Каков компјутер имате?

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.897
@Нuкола, како предаторот?
Ваѓа упм перформанси.

Го пуштив да копа ETH, постигна 30 MH/s, а не потроши повеќе од 165 вати. (Кулерите ги штелувам (оптимизирам) од мобилен, до колку RPM да одат)

Screenshot_20210106-222105_PredatorSense.jpg
 
Последно уредено:
Член од
20 април 2014
Мислења
5.138
Поени од реакции
5.815
Workstation first, виртуелни машини, лабаратории, тестирање... па после гејминг.
А пошто ја претпостављам дека на @_BerzerkeR_ гејминго му е примарен таргет не е лошо
да се договорете за таа графичката ;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.138
Поени од реакции
5.815
Он неможе да ја прифане реалноста, факатот со цените. Спопао га је тај неки
Господин ЕМЕС ЕРПИ.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
134
Поени од реакции
287
Па мојата конфигурација е следна:
MB: Asus Prime H310M
CPU: Intel Core i3-9100F 3.60Ghz Boost 4.20
RAM: 16GB (8x2)
GPU: Radeon RX550 4GB
Напојување од 600W
И средна големина додатен кулер за ладење на компонентите
Генерално го користам за гејмање и не можам да се пожалам сите понови игри ги тера на Medium/High има исклучоци многу ретки некоја да ја тера на Low. Мирен сум во некој наредни 3-4 години здравје. Понатака планирам само појака графичка друго не ми е потребно
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.216
Поени од реакции
3.984
Грин повер фанбој, ноу тенкс :cool:
:cautious:


Не успеав да ставам раце на 30-ките пред 2 години, а за жал и сега ќе ја пропуштам новава серија која треба да излезе есенва.
На око ми беа картите од EVGA. Но сите знаеме што се дешаваше и буквално невозможно беше да се дојде до графичка во тоа време. Отпосле релативно се стабилизира ситуацијата со залихи и покрај тоа што цените останаа високи.

EVGA правеа едни од подобрите графички карти (ако не и најдобри) (?)
Солидни температури, добар дизајн...

За жал EVGA ја прекина соработката со Nvidia и повеќе нема да бидат на GPU пазарот.
А баш бев хајпнат како ќе ги претстават новите чипови.
FU Nvidia!

Мислам дека постои веројатност да ставам за првпат AMD gpu :vrtioci:
И AMD изглегуваат со нова серија оваа година колку што прочитав, па да видиме што ќе се дешава во иднина.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
2.153
a81f48da-7aea-5d7f-975e-878c8f314c83.jpg

Asus ROG Advantage Edition

CPU: AMD Ryzen 9 5900HX
RAM: Samsung 16GB @ 3200MHz
GPU: Radeon RX 6800M 12GB
SSD: 1TB Samsung NVME
15,6'' @ 2560x1440 165 Hz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom