Каков компјутер имате?

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.421
Поени од реакции
13.894
@Нuкола, како предаторот?
Ваѓа упм перформанси.

Го пуштив да копа ETH, постигна 30 MH/s, а не потроши повеќе од 165 вати. (Кулерите ги штелувам (оптимизирам) од мобилен, до колку RPM да одат)

Screenshot_20210106-222105_PredatorSense.jpg
 
Последно уредено:

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.825
Поени од реакции
5.090
20210423_110843.jpg

Се подновив денес, во комбинација со Радеон 5700хт Нитро+. :D
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.158
Поени од реакции
5.808
Workstation first, виртуелни машини, лабаратории, тестирање... па после гејминг.
А пошто ја претпостављам дека на @_BerzerkeR_ гејминго му е примарен таргет не е лошо
да се договорете за таа графичката ;)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.158
Поени од реакции
5.808
Он неможе да ја прифане реалноста, факатот со цените. Спопао га је тај неки
Господин ЕМЕС ЕРПИ.
 
Член од
16 јануари 2021
Мислења
12
Поени од реакции
30
Па мојата конфигурација е следна:
MB: Asus Prime H310M
CPU: Intel Core i3-9100F 3.60Ghz Boost 4.20
RAM: 16GB (8x2)
GPU: Radeon RX550 4GB
Напојување од 600W
И средна големина додатен кулер за ладење на компонентите
Генерално го користам за гејмање и не можам да се пожалам сите понови игри ги тера на Medium/High има исклучоци многу ретки некоја да ја тера на Low. Мирен сум во некој наредни 3-4 години здравје. Понатака планирам само појака графичка друго не ми е потребно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom