Какви сте биле како деца ?

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Интересна тема за муабетење што навистина фали тука на овој подфорум е да си напишеме сите какви карактери сме биле како мали. Убави се тие сеќавања и сите ние барем на одреден период се памтиме какви сме биле. Пошто безобразно е да не напишам за мене а ја отворам темата ке почнам прв. Во поголемиот дел од детсвото бев донекаде разгалуван пошто второ помало дете. Се сеќавам дека во периодот до пред школска возраст многу кршев играчки и не ја прифаќав градинката ама никако ако ја одев до крај. :D Послето во периодот на осовно училиште од прво до четврто оделение имаше периоди кога правев доста глупости и несолени шеги во школо али беше периодично и не толку сериозно. Е веќе од пето оделение до седмо беше пеколен период тибам пубертетот :mad: :D многу тепачки, зезнати другарчиња, доста деструктивност али ми додје памет со тек на времето фала богу. Средна кул период со послаби дружби али класот беше диво племе. :) Напишете си како помина вашиот период. Не штедете на самокритичност за да има смеење. Поздрав и почнувајте. ;) :)
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.045
Поени од реакции
19.652
Ваква тема фалеше одамна. Фала богу како ти текна да отвориш. :ROFLMAO: се зезам

Иначе, немирно дете бев, многу. Скоро сите "лоши" работи и случки од мене потекнуваа. Но, учителите и наставниците немаа избор, мора да ми прогледуваат низ прсти пошто бев еден од најдобрите ученици. Маме му ебам, во забавиште, учителката за прв пат во животот ми закачи шамар и дремев цел ден во ќош. Под казна, пошто удрив од земја еден копиљ. Буквално го креваш и од земја го маваш. И пичка ко пичка, фати да плаче одма, и се деси тоа што се деси.

Ќе ја памтам таа ороспијата маме ѝ ебам. Во газовите беше како два листа од весникот Нова Македонија. Турчинка, шиптарка, којзнае што беше. И плус замена беше за редовната учителка која отсуствуваше поради некои X причини.
 

The Love Doctor

Необичен љубовен доктор
Член од
11 јануари 2015
Мислења
957
Поени од реакции
1.290
Јас како дете бев спротивноста од она што сум сега. Бев нечовечен, див и стално лошо се однесував кон оние што ме сакаа. Можеби сега ги плаќам тие гревови од детството и затоа сега животов ми е ваков. Којзнае.........
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
До 12 години бев многу лош, инаетлив и разгален. Ги тепав сите деца, слаб со оценките во школо и немаше глупост што јас ја немав направено. :D

После тоа се смирив, а сега на мравка не газам. Од 8 одд почнав да учам, а во средно 4 години бев избиран за најдобар ученик на генерацијата. Сите се чудеа како може некој преку ноќ да се промени.
Добро е што навреме се освестив и не тргнав по лош пат. :cool:
 

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Јас коа бев дете, зимно време со баба ми многу гледав шпански серии. Еден период си мислев дека сум посвоена, зашто само јас имам плави очи во фамилија. Додека мајка ми ми мачкаше нешто за појадок или ми спремаше чоколино си мислев дека ми става отров зашто не ме сака, нели посвоена..

Во градинка барав правда и секогаш кога ќе скршеа нешто другарчињава, единствено јас ги кажував на учителката. Сите ме мразеа. А корнење коси на другарки, за да ја вратат играчката што им ја земала само мене ме бараа. Лицемери.

Научив многу рано да пишувам и читам, па така многу амбициозно дете бев, постојано некои сликовници со текстови барав да ми купуваат, ретко со кукли си играв :D
 
Последно уредено:

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Лошо и бесно дете на кое сите му викаа алал да ти е колку мирно и паметно дете си.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Као мал имав дебелки обравчиња и сите ме штипкаа за нив :X3:
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
264
Поени од реакции
394
Мирна бев се додека некој не ме закача.Во тој случај враќав.Се бранев секогаш.:cautious:
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
311
Поени од реакции
302
Да да... сите сте биле надпросечни и паметни badass бунтовници. Класичен пример сте за дисоцијација.
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.297
Поени од реакции
782
У принцип ја бев тоа што го викаат лошо момче, раперче хардкорче.... делев шамари на фегетчиња наоколу а со жените ... мцмцмцмц. :
 

Kajgana Shop

На врв Bottom