Каков ноќен живот имате / сакате да имате?

Член од
24 мај 2014
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.368
Немам ни јас некој ноќен живот повеќе претпочитам да се прошетам од центар до парк и назад отколку да заглавам во некој кафич и тоа не секогаш.
Исто и јас друже особено прошетка во парк ме полни со енергија и ме одмора а па ако имам прилика да шетнам во длабока природа особено со кучиња тоа веке е нирвана за мене.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: aye
A

aye

Гостин
Исто и јас друже особено прошетка во парк ме полни со енергија и ме одмора а па ако имам прилика да шетнам во длабока природа особено со кучиња тоа веке е нирвана за мене.
Зеленилото ги одмара очите, а очигледно и мозокот. Само знаеш лошо е тоа што кога ќе викнеш некој на пример да дојде со тебе до парк или водно одма те разбираат сосема спротивно, па затоа повеќе претпочитам сама да шетам (по тие места) отколку да се објаснувам на некои дека таму сепак сум била само за прошетка, а не за нешто друго. :)
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
4.358
Поени од реакции
4.368
Зеленилото ги одмара очите, а очигледно и мозокот. Само знаеш лошо е тоа што кога ќе викнеш некој на пример да дојде со тебе до парк или водно одма те разбираат сосема спротивно, па затоа повеќе претпочитам сама да шетам (по тие места) отколку да се објаснувам на некои дека таму сепак сум била само за прошетка, а не за нешто друго. :)
Разбирам разбирам али толку свест се носи затоа прво на тоа помислуваат... Исто друга работа за во кафич да се лигават и да глумат шема не се уморни а ако им речеш прошетка на поголема релација сите нешто ги боли или уморни се. Сам / сама е најубаво ако имаш најверен пријател, куче уште поубаво.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: aye
A

aye

Гостин
Разбирам разбирам али толку свест се носи затоа прво на тоа помислуваат... Исто друга работа за во кафич да се лигават и да глумат шема не се уморни а ако им речеш прошетка на поголема релација сите нешто ги боли или уморни се. Сам / сама е најубаво ако имаш најверен пријател, куче уште поубаво.
Да да баш така, колку пати сум молела луѓе да се прошетаат со мене и не сакале не можеле наводно, а после пола саат ги гледаш чекирани во некој кафич. За жал немам куче немам услови да чувам, а баш би сакала и дури мислам дека ако би имала би ги прекинала сите контакти со луѓето :D
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
679
Поени од реакции
1.153
Ја видов темава и одма ми привлече внимание..Значи еве денес на пример речиси цело мое друштво е излезено по кафиќи иако ме викаа не сакав да одам зашто ноќниот живот во Скопје(и во цела Македонија) е губење време...Сум излегувал многу пати,многу пати сум се враќал дома пијан,сум имал моменти за памтење,многу лесно може да ќариш некое сливче ама многу поубаво се чувствувам и сум порасположен кога сум излезен низ парк или се собираме кај некој дома.Немам излезено 3-4 месеци и воопшто не жалам.По кафиќи е едно исто секогаш,значи искачаш трошиш 300-400 ден најмалку,дремеш како коњ 3 саата(ако започнеш муабет со некоја може за луд да те прогласат:D).Смачено ми е од оние фуфици и џастини кои ставаат статуси на фб,снап,инста и остали срања као дека си поминуваат фантастично а они всушност се излезени колку да не седат дома и цела вечер се лигушат на кока-колите.Смачено ми е од оние луѓе кои цела вечер дремат на телефони,од оние кои ако се опијаниш те гледаат како да си од Марс,од оние кои уште не влезен те скенирааг и коментираат кој каква облека носи...
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
125
Поени од реакции
58
Имаше до пред некое време ,сега се е лук и вода , се е на сила некако се изиграваат шема мема , глумци ,режисери , менаџери ,вратари ,алфи , абе страшна работа да ти се стужи ,па ќе си речеш од кај излегоа волку овци и кој им дал дозвола ?
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.328
Поени од реакции
4.615
Имаше до пред некое време ,сега се е лук и вода , се е на сила некако се изиграваат шема мема , глумци ,режисери , менаџери ,вратари ,алфи , абе страшна работа да ти се стужи ,па ќе си речеш од кај излегоа волку овци и кој им дал дозвола ?
Муабетов се повторува уште од мое време. Нејсе.
Јуни има 7 електронски журки, Атма, Ајоки, Гета, Грин Велвет, Мен Вит Но Нејм, Тераца, Џејмс Монро. Ова ко пред едно 10-15 години коа цела плата ми идеше на журки и концерти :)
Така да јас сум оптимист во врска со скопскиот ноќен живот.
 
Член од
5 јуни 2012
Мислења
4.698
Поени од реакции
5.789
Муабетов се повторува уште од мое време. Нејсе.
Јуни има 7 електронски журки, Атма, Ајоки, Гета, Грин Велвет, Мен Вит Но Нејм, Тераца, Џејмс Монро. Ова ко пред едно 10-15 години коа цела плата ми идеше на журки и концерти :)
Така да јас сум оптимист во врска со скопскиот ноќен живот.
Кога/каде ова?:D
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
427
Поени од реакции
590
Јас иако од мал сум со хардкор деца растен на улица па после во средно почнав да одам повеќе по клубови...... Али тука ми е муабетот не правам дискриминација меѓу едните и другите...:). Многу често знам надвор со екипа да пиеме и да си поминам добро исто така сакам и некогаш во некое диско така пијам да влетам да сум со пиќина во друштво... хахахаха:D:D:D. Викенд за мене не може да пројде без алкохол кој најчесто го конзумираме со другари надвор во мало или по дома( некогаш коа не ми пие никој и сам пијам, те. загревање) :rolleyes:. Иначе факт е според мене најаките дешавки сум ги имал кога сме пиеле надвор многу поголеми лудории се дешавале пред 1,2 години сеа коа наполнав 20 скоро никој од моите не ми доаѓа надвор да пијаме , можеби и ради менталитетов на мојов град е таков али се наоѓа секогаш најдобриот другар за тоа.. :angel:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.949
Поени од реакции
5.664
Дај кажете некое место во Скопјево каде има забави , жива музика свирки и сл (од секаков тип музика екс ју, македонска, странска ) а да не биде тоа класично диско
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.734
Поени од реакции
11.438
Дај кажете некое место во Скопјево каде има забави , жива музика свирки и сл (од секаков тип музика екс ју, македонска, странска ) а да не биде тоа класично диско
У пивница ко шо знам цело време има некоја свирка.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
13.929
Поени од реакции
29.484
Никаков. Кур ме боли за ноќниот живот. Чат-пат ако излези некоја свирка, арно. Ама ни за свирка не ме спукува еуфорија ко порано, и тоа некако преку такво. Некако со умисла или без, дојдов до ситуација рајатот да си го сакам навечер и времето да го трошам на лични задоволства од типот на книга/филм/музика.
 
На врв Bottom