Како би реагирале кога ќе дознаете дека бившата девојка спиела со друг. И тоа од нејзе

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
А да бидеше маж, и да им го кажеше ова на сите женски што ги познаваш? Да видиме што ќе се случи, и дали че те погледнат повторно откако ќе им докажеш дека машките во женско гледаат само едно нешто.
Јас не реков дека сите женски што ги познавам ми се другарки. Плус, ова што јас го тврдам е за оние што мислат дека машко и женско може да се НАЈДОБРИ другари, во смисла секаде да се заедно, да си кажуваат се итн итн... а не за сите женски/машки со кои правиш здраво.
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 15:59 ---
Значи викаш дека јас немам верна другарка и дека сакам да ја клецам само?
Ова ти е како на жените изреката - сите мажи се исти. :icon_lol:
Реков дека во другарството има двајца, едниот што е заебан, а другиот што мисли дека стварно има другарство. Ти во кој се пронајде? Ова подеднакво важи и за машки и за женски род, така да ако ти не сакаш да ја клецаш, таа тебе сака / ќе сака.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Јас не реков дека сите женски што ги познавам ми се другарки. Плус, ова што јас го тврдам е за оние што мислат дека машко и женско може да се НАЈДОБРИ другари, во смисла секаде да се заедно, да си кажуваат се итн итн... а не за сите женски/машки со кои правиш здраво.
Па тврдењето не знам на што го основаш. Факт е дека може да постои баш такво другарство меѓу машко и женско. Е сега ако тебе личното искуство ти говори поинаку, што да правиме, не си имал среќа. Но тоа не се зема како аргумент дека сегде е така и секое друго машко треба истото да го очекува.

А машки и женски со кои правиш "здраво" се викаат познаници. Не се ни пријатели, а уште помалку другари/ки.

Реков дека во другарството има двајца, едниот што е заебан, а другиот што мисли дека стварно има другарство. Ти во кој се пронајде? Ова подеднакво важи и за машки и за женски род, така да ако ти не сакаш да ја клецаш, таа тебе сака / ќе сака.
Од каде па таква статистика извади ти? Дека баш така е?

Изгледа friiendzoning-от имал траен психолошки ефект врз тебе и како ги гледаш машко-женските односи.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Па тврдењето не знам на што го основаш. Факт е дека може да постои баш такво другарство меѓу машко и женско. Е сега ако тебе личното искуство ти говори поинаку, што да правиме, не си имал среќа. Но тоа не се зема како аргумент дека сегде е така и секое друго машко треба истото да го очекува.

А машки и женски со кои правиш "здраво" се викаат познаници. Не се ни пријатели, а уште помалку другари/ки.
Сум имал и лично искуство, сум бил и на едната и на другата страна, а и сум гледал „трети“ лица. Сега ќе ти кажам што е факт. Факт е дека тоа другарство ќе опстојува се додека едната личност не си фати дечко/женска. Ако тоа другарство сеуште постои, дечкото/женската секако нема тоа да го одобрува (што е и во право), не може ти да си поблизок со другар отколку со партнер. Ова води или кон оттуѓување на таканаречените другари (едноставно нема повеќе да се дружат како порано) и тоа веќе преминува во пријателство или во познанство. Од друга страна пак, ако личноста застане во одбрана на другарството, ќе се разделат со дечкото/женската. Следува тешење од страна на другарот/другарката во смисла како тој/таа не била за него/неа, ќе се најде некој/а што ќе те заслужува бла бла... и одма потсвесно кај „повредената“ личност ќе се јави привлечност кон другарот/другарката, ете како тој стално ме разбира, стално ме исслушува и ми ги знае проблемите итн итн... тука веќе другарството преминува во нешто повеќе.

Секако има исклучоци (мада јас сеуште ги немам сретнато), но мислам дека во 99,9% од случаите, порано или подоцна ќе се случи една од ситуациите што ги опишав погоре.

Од каде па таква статистика извади ти? Дека баш така е?

Изгледа friiendzoning-от имал траен психолошки ефект врз тебе и како ги гледаш машко-женските односи.
Ова што го кажувам е од лично искуство, а колку што знам ова е јавен форум и секој има право да го искаже своето мислење без да изнесува статистики или да докажува нешто. Јас не те обврзувам да го прифатиш моето мислење како апсолутна вистина, но статистиката што јас сум ја пресметал ме навела до заклучоците што ги напишав погоре.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Сум имал и лично искуство, сум бил и на едната и на другата страна, а и сум гледал „трети“ лица. .
Исто и јас. И сега што правиме? Каде се фактите? Очигледно не важат кај сите. Толку од тие 99%.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Исто и јас. И сега што правиме? Каде се фактите? Очигледно не важат кај сите. Толку од тие 99%.
Не те разбирам... исто и ти си бил и на едната и на другата страна и викаш дека не важат за сите? Фактите ти ги кажав погоре, ако ти имаш да споделиш некој факт, повели. Контрадикторен си.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не те разбирам... исто и ти си бил и на едната и на другата страна и викаш дека не важат за сите? Фактите ти ги кажав погоре, ако ти имаш да споделиш некој факт, повели. Контрадикторен си.
Зборам исто искуства на други лица, трети итн. А лично и од едната и другата страна (каде или јас сум гледал на некоја личност само како другар/ка, они не, или јас сум гледал некоја личност како нешто повеќе, а они мене само како другар) но за личното искуство не можам да го користам како факт или аргумент во некоја дискусија, бидејќи 1- лично искуство е, не статистички податок, 2- јас и ти не бркаме ист пол. Но и во мојата ситуација, уште полошо треба да биде. За пријатели и нешто повеќе си ограничен само на еден пол. Треба сите од тој пол да ги гледам на ист начин? Како некој кој прашање на време е дали ќе го однесам в кревет (освен ако не ме гледа како другар, или јас него)?

Мислам дека премногу плитко размислуваш, и дека си дозволил негативните лични искуства да ти го диктираат принципот по кој ќе оценуваш некоја девојка, и самите релации што ги/ќе ги имаш со девојките кои ги знаеш или тек запознаеш, во однос на тоа дали биле/ќе ти се, пријателки/другарки или нешто од поинтимна природа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.614
Поени од реакции
34.802
Ја знаев многу добро причината зошто сака да се види со мене,

Точно ја знаев нејзината цел,

дека жените биле комплицирани, нема ништо попровидно и попредвидливо од жена,

Ама кај жените е друго, притаено.

Женската способност за глума и злоба е вон сите категории на Оскар.

За разлика од мажите кај којшто се е на виделина, жените се крајно подмукли створења

Затоа и ми се јави.

За да си ја нахрани душичката.

Почна да ја фаќа нервоза.

Знаев дека ситуацијата е во моја контрола.

Те интересира ли за новиот дечко-ме праша не баш задоволно

и Моја беше.
Требаше само да се зададе завршниот удар.

Зошто не сум и сипал пијалок, порано тоа сум правел.
...иако постот ти е стар, интересен е што ти е вистинит, а уште поинтересно што си живееш во заблуда за настанот, па уште други советуваш со твоја утка! :P

...идеме од почеток,

-првите реченици кои ти се контрадикторни, еднаш жената е провидна, друг пат притаена,

- вооошто не си ја знаел нејзината цел,

- жената може глуми, но не послабо од мажот, кај него е све на виделина, оти е ај да речам понезрел од жената и слабо глуми, а не дека има чисти намери,

-не се јави за тоа, ниту да ја нахрани душичката,

- се знае кога ја фаќа жената нервоза, како беше во ,,америчка пита,, ,ќе правиме нешто вечерва, зошто станувам нервозна,, а се знае зошто, па следи секс,

- полоша контрола никад не си имал, затоа што погрешно ја толкуваш нејзината желба да те види,

- спомнувајќи го дечкото, работел то и то, па имал то и то, за да на крај требаше да сфатиш дека само добар секс немала со него,

-и Да, тој момент беше твоја ама за секс, а не за одмазда твоја,

- да дадеш краен удар во одбивање на жена која сакала да се изе_бе со тебе во тој момент, плус екс женска, не знам колку победник испаѓаш,

- и за крај, знаеш што значи гестот да и сипаш пијалок во чаша, а таа да прифати? знаеш кога женско ќе врти со два прста шишето од пијалокот лево десно!? тоа се вика кога гестикулацијата зборува, ај има време ќе научиш,

- таа вечер ти пропадна само една добра еб_ачка со бившата девојка која си изгриза гордоста и те покани за секс уште еднаш да биде твоја, разочарана од сексот на моменталниот дечко,
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
- да дадеш краен удар во одбивање на жена која сакала да се изе_бе со тебе во тој момент, плус екс женска, не знам колку победник испаѓаш,

- таа вечер ти пропадна само една добра еб_ачка со бившата девојка која си изгриза гордоста и те покани за секс уште еднаш да биде твоја, разочарана од сексот на моменталниот дечко,
- apsoluten

- implying deka sexot e najbiten u muabetot, moze sednal posle na sank i se izebal so nekoja, sexot ne e scarcity i ne sekoja prilika MORA da se prifati, pogotovo so ocajni kako sto ti ja naslika bivsata

Bijons ne me teraj so Susaro da se soglasuvam na tema zeni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom