Каков бизнис да започнам со 5000 евра?

Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Dajte dobra ideja sto biznis bi otvorile so 5000 evra?
Se mislev dali da otvoram prodavnica za alkoholni pijaloci, sea so zakonov ke imam poveke profit, samo sto vremeto e ograniceno do 19 casot, pa sega neznam. Ako imate nekoja ideja kazete
:salut:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
456
Акции, купи продај. Ако работи кликерот малце подобро ти е одличен бизнис:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.177
Поени од реакции
34.348
Малце ти се парите за било каков бизнис да започнеш. Купи кола за 5.000, среди ја и шитни ја за 5.500. Па продолжи така се додека не стигнеш до 10.000 евра. Тогаш ќе може да почнеш да размислуваш за започнување на некој вистински бизнис.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Акции, купи продај. Ако работи кликерот малце подобро ти е одличен бизнис:)
Vo denesno vreme so akcii ne e mnogu sigurno, moze ke vidam sega so slucuvajnata vo usa so bankite, moze ke padnat cenite na akciite ovde pa ke kupam akcii, pa posle ke gi sitnam za pogolema cena

:toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Малце ти се парите за било каков бизнис да започнеш. Купи кола за 5.000, среди ја и шитни ја за 5.500. Па продолжи така се додека не стигнеш до 10.000 евра. Тогаш ќе може да почнеш да размислуваш за започнување на некој вистински бизнис.
Ako kupam kola za 5.000 evra ke treba use 1000 do 2000 da ja sredam kako so treba a ovde kaj nas nemoze da i zemes mnogu pari, eventualno da uvezes od usa tamu se evtini, samo neznam kolku ke se isplati so akcizive i so carinata, i plus transportot pa neznam, inaku fala za mislenjeto.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Освен да отвориш Бакалница,не ми паѓа ништо друго на памет со тие пари...
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
:pos2: brat dobra ti e idejava, samo malce pari ke mi bidat, ke treba i jaka kola za ako me gonat dzandarive da im pobegnam :vozbud:
Мислел чичко Трифун на тебе со тие дупки по улиците,значи све што ти треба е другарче 2 вакви


и 2 вакви


:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Малку се пријател... што и да почнеш, само за опрема ќе ги дадеш за друго ќе нема, Ацид убаво ти рекол, пробај без ризик нема добивка.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Ако те бива за трговија , купи комбе и носи јајца по продавниците .
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Najdi nekolku butici u Srbija da ti otkupat roba , napuni roba za konsignacija koja ke ja kupis od Shutka sve original Dizel drugo so 5000 niso ne praish.

Mozes i parfemi od Bugarija da nosis no prvo najdi na koj ke gi sitnes ...

Najsiguren biznis so 5000 zemi tezga kupi od seljacite zemjodelski proizvodi i furaj na pazarche.

Mozesh i da otkupis sega nekoi vespi koa im paga cena da gi sredis i da gi sitnes koa ke dojde sezona.

U sekoj slucaj ke zaglavish ako nemas luda sreka
 
Член од
2 март 2008
Мислења
84
Поени од реакции
10
Малку се пријател... што и да почнеш, само за опрема ќе ги дадеш за друго ќе нема, Ацид убаво ти рекол, пробај без ризик нема добивка.
Da taka e bez rizik ne si sizik :vozbud:
Sega mi se vo banka i toa uroceni, pa ke cekam da se namnozat malce poveke i plus edno kreditce ke dignam od 5000 pa togas ke mu ja mislam, pravam biznis plan, i op BIZNISMEN :pos2:
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Se mislev za biznis HOME DELIVERY isporaka doma i toa ne samo na jajca na mnogu osnovni proizvodi, ali za toa treba mnogu pari. :tapp:
Само јајца , ништо друго.Ако прашаш зашто , оди до кванташки пазар и види како пцујат оние дуканџии кои немаат место во караваните за големите кутии со јајца , кои сепак мора да ги имаат во дуќан :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom