005
Мислења
12
Поени од реакции
0
divine напиша:
Miki напиша:
Позитивно,со мали испади на нервоза поради неписмени клиенти и препукувања со вработените од најубавото нет-кафе во Македонија :wink: особено кога ќе снема струја :lol:
Kolku znaev deka si ti od odma ... jade ban zatoa smena nick? :lol: Aj se nadevam nema pak ... dobar si zasega 8)
Многу знајш Дивајн.Просто ти се восхитувам.Ако нема некој како тебе на форумов што ќе дава оценки,мислам дека ќе се изгубиме. :roll:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Miki ... mora eden takov da ima sekade ... izvini sto vo slucajov sum jas :(
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Кај ви е тоа нетот да дојдам да фрлам некоја пара чим го испофаливте толку :lol: ?Да споредиме пациенти,да видиме чиви се бољи :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Имам некои нови ангажмани од вчера, мислам дека ќе станам психо!
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Како да не се нервира човек кога нај професионално си ја врши работата
и место стимул добива уште работа???
А мочковци некои шо за кур не ги бива ги преместуваат на пофини,полесни и подобро платени работни места!
Не можат они тука.Тешко им е многу.Не ги бива!!!
Затоа премести ги кај шо ке нишаат врата и ке зимаат плата,дур тие што ги бива ке им пука грбот од работа!
Онли ин Маседониа.
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
914
Поени од реакции
170
Професионална деформација, се што гледам околу мене прво давам оценка за дизајнот.

А кога си дизајнирал две - три работи и газдата не ти ги бендисува (зашто не е уметник човекот, не знае што е дизајн, а дава критика на тоа што не му е струка) не можам да опишам колку може да биде фрустрирачко. И кога ќе му го погодиш вкусот, кога клиентот ќе го види нема да го бендиса, па пак ти си крив, оти "немаш идеи".

Се случи еднаш да направам дизајн по мое и по негово. Погодете кој го одбраа. Пак после "Абе јас мислам дека мојот беше подобар, ти мене треба да ме слушаш".

Ајјј нервоза. Најлошо е креативец да има некреативец како надреден.
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Rabotata mi e super, kolegive mi se super, samo ponekogas zabeguvaat po malce, pa treba da im namalam po 20-30% od plata da se normaliziraat. I potoa se e vo red. Ne mozam da poveruvam narednite denovi kolku se trudat da bide se ok......
p.s. ne sum jas losa, a i toa se slucuva na sekoi 2-3 meseci.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom