Каков мобилен користите во моментов?

Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Samsung Galaxy S5, веќе подолго време. Презадоволна сум и не би го менувала
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Ако бил тој со 4Gb рам да :)
Телефонов воопшто не е лош, камерите се солидни, батеријата е одлична, а стерео звучниците се фантастични.
Јас предходно користев XperiaSP и уште го користам, премногу различни телефони, Idol 3 има ептен добар екран до многу природна боја.
Да да, кога се двоумев го избрав Идолот заради екранот и звучките, ама реално stutters like shit, and i like my phones good and fast. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Денеска зедов Coolpad Porto пд VIP после изгледано се што може да се изгледа по интернет и мислам дека не згрешив. Кинез е да ама е бренд не е копија, солидно изработен, добар дизајн вози тешки апликации ака Real Racing 3 и не ми лагирал досега на ништо.

Sent from my E560 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Пс
За тие пари не најдов подобар (3500 доплата на 699 на VIP)

Sent from my E560 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Mislev edinstven sum :) Sepak mislam deka zgreshiv shto ne go zedov zenfone 2kata koga se dvoumev megu dvata.
Оружни листови дали имате, и дали имате проблем со претреси пред дискотеки(можи да се користи како ладно оружје):vozbud:

Лека полека се навикнуваме на големи телефони-кога прв пат зедов 3,5 инчи некако ми сметаше, па 4,5 па сега имам 5....едната рака секогаш зафатена бидејќи телефонот не го собира во џеб како старите добри ериксони и нокии:toe:[DOUBLEPOST=1455121546][/DOUBLEPOST]
Денеска зедов Coolpad Porto пд VIP после изгледано се што може да се изгледа по интернет и мислам дека не згрешив. Кинез е да ама е бренд не е копија, солидно изработен, добар дизајн вози тешки апликации ака Real Racing 3 и не ми лагирал досега на ништо.

Sent from my E560 using Tapatalk
го има моја внука, топ е телефонот, многу танок, лесен и процесорот е 4 јадрен ама користи Кортекс А 53 процесори кои е многу побрзи од А7
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.212
Поени од реакции
7.269
Оружни листови дали имате, и дали имате проблем со претреси пред дискотеки(можи да се користи како ладно оружје):vozbud:

Лека полека се навикнуваме на големи телефони-кога прв пат зедов 3,5 инчи некако ми сметаше, па 4,5 па сега имам 5....едната рака секогаш зафатена бидејќи телефонот не го собира во џеб како старите добри ериксони и нокии:toe:[DOUBLEPOST=1455121546][/DOUBLEPOST]
го има моја внука, топ е телефонот, многу танок, лесен и процесорот е 4 јадрен ама користи Кортекс А 53 процесори кои е многу побрзи од А7
Ќути. :)
Секоја година си ги поместувам границите, ама поголем од 5.7' никогаш нема да имам.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Оружни листови дали имате, и дали имате проблем со претреси пред дискотеки(можи да се користи како ладно оружје):vozbud:

Лека полека се навикнуваме на големи телефони-кога прв пат зедов 3,5 инчи некако ми сметаше, па 4,5 па сега имам 5....едната рака секогаш зафатена бидејќи телефонот не го собира во џеб како старите добри ериксони и нокии:toe:[DOUBLEPOST=1455121546][/DOUBLEPOST]
го има моја внука, топ е телефонот, многу танок, лесен и процесорот е 4 јадрен ама користи Кортекс А 53 процесори кои е многу побрзи од А7
Ептен позитивно ме изненадува. Ај шо е доста брз него и квалитетно изработен. Ја сервисирам телефони и кинезарииве освен XIomi i Muizu се боза. Ама ова чудово е многу солидно
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
854
Поени од реакции
405
Huawei P8 i prezadovolen... Neznam zasto se do P7-cata nekako skepticno gledav kon markava, ama po muabeti i iskustva od ludje resiv da ja probam... Prvicno bev zagrean za Sony Z5, ama nekako nesakav da im dadam 40K denari na Telekom... E mozele da idat i preku 3000mAh so baterijava, ama sepak se na se ekstra e telefonov...

Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.906
Поени од реакции
14.596
Ептен позитивно ме изненадува. Ај шо е доста брз него и квалитетно изработен. Ја сервисирам телефони и кинезарииве освен XIomi i Muizu се боза. Ама ова чудово е многу солидно
Пошто не сум по скапи телефони, а сакам телефон кој е реливно брз на интернет, имав ХТЦ 310 од кој бев презадоволен од брзината, но екранот и камерата......

телефонот ми го зеде детето(малку сум повозрасен) и зедов Leago Alfa 5 кој има 5.1 Андроид, многу подобра камера, екран фантастичен, цена багатела(4400 во неделна понуда во АМЦ). но сепак иако и тој има 4 јадрен процесор, далеку е поспор од 310-ката.

Но сепак за парите е џабе, ако се земи во предвид дека за цената добив и маска на преклоп(која никако не ја користам-ги мразам). Се на се кинезиве позиивно изненадуваат.


ПС:кажи некоја критика или информација за Леагото ако ти паднал враце
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Добар е 310 сега више застарен ама брка работа за сурфање.

Со Leago-то Lead 5 се намачив пред некое време. Другар го зеде од АМЦ пред година дена и солидни перформанси вадеше, нема којзнае каков екран и камера. Арно ама после некое време почна да му паѓа андроидот. 3 пати го праќаше во АМЦ и му го враќаа нечепнат апсолутно со дијагноза се е во ред. Немаше фајде и копав по интернет најдов фирмвер и го флешнав. Сеа работи ок ама има апликации како snapchat на пример што му праат проблем.

Иначе во глобала Leago имаат софтверска поддршка за разлика од Quart кој ги нема никаде, ама баш ништо нема освен на фтп серверот на АМЦ и тоа не за сите модели.

Sent from my E560 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Пред 2-3 недели од анхоч земав Lenovo K3 Note и топ е телефонот. :)
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
21
земав coolpad porto све супер и наеднас денес се исклуци после се појави како се оптимизираат апликациите па заврси тоа и вика стартинг андроид и го цекам саат време к*в му е**ам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom