Какви патувања посакувате?

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
885
Какви патувања посакувате? :trepka:

Кога би можеле да одбирате би одбрале егзотика, море, плажа, палми, класичен одмор на место од соништата Малдиви, Куба, Тајланд, Сејшели, Хаваи, Палма де Мајорка, Тенерифе итн.

Или пак повеќе сте за посетување на нови градови/држави, знаменитости за кои сонувате, повеќе би оделе на тура низ Европа, во Лондон, во Франција, на Скандинавија, Ерусалим итн. Оној стандарден одмор со плажа и море не ве привлекува толку како посетување и запознавање со градовите/државите кои ве фасцинираат.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
15.970
Поени од реакции
7.764
Индија.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.806
Поени од реакции
31.981
Jaс би радо стари градови. Не сум баш по плажите.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Дефинитивно, Италија... прекрасна држава, со многу убавини
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.629
Поени од реакции
38.556
Под одмор сеуште подразбирам песочна плажа,солена вода,добра музика и пиво (коктел).За шетање по градови,ги користам останатите месеци во годината.
Уште буџетов да се подобри годинава и ќе биде супер :)

Најубата плажа што досега сум ја видела и уживала на неа е оваа :
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.251
Сонце, вода, плажа...незаменливо...ниту некоја урнатина, куќа зграда, музеј не знам ти шо нема да ги замени...
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.146
Поени од реакции
4.116
И за море сум и за стари градби и светски знаменитости.Обожавам да патувам.:helou:
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
би сакал да пробам сам така.. некое по долго патување на некои егзотични места :pipi:
 

PrincezZ

Death It's Only The Begin
Член од
25 март 2010
Мислења
123
Поени од реакции
9
Egoztika sekako xD
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.340
Поени од реакции
3.053
Deep sea diving, sea diving, cave diving, boating, yachting, seafaring...
 
H

^HITMAN^

Гостин
Со 30 одбрани другари и 63 топ женски, со 700,000 евра за 7 дена, со изнајмена јахта ...
 

Wiche

шегобиец
Член од
22 декември 2009
Мислења
204
Поени од реакции
120
Dream destination...:vozbud:South-East Asia
Pred poagjanje dobra priprema so kisnenje na internet po forumi pravenje itenerary backpack na grb so osnovni stvari stigas se opustas dnevni aktivnosti plaza, beer bar, soapy massage, gogo-bar, opet massage so happy end pa na zurka na plaza ili disco se budis mamuran do tebe dve cure za ednu nesto se secas za drugu nemas poima.... nema nikoj da ti sere gjubre sto si se napija i koja ti e ovaj do tebe a ti se pravis budala nemam pojima sga ce vu ebu familiju sto e legnala do mene ...:toe:
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
3.896
Поени од реакции
3.294
Mene najprivlecni zemji od sekogas mi bile skandinavskite. Mnogu sakam da odam vo Island, Norveska, Farskite Ostrovi i Finska! :)
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Егзотични патувања:pipi: Сонце,плажа,палми,море,придружба мх мх мх !!!:pipi:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.977
Поени од реакции
5.723
Некаде каде што нема човечки суштества.
Гајби пиво и скара.

Прајслес!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom