Каков скутер да купам до XXXX евра?

Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ако имаш некој пријател што имаат еден од моделите пробај види што повеќе ти лежи :)
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
Ај ако може еден совет. Загреан сум да купам Generic, ама слушам дека подобро би било да купам Aprilia на старо. Кое е ваше мислење? Само незнам дали ќе најдам Aprilia до 1400 евра (ама да не е од 76' и да не е лом направена).
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
види, 1400 евра е џенерикот + регистрација = 1450 евра.
за 1500 евра ќе најдеш одлично сочувана априлија ср или џилера ранер. годиште, па.. околу 2001-2002 =)
џенерик иксор е мал, неудобен, шкарт шалт табла, перформанси-точак итн. на старо моторчето ќе го утепаш од возење и ќе ти ја дишат прашината 125цц кинезчиња. разгледај на пазар3 што понуди има и пробај по другарчиња пушти муабет дека сакаш моторче =) ќе најдеш, уверен сум.
едит-ако најдам нешто на пазар3, ќе ти пуштам овде линкови
 

petar_joker

OLD ROCKER
Член од
5 септември 2007
Мислења
1.249
Поени од реакции
57
види, 1400 евра е џенерикот + регистрација = 1450 евра.
за 1500 евра ќе најдеш одлично сочувана априлија ср или џилера ранер. годиште, па.. околу 2001-2002 =)
џенерик иксор е мал, неудобен, шкарт шалт табла, перформанси-точак итн. на старо моторчето ќе го утепаш од возење и ќе ти ја дишат прашината 125цц кинезчиња. разгледај на пазар3 што понуди има и пробај по другарчиња пушти муабет дека сакаш моторче =) ќе најдеш, уверен сум.
едит-ако најдам нешто на пазар3, ќе ти пуштам овде линкови
Фала многу
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
види, 1400 евра е џенерикот + регистрација = 1450 евра.
за 1500 евра ќе најдеш одлично сочувана априлија ср или џилера ранер. годиште, па.. околу 2001-2002 =)
џенерик иксор е мал, неудобен, шкарт шалт табла, перформанси-точак итн. на старо моторчето ќе го утепаш од возење и ќе ти ја дишат прашината 125цц кинезчиња. разгледај на пазар3 што понуди има и пробај по другарчиња пушти муабет дека сакаш моторче =) ќе најдеш, уверен сум.
едит-ако најдам нешто на пазар3, ќе ти пуштам овде линкови
Офф топик
:pos2: Aхам да, колку што креки (со баотиан 125) го кичмеше сале бербер (нова априлиа ср50) на партизанска :helou:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Офф топик
:pos2: Aхам да, колку што креки (со баотиан 125) го кичмеше сале бербер (нова априлиа ср50) на партизанска :helou:
ахам, да... ко секој да се трка со него ебате... тој со пола гас ја возел. и сам знаеш што викаше сале бербер-дека му иде 90-95... а на крешо со 600 заебанции со филтри со глупости му иде МОЖЕБИ толку, и троши пола резервоар на 20км.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
ахам, да... ко секој да се трка со него ебате... тој со пола гас ја возел. и сам знаеш што викаше сале бербер-дека му иде 90-95... а на крешо со 600 заебанции со филтри со глупости му иде МОЖЕБИ толку, и троши пола резервоар на 20км.
Ај прашај го креки и сале и ке ти кажат. На креки у ова стање му троши 3.5-4 и е побрза каде каде од мојата. До 85 сале дишеше у ауспух, и више почнаа да кочат за да свртат накај броз уличката :toe: :)
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Ај прашај го креки и сале и ке ти кажат. На креки у ова стање му троши 3.5-4 и е побрза каде каде од мојата. До 85 сале дишеше у ауспух, и више почнаа да кочат за да свртат накај броз уличката :toe: :)
баш ќе го прашам и сале и креки =) како и да е, на сале е сток, а на крешо е пимпд :pos:
како и да е, сепак сум за априљија/џиљера.
 

kamiSKaZI

Io Sono Interista
Член од
31 јануари 2007
Мислења
543
Поени од реакции
34
баш ќе го прашам и сале и креки =) како и да е, на сале е сток, а на крешо е пимпд :pos:
како и да е, сепак сум за априљија/џиљера.
Абе фала богу, кој не е за Априлија :toe: ама скапички се така да.... А на креки еден пимпд што е упм :pos2: и спинери има
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
баш ќе го прашам и сале и креки =) како и да е, на сале е сток, а на крешо е пимпд :pos:
како и да е, сепак сум за априљија/џиљера.

eve sea i kreki ke vi odgovori i na dvajcata,
1.kolku moze da ide 50???
2.do 95 kolku vreme mu treba
3.kinez ili ne .. trosi 3.3 (posledno merenje pred 1 mesec po propisi)
4.da trgnese so pola gas nemase ni da trgne :D
5.gereric XOR 50 e pobrza od kineska 125???
HAHAHAHHAAHHAHAHAHAHAHHA
6.kolku kw e? 2.7 ! ! ! !
7.btw filtri i gluposti ... bea taka cela edna nedela koga vidov deka ne vredi da nemam kade da stavam pojas i ostali drangulii za da vozam 5kmh povekje


p.s. : ajde sea kengure vrati se na muabetot od pred 2-3 meseci koj sto go pravevme ja i ti u maalo KOLKU TI TROSI
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Абе фала богу, кој не е за Априлија :toe: ама скапички се така да.... А на креки еден пимпд што е упм :pos2: и спинери има
ostaj sea na raat spinerite :D

nego .. go pamtis crniot tajfun so plavi neonki(diodicki u ceFka) , hahahhaha
kako dava gas taka svetat, ako stoi vo mesto se gubat edvaj svetat
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
ej dali nekoj znae kade moze da se kupi anspuh LEOVINCE ili GIANNELLI dajte tel. adresa.e-mail
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
eve sea i kreki ke vi odgovori i na dvajcata,
1.kolku moze da ide 50???
2.do 95 kolku vreme mu treba
3.kinez ili ne .. trosi 3.3 (posledno merenje pred 1 mesec po propisi)
4.da trgnese so pola gas nemase ni da trgne :D
5.gereric XOR 50 e pobrza od kineska 125???
HAHAHAHHAAHHAHAHAHAHAHHA
6.kolku kw e? 2.7 ! ! ! !
7.btw filtri i gluposti ... bea taka cela edna nedela koga vidov deka ne vredi da nemam kade da stavam pojas i ostali drangulii za da vozam 5kmh povekje


p.s. : ajde sea kengure vrati se na muabetot od pred 2-3 meseci koj sto go pravevme ja i ti u maalo KOLKU TI TROSI
ок, не се пали одма ти
1.50цц априлиа ср(постар модел) иде 95 (колега мој го има)
2.до 95 е побрз од тебе...
3.за потрошња не стана збор. битно е дали е 4 тактен или 2 тактен, не дали е кинез, италијанец или талибанец.
4.од кај знаеш како тргнал дечкото.. чоекот си возел онака, не се замара со тркање кога знае што има под нозе.
5.кој спомна иксор? иксорот е најтиња мотор.
6.да, толку
7.и? =) ти трошеше ѓавол и пол. за 5км/ч? јасно де...
мене? повеќе од тебе. 3.5-4 литри со нонстоп стискање. ете ти одговор. што имаше тоа везе иначе? кој е муабетот?
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
ок, не се пали одма ти
1.50цц априлиа ср(постар модел) иде 95 (колега мој го има)
2.до 95 е побрз од тебе...
3.за потрошња не стана збор. битно е дали е 4 тактен или 2 тактен, не дали е кинез, италијанец или талибанец.
4.од кај знаеш како тргнал дечкото.. чоекот си возел онака, не се замара со тркање кога знае што има под нозе.
5.кој спомна иксор? иксорот е најтиња мотор.
6.да, толку
7.и? =) ти трошеше ѓавол и пол. за 5км/ч? јасно де...
мене? повеќе од тебе. 3.5-4 литри со нонстоп стискање. ете ти одговор. што имаше тоа везе иначе? кој е муабетот?

bidi fer i kazi ja vistinata kolku kaza
da be da pobrz e na krajna sekako +10 priznavam
da bese 125 da.. i na start
a za 50?
da ostavime na ostanatite od forumov da kazat sto imaat za toa

ova e tvojot komentar : џенерик иксор е мал, неудобен, шкарт шалт табла, перформанси-точак итн. на старо моторчето ќе го утепаш од возење и ќе ти ја дишат прашината 125цц кинезчиња

i ova : ахам, да... ко секој да се трка со него ебате... тој со пола гас ја возел.

a sto e razlikata megju kinez i italjanec:
kinezot e licenciran i proizveden vo kina
a italjanecot licenciran vo italija a proizveden kade??? vo kina normalno
zarem ima nesto denes so ne e "made in china"
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
bidi fer i kazi ja vistinata kolku kaza
која е поентава?! еве, 6-7 литри троши. што е битно уствари? кон што целиш? тоа не си ми јасен.
едит. не памтам, еве потсети ме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom