Какво сирење јадете?

Од што јадете најчесто?

  • Крајво

    Гласови: 107 49,1%
  • Овчо

    Гласови: 91 41,7%
  • Козјо

    Гласови: 13 6,0%
  • Никакво

    Гласови: 7 3,2%

  • Вкупно гласачи
    218

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Убаво овчо сирење јадам во хотел Манастир во Берово. Од келнерот дознав дека го земале од некое бачило кај беровската брана ама никако да отидам и да го најдам, па ако има некој од таму слбодно нека помогне.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дајте ми и мене контакт ако имате од тоа беровското бачило кај браната...
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.706
Убаво овчо сирење јадам во хотел Манастир во Берово. Од келнерот дознав дека го земале од некое бачило кај беровската брана ама никако да отидам и да го најдам, па ако има некој од таму слбодно нека помогне.
Дајте ми и мене контакт ако имате од тоа беровското бачило кај браната...
Бачило Клепало
 

ahil

м-р
Член од
11 јули 2005
Мислења
628
Поени од реакции
618
Јас колку што се сеќавам келнерот објаснуваше дека бачилото се наоѓало пред самата брана кога одиш од Берово накај браната. Рече се слегува накај браната, има кучиња...дали е ова не знам
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.526
Поени од реакции
5.706
Може од овде да се купи сирење?
Зошто гледам дека како ресторан повеќе функционираат.

Каков е патот до ова место?
Јас лично не сум бил таму. Го знам од кажување на пријател кој бил воодушевен од природа, храна, цени....Тогаш купил сирење од таму, не знам дали сега се сменило нешто
Ако одите таму, внимавајте да не го промашите местото (како мене). Имено, пред ова место, има друга вила/ресторант, што исто се вика “Клепало“. До ова “Клепало“, патот е асфалт. Дури откако заминав, дознал дека “Бачило Клепало“ било друго место.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас лично не сум бил таму. Го знам од кажување на пријател кој бил воодушевен од природа, храна, цени....Тогаш купил сирење од таму, не знам дали сега се сменило нешто
Ако одите таму, внимавајте да не го промашите местото (како мене). Имено, пред ова место, има друга вила/ресторант, што исто се вика “Клепало“. До ова “Клепало“, патот е асфалт. Дури откако заминав, дознал дека “Бачило Клепало“ било друго место.
А бачилото од ресторанот далеку ли е ако одам пешки?
Не сакам колата да ја возам по неасфалтиран и пат со дупки.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.653
Поени од реакции
4.142
Според вас, кое е најдобро македонско сирење?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Според вас, кое е најдобро македонско сирење?
Нема најдобро, секоја пратка различна ја прават, нема никаков стабилен квалитет. Еднаш јадеш сирење наредно купување нешто друго купуваш.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Лазарополе, Трница...
Јас земав од Лазарополе овчо. Помрсно и од зејтин и солено многу.
Земав и од Бачило Клепало во Берово, тоа па бетер лошо. Младо сирење, солено ептен.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Јас земав од Лазарополе овчо. Помрсно и од зејтин и солено многу.
Земав и од Бачило Клепало во Берово, тоа па бетер лошо. Младо сирење, солено ептен.
Види, вкус е во прашање, јас сакам мрсни и солени сирења. Секогаш малку во вода го оставаш (да не ти продавам памет), дека солилото во кое што го чуваат е прилично јако :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.363
Поени од реакции
38.337
Овчо од Вардарец ви е убаво сирење.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
вардарец има убави производи кога ќе ги погодат, крајвиот кашкавал кога убаво ќе го погодат е најдобро нешто што си го пробал, а кога нема ни сол ставено колку шо треба, ни па има текстура како кашкавал катастрофа е. Од 5 купувања еден се погаѓа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom