Какви патики носите?

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Aj mala pomos decki, si gi zemav patikive br 42 ama arno mnogu me stegaat stranicno. 42.5 mnogu mi slapaa golemi mi bea ama ovie 42 nekako me stegaat u strana i kako tesni da mi se. Da ne znae nekoj chare dagi rashiram malce so nekoja finta.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
20 јануари 2013
Мислења
1.581
Поени од реакции
3.590
Во страна ке ти пуштат после некое време носење. Проблем е напред ако те стегаат, таму нема шанса да пуштат
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
Обично попуштаат, ако стегаат од страна, после некое време и стануваат ептен фит. Само од напред да не стегаат.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Обично попуштаат, ако стегаат од страна, после некое време и стануваат ептен фит. Само од напред да не стегаат.
Napred prstite mise taman duri ima prostor eden prst, stranicno epten. Kaj beloto stegaat, a napred kaj crnoto soe obelezano, ima eden prst mesto. i od pozadi.
pat.png
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
1590470650784.png
1590470668648.png
1590470683779.png
Полеси се од чорапи. Ова ми се втори vivo и сум презадоволна. Малку бев скепик дека гумата нема да издржи и дека ќе ми бидат камен стапалата, ама се е супер. слободно може и во зима да се носат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
@Петра П. овие се тие модели на патики за кои му објаснував на Форца. Ако сме искрени, сите треба да носиме обувки кои ќе ни се прилагодат на стапалата а не стапалата да се прилагодуваат на обувките.
 

Петра П.

насмевка
Член од
16 јануари 2008
Мислења
2.724
Поени од реакции
6.297
@Петра П. овие се тие модели на патики за кои му објаснував на Форца. Ако сме искрени, сите треба да носиме обувки кои ќе ни се прилагодат на стапалата а не стапалата да се прилагодуваат на обувките.
Апсолутно,јас гледам огромна разлика кога носам обични и овие берфут. И искрено ми се подобри одот инаку цело време ги стружев ѓоновите од надворешната страна на петата. Исто во целата поставеност на телото помагаат, пример болката околу кичмата не ми е толку голема како со други обувки кои што ги имам за на терен и сл.
Одлични ако има некој проблем со искривување на прстите. Пријатели ги носат многу подолго од мене и се презадоволни. Со разни вежби и плус слободна нога може да се направи напредок, за разлика од операции кои не ти гарантираат трајно решавање на проблемот.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924

Kajgana Shop

На врв Bottom