Како ви влијае работата на психа?

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ја пошто скоро цел месец работам само навечер почнав да се повампирувам.Мислам дека ако искочам на сонце ке почнам да чурам.
Да не праам муабет за тоа што ми е пореметен цел биоритам.Ут 8)
 

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
Едноставно решеније...НИШТО НЕ РАБОТАМ!!!
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
кога ќе најдам летово работа, ке пишам како влијае
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Успех на поле на работа - его до плафон. Неуспех - станувам ко амеба! :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас си ја обожавам работата.. 5 саати на факс, 8 на работа и сум пресреќен.
Најлошо од се е кога човек нема што да прави.
тоа треба да се труди да го избегне, ангажманот е најважен.
Јас работата ја сакам и ги сакам овие текстовиве и колониве во sql.
ех, а кај па преку делфи ги имаат направено, очи истеков при преместување на парадокс во акцес база..
ептен сум среќен кога ќе се вратам дома и кога табели ми шетаат во сон..
порано кога играв цивилизација тие квадратчињата ме малтретираа или на старкрафт тие зергите кои ме напаѓаа и единиците на теранците, со кои бев нормално, али сега е се само табели и код. Досадно..:)
и така ќе си продолжам да дебагирам нешто кое некој го направил и оставил и сега мене ме задолжија да протумачам што е.. најлоша работа на свет е тоа:)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Iako rabotam so sekakvi lugje, se obiduvam da se prilagodam na sekoj... Mojata rabota bara da si postojano nasmean i ljubezen, site problemi gi ostavam nadvor koga ke pochnam so smenata, za da ne me gleda nikoj neraspolozena... I koga sum nekade izlezena ili sedam doma, se primetuvam deka sum istata raskezena :) Nekogash mi se sluchuva, koga ke zavrsham so smenata, da pravam lapsuzi...
Koga ke se sobereme na kafe so Ninja i Devilish, ni se sluchuva celo vreme da zboruvame za rabotata (kako taksistite koga odat na kafe)...
Mi se sluchuvalo da si legnam i da ne mozam da prestanam da mislam shto moze da se napravi na rabota i da gi analiziram momentite koi gi pominav na smena... Nekogash znam namesto "diskoteka" da recham "disketa" i slichno :)
Negativno na psiha ne mi vlijae rabotata, bashka ima mnogu seir :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Форчн не кажувај за сеирите, ќе престанат да одат луѓево по интернет кафиња па ќе банкротираме. Јас нема што да искоментирам повеќе од твоето ... најекстра работа, само што мене не ми се знае ни ден ни ноќ, ама па убаво ми е :lol: :wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
divine напиша:
Форчн не кажувај за сеирите, ќе престанат да одат луѓево по интернет кафиња па ќе банкротираме. Јас нема што да искоментирам повеќе од твоето ... најекстра работа, само што мене не ми се знае ни ден ни ноќ, ама па убаво ми е :lol: :wink:
Абе и ја да почнам да се подебавам со народ ке ми летаат смените :)
А и факат е дека не е баш толку лесно да ја закачиш работата на закачалка кога тргаш накај дома.МИ ТРЕБА ОДМОР И ТОА ОДМА :hey1: :hey1: :hey1:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Mad Maxx напиша:
Абе и ја да почнам да се подебавам со народ ке ми летаат смените :)
Ne mislev na podebavanje so lugjeto... Sakav da kazam deka ima mnogu interesni sluchki na koi ne moze chovek da ne se nasmee... Nikogash ne sme dozvolile da primeti nekoj deka e smeshno ona koe go kazal ili napravil... :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
И боље за вас,или ке идете под биро :)
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Mad Maxx напиша:
И боље за вас,или ке идете под биро :)
Ma kulturni sme nie :D Ne sme navredile nikogo i so site sme fini... No, navistina ne mozesh nekogash da ne se nasmeesh :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Секогаш добро влијаат на расположење културни,пријатни и насмеани домакинки,а богами и на посетеност(бизнис цвета) :)
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
FortunE напиша:
Iako rabotam so sekakvi lugje, se obiduvam da se prilagodam na sekoj... Mojata rabota bara da si postojano nasmean i ljubezen, site problemi gi ostavam nadvor koga ke pochnam so smenata, za da ne me gleda nikoj neraspolozena... I koga sum nekade izlezena ili sedam doma, se primetuvam deka sum istata raskezena :) Nekogash mi se sluchuva, koga ke zavrsham so smenata, da pravam lapsuzi...
Koga ke se sobereme na kafe so Ninja i Devilish, ni se sluchuva celo vreme da zboruvame za rabotata (kako taksistite koga odat na kafe)...
Mi se sluchuvalo da si legnam i da ne mozam da prestanam da mislam shto moze da se napravi na rabota i da gi analiziram momentite koi gi pominav na smena... Nekogash znam namesto "diskoteka" da recham "disketa" i slichno :)
Negativno na psiha ne mi vlijae rabotata, bashka ima mnogu seir :)
Се што имаш напишано важит и за мене :wink:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
I ako si ja sakam rabotata i sum eptem gorda so nea , mnogu pati bi sakala rabota kaj so mozam da ja zatvoram vrata i da si zaminam doma a ne da e so mene skoro 24 sati , se nadevam nekogas ke se olabivi situacija :)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
па можете и да спомнете што работите, баш ме интересира кој што работи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom