Каков стол користите додека седите пред компјутер?

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Изборот на правилен стол е од големо значење посебно ако поминувате долги часови седејќи пред компјутер. Јас имам сменето преку 10 столови од причина што ниту еден не ми се погодил до сега (кичмата ми знае). Искрено најпрактчни испаднаа тарпезариските, озбилно. Се мислам дали да земам од тие канцелариските фотејљи што се вртат, уште таква не сум пробал.

Што мислите кој е најправилен избор на стол за работа пред компјутер?
Сличен ваков. Скоро исти.

И ептен е комотен:back:
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Сличен како овој погоре на сликиве, се врти лево -десно, се клацкаме на него, ама битно многу е удобен за седење
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
На работа само го менуваат:)
а по дома, немам стол..тастатурата во кревет..и ..такa...:D..a а креветот..обичен, дрвен , јога..и то
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Преудобна фотеља, честопати се случува да заспијам на неа :)
 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Баш ваков имам, само плав :) Добар е, али ме нервира што крцка кога ќе се навалам :) И рачките некогаш ми идат на живци, неможам да си седнам со нозете на столче... Ама тоа е... Досега ми е најдобар а не ми се даваат пари за поубав па ќе трпам :) Башка ако стаам некој многу удобен стол нема да станам од компјутер :pos: ( не дека сега станувам ) :pos::pos::pos:
Ееее и јас исти таков само шо мојов е без рачки :baeh: ама па мојов сигурно појќе од твојот крцкат...ко ќе се оптегнам агол од 180 имат помеѓу ова за седење и ова за потпирање.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
јас користам обичен стол, од оние што се на маса :)
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Прво имав еден на тркала , ама го скршив , паднав од него :vozbud::vozbud:.
И сега обичен.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Обичен стол, добар е за рбетот :icon_lol:.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
јас користам кревет во 90% од седењето на компјутер :) ... а ко ќе треба да седам на стол иам една директорска столица од на Тито времто :vozbud: закон е :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
на едниот иам канцелариски стол, на другиов иам обичен стол за на трпезариска маса :)

п.с. позакон е вториот :)
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190

Слично,само плав и без рачки.
Не е сменет веќе седум години а и не планирам да го менувам.
 

soul123

...plAy HaRd GO pRo...
Член од
2 октомври 2008
Мислења
295
Поени од реакции
23
лолз , јас на фотења седам и супер ми е со оглед на тоа дека седам по 10 часа на дневно :pos2:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Користам столче како на сликава што е, само не е црвено него е црно и има на потпирачот вдлабнатини за грбот, и кога ќе се потпреш се навалува столчето...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom