Каков ноќен живот имате / сакате да имате?

Член од
15 мај 2016
Мислења
119
Поени од реакции
43
Има денови кога се игра, мислам недела беше у каса кубана, кафе ди рома петок, знам у мамас има латино, у anchor тој бродот кај ајриш, види на фб страните сигурно пишува кога има забави.
Фала @Ron Burgundy
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
845
Исто е и таму, се зависи од тоа како ти гледаш на работите.
Па имам другарка што студира во Германија, и вика дека е многу боље него кај нас и дека се многу поопуштени :)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.239
Поени од реакции
4.413
Мамас во четврток, се надевам уште се збираат, и мислам дека почнуваа у 9-10... јас пред пола година улетав у 1 сабајле со друштво на латино, и таман порачавме пиво келнерот ни вика да наплатам, затвараме.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.491
Мамас во четврток, се надевам уште се збираат, и мислам дека почнуваа у 9-10... јас пред пола година улетав у 1 сабајле со друштво на латино, и таман порачавме пиво келнерот ни вика да наплатам, затвараме.
еј видиш...гарант има свирка нешо
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.749
Поени од реакции
745
Па имам другарка што студира во Германија, и вика дека е многу боље него кај нас и дека се многу поопуштени :)
реално во Ск има многу многу многу исфрустрирани типови. Не помага што има нула култура и што како да нема закон.
Значи силење на ниво на орангутани. Нормално е дека на запад се чувствуваш по опуштено.
 
На врв Bottom